|
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١٨ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 9, 2020
کد خبر: 104441
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۱ - ۱۳:۲۹
میگرن و عملكرد مغز / آرزو از تهران
 میگرن و عملكرد مغز / آرزو از تهران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

امروزه در حدود 30 میلیون امریكایی به میگرن مبتلا هستند و زنان بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا هستند كه می‌تواند گاه منجر به افسردگی یا حتی سكته قبلی شود.

 

تحقیقات جدید خبرهای امیدواركننده‌یی برای زنانی كه مبتلا به میگرن‌اند، دارد: ارتباطی میان میگرن و سردردهای شدید با زوال شناختی جنون وجود ندارد. این تحقیقات در كلینیك زنان بوستون روی 6300 زن بالای 45 سال انجام گرفته، كه به شكل داوطلبانه در این آزمایش‌ها شركت كرده‌اند و به چهار گروه مختلف طبقه‌بندی شده‌اند. زنانی با سابقه میگرن در گذشته، بدون سابقه ابتلا به این بیماری و زنانی كه هنگام ابتلا به سردردهای میگرنی ابتدا نور یا هاله‌یی را مشاهده می‌كنند.

 

این گروه‌ها در فاصله دو سال به مدت سه بار مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج كه در تاریخ هشتم آگوست در مجله British Medical به چاپ رسیده نشان می‌دهد بین میگرن و مشكلات شناختی هیچ رابطه معناداری وجود ندارد. پاملا ریس، از بیمارستان زنان بوستون و مدیر این تحقیقات، می‌گوید: در مقایسه با زنانی كه سابقه میگرن ندارند، زنانی كه هر از گاهی به سردردهای شدید مبتلا می‌شوند هیچ گونه مشكلات در درك یا شناخت و عملكرد مغز مشاهده نكرده‌ایم.

 

امروزه در حدود 30 میلیون امریكایی به میگرن مبتلا هستند و زنان بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا هستند كه می‌تواند گاه منجر به افسردگی یا حتی سكته قبلی شود. اما خوشبختانه این سردردها در عملكرد شناختی مغز تاثیری نمی‌گذارند.

 

در عین حال ما به ارتباط‌هایی میان میگرن و ژنتیك پی برده‌ایم كه به زودی نتایج آن را نیز منتشر می‌كنیم. از جمله اینكه ژنی كه در مبتلایان به میگرن وجود دارد گاه می‌تواند تغییراتی در ژن‌های دیگری كه منجر به بیماری صرع می‌شود، ایجاد كند.

446

لینکدونی
خبرهای داغ
لینکدونی
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top