|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 104651
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۲ - ۰۹:۳۴
سگ اسرائیلی به ایران می آید؛ نمی آید!*سند
فیلم ساز رژیم صهیونیستی که با دریافت ایمیلی مجعول گمان می کرد فیلمش به جشنواره ای ایرانی دعوت شده است با تکذیب مسؤولان جشنواره، ناامید شد.
داوید شادی، سگ نجیب سگ اسرائیلی به ایران می آید؛ نمی آید!*سند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام فرهنگی؛ بی بی سی نوشت:
«داوید شادی»، فیلم ساز اسرائیلی می گوید هیچ گاه تصور نمی کرد، اولین فیلم کوتاه او، «سگ نجیب»، در ایران طرفدار پیدا کند، آن هم در بین دست اندرکاران جشنواره ای که بر ضدیت با صهیونیسم و اسرائیل تاکید دارند.
این فیلم ساز ساکن تل آویو می گوید، در زمان تکمیل فرم نخستین جشنواره بین المللی فیلم سازان مستقل «افق نو» نمی دانست که این جشنواره در تهران برگزار می شود و پس از اطلاع از این موضوع دیگر امیدی به راهیابی به آن نداشت؛ اما ایمیلی که به نظر می رسد! مستقیما از سوی یکی از مدیران جشنواره نوشته شده باشد او را غافلگیر کرد.


بی بی سی بدون نمایش متن ایمیل و با بیان معذور بودن از آوردن نام فرستنده ایمیل، مدعی شد در آن  نوشته شده است: «فکر می کنم اگر از کشور دیگری [به غیر از رژیم صهیونیستی] پاسپورت داشته باشی، راحت تر می توانیم تو را در جشنواره ببینیم. مسلما صلح و دوستی برای تمام بشریت فرا خواهد رسید. ما باید به سوی آن حرکت کنیم. با ارادت و شالوم [سلام/صلح به عبری] »!!!
شادی می گوید: «من از این جواب به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم. در اتاق نشیمن آپارتمانم روی مبل نشسته بودم که این ایمیل را دریافت کردم. از خوشحالی پنج دقیقه توی اتاق دور خودم می چرخیدم.»


این فیلم در قالب کمدی، موضوع انزوای پسران و دختران مجرد را در تل آویو به تصویر می کشد اکثر جوان ها به دنبال عشق می گردند ولی در نهایت تنها هستند. در این میان، سگ به بهترین یار غم خوار و شریک زندگی آنان تبدیل شده است


بی بی سی در ادامه و با وجود آن که دعوت از فیلم رژیم اشغالگر قدس، از سوی مسؤولین جشنواره تکذیب شده است؛ به تحلیل خبری ساختگی پرداخت و نوشت: «معلوم نیست که چرا برخی از دست اندرکاران جشنواره در نظر داشتند، فیلم به زبان عبری را در تهران به نمایش بگذارند، به خصوص در این موقعیت پر تنش که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران علنا وجود رژیم اشغالگر را توهين به بشريت می خواند و بنیامین نتانیاهو، صراحتا صحبت از احتمال حمله نظامی به ایران می کند.»


بی بی سی در پایان بر این موضوع تاکید کردکه "رسانه های دولتی ایران، به نقل از دبیرخانه جشنواره افق نو پیشتر خبر دعوت از یک اسرائیلی برای حضور در این جشنواره و نمایش فیلمی از او را تکذیب کرده بودند."
جشنواره افق نو، ۱۱ تا ۱۵ شهریور، در سینما فلسطین تهران برگزار می شود.

 


444

 

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top