|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 104754
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۶/۲ - ۱۳:۵۹
نکته ای عجیب در مورد افراد خجالتی؟!
بررسي ها نشان مي دهند،‌ افراد خجالتی در خواندن چهره افراد موفق ترند.
خجالتی نکته ای عجیب در مورد افراد خجالتی؟!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

هر چند ممکن است افراد خجالتی در چشم شما به راحتی نگاه نکنند اما بر اساس پژوهش های جدید این افراد توانایی بالایی در تشخیص حالتهای صورت در افراد را دارا هستند.در این بررسی که بر روی دانشجویان کالج انجام شد افراد خجالتی درمقایسه با دیگران حالتهای غم و ترس را در چهره افراد بهتر می خواندند.

لورا گریوز laura Graves دانشجوی دکترای و مدیر این تحقیق از دانشگاه ایلینویز جنوبی گفت: هر چند یافته های قبلی بر سوء تفاهم افراد خجالتی در تفسیر حالت های صورت افراد تاکید می کرد، اما یافته های جدید بر برخی توانایی های افراد خجالتی تاکید دارد.او می گوید بسیار خوب است که ما به این نقاط قوت در افراد خجالتی توجه کنیم.

این پژوهش بر روی 241 نفر از دانشجویان 19ساله انجام شد.از این افراد خواسته شد که حالت های صورت افراد را بخوانند. حالتهایی مانند شادی، غم، خشم، تعجب، نفرت و حالت های بی تفاوت.

برای تشخیص میزان خجالت در این افراد از شرکت کنندگان آزمون دیگری گرفته شده است.نکته جالب این است که این شرکت کنندگان خجالتی 81 درصد حالت ها را به درستی تشخیص داده بودند.

جالب تر اینکه افرادی که بسیار خجالتی تر بودند به طور بسیار دقیقی حالت های غم و ترس را تشخیص داده بودند.این افراد خجالتی در پایات تست اظهار کردند که در طی پژوهش در حالتی منفی بوده اند.

گریوز اوهارا بیان کرد: اگر افراد کم رو می توانند احساس منفی را بهتر تشخیص دهند شاید این دلیل عمده خجالتی بودن افراد باشد زیرا آنها می خواهند خیلی کم به صورت افراد نگاه کنند.

"باشگاه خبرنگاران"

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top