|
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ الجمعة ٣٠ المحرّم ١٤٤٢ Friday, September 18, 2020
کد خبر: 104650
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۲ - ۰۹:۳۱
سرمایه گذاری عربستان و قطر برای جنگ داخلی در تونس
سرمایه گذاری های گسترده قطر و عربستان برای گسترش فرقه ساختگی وهابیت در تونس باعث شد که مردم این کشور را در آستانه جنگی مذهبی و خطرناک قرار داده است که مسئولان وزارت فرهنگ این کشور از مردم این کشور خواست که با افراط گری های این فرقه مقابله کنند.
 سرمایه گذاری عربستان و قطر برای جنگ داخلی در تونس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام دینی؛ شفقنا نوشت: در پی حمله برخی عناصر وابسته به جریان سلفی به همایش "الاقصی" در شهر "بنزرت" و تکرار تجاوز به همایش‌ها و برنامه های مناطق مختلف تونس، وزارت فرهنگ این حرکت خطرناک را محکوم کرده و آن را تجاوز به آزادی بیان و نفوذ نوعی تفکر بسته، به جامعه مسلمان مسالمت‌جو و میانه‌رو تونس دانست.

 

در همین راستا، "شیخ عبدالفتاح مورو" از رهبران بارز جنبش النهضه درباره اقدام برخی مبلغان سعودی در هدایت برنامه‌هایی برای انتشار تفکرات افراطی وهابی در تونس هشدار داد.

 

مورو در پاسخ به سئوالی در خصوص تبلیغ وهابیت از سوی علما و مبلغان سعودی در تونس، گفت: مبلغان سعودی با برگزاری دوره های آموزشی بسته 3 ماهه به جوانانی که در این دوره ها شرکت کنند پول می دهند، این موضوع خطرناکی است و ما مخالف آن هستیم، زیرا کشور ما را متزلزل می کند، این دروازه فتنه است و تونسی ها باید از آن برحذر باشند.

 

"کمال الساکری" پژوهشگر امور عرب و کارشناس اسلام سیاسی در تونس تأکید کرد: ما در آستانه فتنه‌ای واقعی در تونس قرار داریم. وهابیت با کمک دلارهای نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و حمایت مبلغان آن وارد تونس شده است.

گفتنی است پنج شنبه شب گذشته گروهی از عناصر وابسته به جریان وهابی سلفی با انواع سلاح سرد به محل برگزاری همایش الاقصی در شهر بنزرت حمله کردند و 5 نفر را زخمی کردند.

445

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top