|
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١١ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 2, 2020
کد خبر: 104318
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۱ - ۱۴:۲۷
آمریکا به دنبال آغاز جنگ علیه ایران است
«امريکا قصد دارد از طريق رژيم اسرائيل يک جنگ نيابتي عليه ايران به راه بيندازد درست مثل جنگي که در گذشته از طريق عراق به ايران تحميل کرد. در واقع، واشنگتن اين کار را صرفا براي ارضاي وسوسه بيمارگونه خود در حمله به ايران انجام مي‌دهد.»
اوباما و نتانیاهو آمریکا به دنبال آغاز جنگ علیه ایران است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ "دکتر اسماعيل سلامي در مقاله‌اي که در وب سايت پرس تي‌وي منتشر شد آورده است:«امريکا قصد دارد از طريق رژيم اسرائيل يک جنگ نيابتي عليه ايران به راه بيندازد درست مثل جنگي که در گذشته از طريق عراق به ايران تحميل کرد. در واقع، واشنگتن اين کار را صرفا براي ارضاي وسوسه بيمارگونه خود در حمله به ايران انجام مي‌دهد.»

اين نويسنده ايراني خاطرنشان کرد عراق در جنگ هشت ساله با ايران به عنوان مامور امريکا فعاليت کرد. "سلامي" در ادامه به برنامه پنهاني امريکا در زمان رياست جمهوري "ريگان" که سال ۲۰۰۲ ميلادي در گزارش "نيويورک تايمز" فاش شد اشاره کرد؛ در اين گزارش آمده بود:«کمک برنامه ريزي شده در نبرد حساس زماني در اختيار عراق قرار گرفت که آژانس‌هاي جاسوسي امريکا مي‌دانستند فرماندهان عراقي براي به راه انداختن نبردهاي سرنوشت ساز در جنگ ايران و عراق به استفاده از سلاح‌هاي شيميايي مي‌پردازند. "سلامي" تصريح کرد با اين وجود پس از پايان جنگ وقتي امريکا در نخستين حرکت خرابکارانه خود عليه ايران به تلخي ناکام ماند درصدد يافتن رقيبي براي جايگزيني صدام حسين در عراق برآمد.»


وي افزود:«به نظر مي‌رسيد رژيم اسرائيل يک جايگزين تمام و کمال و دشمني قدرتمند براي انجام اين ماموريت بود چرا که اين رژيم متشکل از يک جمعيت يهودي بود که بارها از سوي سران ايران به عنوان رژيمي اشغال‌گر محکوم شده بود. رژيم صهيونيستي هم به نوبه خود آشکار و پنهان، از ايران اسلامي کينه به دل داشت.»
اين تحليل‌گر سياسي در تمجيد از توان نظامي ايران در مقابله با هر گونه تهديد احتمالي عليه تاسيسات هسته‌اي اين کشور، نوشت اگر رژيم اسرائيل جرات حمله به ايران را داشته باشد با پاسخي دندان شکن از سوي نيروهاي نظامي اين کشور مواجه مي‌شود. وي افزود:« حقيقت اين است که رژيم اسرائيل زمان زيادي است که چنگ و دندان نشان مي‌دهد و ايران را تهديد مي‌کند ولي هيچ‌گاه به اندازه‌اي شجاعت نداشته که چنين حمله‌اي را آغاز کند چرا که از عواقب چنين بي‌احتياطي جدي و حساس مطلع است.»


در ادامه اين مقاله آمده است:«عجيب است که رسانه‌هاي غرب و رژيم اسرائيل، توان نظامي اين رژيم را تا آسمان بالا مي‌برند و توان ايران را ضعيف جلوه مي‌دهند. جنگ رواني تحت امر امريکا عليه ايران با بزرگ جلوه دادن تهديد هسته‌اي ايران و ايجاد يک تصور نادرست درباره برنامه هسته‌اي ايران به پيش مي‌رود در حالي‌ که طراحان همان توطئه‌ها و نقشه‌هاي ضد ايراني ميزان توانمندي نظامي جمهوري اسلامي را به اندازه‌اي پايين مي‌آورند که گويي اين کشور چاره‌اي ندارد جز اين‌که زير فشار توان نظامي رژيم صهيونيستي خم شود.»


اين تحليل‌گر برجسته ضمن رد اتهامات امريکا درباره اين‌ که برنامه انرژي هسته‌اي جمهوري اسلامي جنبه نظامي دارد آن را دستاويزي براي سوق دادن تل آويو به سوي آغاز جنگ عليه ايران خواند. وي افزود:«واشنگتن به بهانه اين ‌که ايران درصدد دستيابي به برنامه سلاح‌هاي هسته‌اي است و اين مساله ممکن است تهديدکننده يا حتي نابود کننده رژيم صهيونيستي باشد، دستاويزهاي ضعيفي در اختيار تل آويو قرار داده تا يک سري تهديد بر ضد جمهوري اسلامي را آغاز کند. همه اين حيله گري‌ها فقط با هدف نابود کردن ملت ايران صورت گرفته است.»


"سلامي" تاکيد کرد حتي تشکيلات جاسوسي امريکا نيز بر صلح آميز بودن ماهيت فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران صحه گذاشته‌اند. وي خاطرنشان کرد:«در همين راستا يک ارزيابي طبقه بندي شده جاسوسي امريکا در سال ۲۰۱۱ به ميزان زيادي تصديق کرد که ايران درصدد دستيابي به يک برنامه سلاح‌هاي هسته‌اي نيست، ايده‌اي که سال ۲۰۰۷ نيز مطرح شده بود. در اين گزارش‌ها که به تخمين‌هاي جاسوسي ملي معروف هستند نتيجه گيري شده است که «تهران تلاش‌ براي ساخت کلاهک اتمي را سال ۲۰۰۳ متوقف کرده است.»


وي در پايان تصريح کرد:«واشنگتن به رغم گواهي ماموران جاسوسي خود هنوز هم موضع لجوجانه خود در قبال ايران را حفظ کرده است و با انتشار مطالب کذب درباره برنامه انرژي هسته‌اي اين کشور، رژيم اسرائيل را براي حمله به جمهوري اسلامي تحريک مي‌کند.»/338
 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top