|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 104273
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۱۶:۵۴
هشدار شدید اللحن رئیس جمهور اکوادور به انگلیس
صدها نفر از مردم اکوادور در حمایت از تصمیم دولت این کشور در اعطای پناهندگی به جولیان آسانژ، پایه گذار سایت افشاگر ویکی لیکس، در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور در کیتو تظاهرات کردند.
رئیس جمهور اکوادور هشدار شدید اللحن رئیس جمهور اکوادور به انگلیس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ سایت یورونیوز(euronews) امروز نوشت: صدها نفر از مردم اکوادور در حمایت از تصمیم دولت این کشور در اعطای پناهندگی به جولیان آسانژ، پایه گذار سایت افشاگر ویکی لیکس، در مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور در کیتو تظاهرات کردند.

آنها همچنین تهدید دولت انگلیس مبنی بر ورود به سفارت اکوادور در لندن که با حمایت آمریکا صورت می گیرد را محکوم کردند.

 

به نوشته این سایت: رافائل کوررآ، رئیس جمهور اکوادور، ضمن محکوم کردن اظهارات برخی مقامات بریتانیایی مبنی بر ورود به سفارت این کشور در لندن، این اقدام را یک خود کشی خوانده و گفت: “این کار ممکن است موجب شود تا مکان های دیپلماتیک بریتانیا در سراسر جهان مورد حمله قرار گیرد و در این صورت بریتانیا نباید اعتراضی بکند. این تصمیم بخصوص اگر از طرف رهبران این کشور اتخاذ شود بسیار وحشتناک و فاجعه بار خواهد بود. ما با بریتانیا و سوئد مذاکره کرده ایم و حاضریم حرف همه را بشنویم اما هرگز بر سر حاکمیت خود مذاکره نخواهیم کرد. بریتانیا و سوئد موضع سرسختی گرفته اند. بریتانیا می گوید چاره ای جز استرداد آقای آسانژ ندارد، اگر این طور است پس چرا آنها آگوستو پینوشه را استرداد نکردند؟”

 

یورونیوز افزود: تصاویر ضبط شده از داخل سفارت اکوادور در لندن آقای آسانژ را به همراه وکیل خود نشان می دهد و مقامات سفارت اطمینان داده اند که امکانات رفاهی و غذای گرم در اختیار او می گذارند.

روز یکشنبه، آقای آسانژ با ایراد سخنانی از داخل بالکن این سفارت خانه از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا خواست که از تعقیب روزنامه نگاران خودداری کند.

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top