|
پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ الخميس ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 16, 2020
کد خبر: 104412
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۱ - ۱۱:۲۸
بولتون: امیدی به اوباما و رامنی نیست؛ اسرائیل به تنهایی حمله کند/سند
بولتون: «ناگفته نماند که در شرایط کنونی نمی توان اوباما را برای حمله به ایران متقاعد کرد زیرا که اوباما نگران گسترش تنفر افکار عمومی در خاورمیانه نسبت به آمریکاست. اسرائیل همچنان زمان دارد که به طور مستقل عمل کند اما مدت زمان این توانایی مشخص نیست.»
آمریکا و اسرائیل بولتون: امیدی به اوباما و رامنی نیست؛ اسرائیل به تنهایی حمله کند/سند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ جان بولتون، سیاستمدار تندروی آمریکایی، طی مقاله ای در روزنامه واشنگتن تایمز(Washington Times) نوشت: «رسانه های جهان غرب پیرامون برنامه هسته ای ایران، گمانه زنی های خود را مطرح کرده اند. آنها همچنان به دنبال آن هستند که آیا اسرائیل به ایران حمله خواهد کرد یا نه و یا اینکه این حمله در چه زمانی رخ خواهد داد؟ با توجه به انتخابات 6 نوامبر آمریکا، متخصصان معتقدند اسرائیل می تواند از رئیس جمهور آمریکا تعهد بگیرد که ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته ای را نخواهد یافت، به خصوص که اوباما در مبارزات انتخاباتی خود به شدت از اسرائیل حمایت کرده است.»

این نومحافظه کار آمریکایی ادامه داد: «حال سوال این است که اسرائیل تا چه حد می تواند به سخنان رئیس جمهور آمریکا اعتماد کند؟ دائماً می شنویم که تمام گزینه ها روی میز است اما متاسفانه حتی دولت اوباما هم به این جمله اعتقادی ندارد. از طرفی، شیمون پرز نیز کار غیر قابل باوری را انجام داد و گفت اسرائیل توانایی حمله به ایران را ندارد؛ سخنی که تعجب اوباما را برانگیخت. در حال حاضر اسرائیل به طور کامل خواهان این است که آمریکا یا به ایران حمله کند و یا رهبری چنین حمله را بر عهده بگیرد چرا که تاسیسات هسته ای ایران به شدت محافظت می شود و اسرائیل برای حمله به آنها دچار محدودیت است.»

بولتون، که از حامیان سرسخت منافقین نیز محسوب می شود، افزود: «هم اکنون اسرائیل به شدت در تلاش است تا آمریکا را متقاعد کند که به ایران حمله کند اما در صورتی که موفق نشود و دیر گردد، ایران به سلاح هسته ای دست خواهد یافت و در صورت حملات آتی از سوی اسرائیل، شاید ایران از بمب اتمی علیه اسرائیل استفاده کند. البته ناگفته نماند که در شرایط کنونی نمی توان اوباما را برای حمله به ایران متقاعد کرد زیرا که اوباما نگران گسترش تنفر افکار عمومی در خاورمیانه نسبت به آمریکاست.»

بولتون در مورد شرایط موجود و موقعیت ایران نوشت: «به هر حال زمان به نفع ایران است و حتی در صورت پیروزی میت رامنی در انتخابات، هیچ تضمینی وجود ندارد که سیاست های آمریکا به سرعت تغییر یابد و دولت آمریکا به دنبال توقف سریع برنامه هسته ای ایران برود. در حال حاضر، جمهوری خواهان نیز در مورد حمله به ایران به دو دسته تقسیم شده اند. به هر حال تصمیم نهایی را باید خود اسرائیل بگیرد و براساس توانایی های نظامی خود و نه مسایل سیاسی در مورد حمله به ایران، موضع خود را اتخاذ کند. اسرائیل همچنان زمان دارد که به طور مستقل عمل کند اما مدت زمان این توانایی مشخص نیست.»106

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top