|
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 12, 2020
کد خبر: 104501
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۱ - ۱۵:۱۷
سریال خلاف کاری های شیرین ادامه دارد!/فرار مالیاتی شیرین خانم/سد استخدام معلولان در آموزش و پرورش شکسته شد
اخبار ویژه روزنامه های صبح چهارشنبه؛
شیرین عبادی سریال خلاف کاری های شیرین ادامه دارد!/فرار مالیاتی شیرین خانم/سد استخدام معلولان در آموزش و پرورش شکسته شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

سریال خلاف کاری های شیرین ادامه دارد!/فرار مالیاتی شیرین

جام نیوز به نقل از وطن امروز

شیرین عبادی به خاطر فعاليت‌هاي به‌اصطلاح صلح‌طلبانه در سال 82 جايزه یک‌میلیون و 200 هزار دلاري صلح نوبل را دريافت كرد اما از پرداخت مالیات آن همچنان فرار می‌کند.

طبق ماده 119 قانون ماليات‌هاي مستقيم(درآمد‌هاي اتفاقي)، شيرين عبادي پس از دريافت جايزه يك‌ميليون و 200 هزار دلاري خود و از آنجا كه اين جايزه يك جايزه «غيرعلمي» محسوب مي‌شود، موظف به پرداخت بيش از يك‌ميليارد تومان ماليات مربوط به جايزه نقدي و مجموع درآمد‌هاي وي از سخنراني در اروپا و آمريكا بود اما بر اساس مستندات موجود، وي تاكنون از پرداخت ماليات قانوني خود امتناع داشته و به طرق مختلف و با صرف هزينه‌هاي كلان تلاش داشته از پرداخت ماليات قانوني خود فرار كند.

بر اساس اين گزارش، شيرين عبادي در ادامه تلاش‌هاي خود براي دور زدن قانون و فرار از پرداخت ماليات، اقدام به طرح شكايت در ديوان عدالت اداري كرده و مدعي شده كه جايزه صلح نوبل يك جايزه علمي است و اين در حالي است كه طبق اعلام رسمي وزارت علوم، جایزه صلح نوبل به هیچ‌وجه یک جایزه علمی محسوب نمی‌شود و کسانی که از این بنیاد سیاسی درآمدهایی را در زمینه صلح و برخی زمینه‌های غیرعلمی دیگر کسب می‌کنند باید مالیات آن را به کشور بپردازند.

جالب اينكه شيرين عبادي مدعي صلح و قانون، تاكنون اقدامات خلاف قانون متعددي را براي فرار از پرداخت ماليات داشته به گونه‌اي كه با استخدام چندين وكيل و مشاور، شكايت‌هاي متعددي را به مراجع مختلف ارائه كرده تا شايد مفر و راه گريزي براي فرار از پرداخت ماليات براي خود دست و پا كند.

از سوي ديگر توجه به اين مساله نيز ضروري است كه شیرین عبادی تاكنون و پس از سال 82 و دریافت جايزه نقدي نوبل، سخنرانی‌هاي متعددي را نیز در خارج از کشور داشته است که در ازای تمام آنها، مبالغ كلاني را اخذ کرده و البته هیچ مالیاتی نیز در قبال اين درآمد‌هاي خود پرداخت نکرده است.

بر اساس مستندات موجود كه حكايت از تلاش‌هاي شيرين عبادی براي فرار از پرداخت حقوق مالياتي دارد، وي مرتكب 2 جرم شده؛ نخست فرار از پرداخت ماليات و دوم جعل اسناد براي دور زدن قانون. با اين اوصاف مجاري قانوني بايد مساله جايگزيني اموال وي در راستاي پرداخت بدهي مالياتي را مورد بررسي قرار دهند.

حال با توجه به مستنداتي كه در اين گزارش به گوشه‌اي از آن اشاره شد، جاي اين سوال از شيرين عبادي داعيه‌دار قانون و صلح‌دوستي وجود دارد كه چرا وي تاكنون به انحای غيرقانوني تلاش داشته از پرداخت ماليات جوایز نقدي نوبل خود كه حتی در آمریکا نیز مشمول پرداخت مالیات است، فرار كند؟

 

سد استخدام معلولان در آموزش و پرورش شکسته شد

در حالي که بر اساس قانون جامع حمايت از حقوق معلولان، دولت موظف است 3 درصد از مجوزهاي استخدامي سالانه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت هاي دولتي را در اختيار معلولان واجد شرايط قرار دهد، اما اين مصوبه تاکنون به صورت قانوني در وزارت آموزش و پرورش اجرايي نمي شد که با شکايت تعدادي از معلولان و رأي دستگاه قضايي، اين رويه به تازگي باطل شده است.

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top