|
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ الجمعة ٣٠ المحرّم ١٤٤٢ Friday, September 18, 2020
کد خبر: 104718
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۲ - ۲۰:۰۲
دليل اضافه وزن پس از ماه رمضان!!/اشکان از شیراز
 دليل اضافه وزن پس از ماه رمضان!!/اشکان از شیراز
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

دكتر «زهرا اباصلتي» در مورد لزوم رعايت اصول تغذيه مناسب پس از ماه مبارك رمضان افزود: رعايت اصول تغذيه پس از ماه مبارك رمضان به منظور پيشگيري از مشكلات گوارشي ضروري است. از اين رو نبايد پس از يك ماه روزه داري غذاهاي چرب و درحجم بالا و پر ادويه استفاده كرد زيرا به دستگاه گوارش صدمه مي زند بهتر است صبحانه درحد مناسب و در وعده ناهار و شام غذاهاي كم چرب و سبك و حاضري مانند ماست و خيار، نان و پنير و هندوانه استفاده كرد.
برخي از افراد درماه رمضان موفق به كاهش وزن شده اند كه بيشتر به علت از دست دادن آب بدن است كه و اگر اين وضعيت ادامه يابد باعث كاهش قواي جسمي و فكري آن ها مي شود. بنابراين بايد پس از ماه رمضان به تامين آب بدن و جبران آب از دست رفته تاكيد شود و روزانه 8 تا 10 ليوان آب بنوشند.

 

برخي از افراد در طول ماه رمضان با كاهش كالري دريافتي موفق به كاهش وزن شده اند اين افراد بايد سعي كنند وزن خود را ثابت نگه دارند و دراين زمينه از ورزش و تحرك بدني نيز غافل نشوند.

 

دريافت زياد شيريني و غذاهاي چرب در ماه رمضان منجربه كاهش دريافت سبزي، ميوه و لبنيات و در نتيجه كاهش دريافت ويتامين ها و املاح معدني شده از اين رو بهتر است برنامه ريزي در جهت دريافت مناسب سبزي ها و ميوه ها و همچنين لبنيات انجام شود.

 

وي خوردن غذا در رأس ساعت معين، خوردن غذا در دو وعده اصلي صبح و شام و استفاده از ميان وعده در وعده ناهار به جاي خوردن غذاهاي سنگين و چرب در وعده ناهار، استفاده از غذاهاي سنتي و سالم در سفره خانوار و كاهش مصرف غذاهاي آماده و فست فودها را براي افرادي كه مي خواهند لاغر شوند، توصيه كرد.

446

کلیدواژه ها:
لینکدونی
خبرهای داغ
لینکدونی
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top