|
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ الأحد ١٤ ذو القعدة ١٤٤١ Sunday, July 5, 2020
کد خبر: 104464
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۱ - ۲۱:۱۲
جملات امام خمینی (ره) درباره تشیع
 جملات امام خمینی (ره) درباره تشیع
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 آن روزي كه _انشاءالله تعالي _ مصلح كل ظهور نمايد ، گمان نكنيد كه يك معجزه شود ، و يكروزه عالم اصلاح شود ؛ بلكه با كوشش ها و فداكاري ها ستمكاران سركوب و منزوي مي شوند. امام خميني(ره)


اساساً اسلام _كه تشيع چيزي جز اسلام اصيل نيست_ نه تنها جلوي رشد علمي و فكري بشر را نمي گيرد ، بلكه خود زمينه هاي اين حركت را آماده تر مي كند ؛ و به اين حركت جهت انساني و الهي مي دهد.و تكامل علمي و فرهنگي بشر بعد ازظهور اسلام ، محققين تاريخ را خيره ساخته است. امام خميني(ره)


در صد سال اخير ، حوادثي اتفاق افتاده است كه هر كدام در جنبش امروز ملت ايران تأثير داشته است: انقلاب مشروطيت جنبش تنباكو و ...قابل اهميت فراوان است ، تأسيس حوزه علمي ديني در بيش از نيم قرن اخير در شهر قم و تأثير اين حوزه در داخل و خارج كشور ايران ، و نيز تلاش روشنفكران مذهبي در داخل مراكز دانشگاهي ، و قيام سال 41_42 ملت ايران به رهبري علماي اسلامي _كه تا امروز ادامه دارد _ ، همه عواملي هستند كه اسلام شيعي رادر سطح جهاني مطرح مي كند . امام خميني(ره)


تشيع كه مكتبي است انقلابي ، و ادامه اسلام راستين پيامبر است همچون خود شيعيان ، هميشه مورد حملات ناجوانمردانه مستبدين و استعمار گران بوده است. امام خميني(ره)


يكي از خصلتهاي ذاتي تشيع ، از آغاز تا كنون ، مقاومت و قيام در برابرديكتاتوري و ظلم است ، كه در تمامي تاريخ شيعه به چشم مي خورد ؛ هر چند كه اوج اين مبارزات در بعضي از مقطع هاي زماني بوده است. امام خميني(ره)
ما مفتخريم كه كتاب نهج البلاغه كه بعد از قرآن بزرگ ترين دستور زندگي مادي و معنوي ، و بالا ترين كتاب رهايي بخش بشر است ، و دستورات معنوي و حكومتي آن بالا ترين راه نجات است ، از امام معصوم ما است. امام خميني(ره)
غدير آمده است كه بفهماند سياست به همه مربوط است. امام خميني(ره)


مذهب تشيع مذهب فداكاري بوده است .امام خميني(ره)


كساني كه مدعي هستند كه ما شيعه امير المؤمنين هستيم ، تبع او هستيم ، بايد در قول و فعل ، و نوشتن و گفتن و همه چيز، تبعيت از او داشته باشند. امام خميني(ره)


امام به معني پيشوا و كسي [است] كه جمعي را در جهتي هدايت و رهبري مي كند.امام بيان كننده خط مشي شيعه و حزب الله ، و رهبري كننده اين تشكيلات بزرگ است ؛ كه تمامي وظايف آنان را از قرآن و سنت پيامبر اسلام ، درزمانهاي مختلف و شرايط مختلف ، اجتهاد و استنباط مي كند و به آنان ابلاغ مي نمايد. امام خميني(ره)


اسلام با حماسه شيعه ، هميشه مقارن بوده است. امام خميني(ره)


اسلام به واسطه طايفه شيعه زنده است. امام خميني(ره)


ما مفتخريم كه مذهب ما جعفري است ، كه فقه ما كه درياي بي پايان است ، يكي از آثار اوست. امام خميني(ره)

449

کلیدواژه ها:
لینکدونی
خبرهای داغ
لینکدونی
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top