|
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ الأحد ٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 17, 2021
کد خبر: 122630
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۸
شبکه های وهابی؛ دینی یا سیاسی؟
شبکه های فارسی زبان وهابی که در ابتدای تأسیس، تنها هدف خود را تبلیغ دین اسلام با محوریت مذهب اهل سنت معرفی می نمودند در ادامه راه به قدری در مسایل سیاسی ورود کرده اند که حتی مدتی است مناظره های دینی خویش را با افراد کاملا سیاسی برگزار می کنند.
شبکه های وهابی؛ دینی یا سیاسی؟ شبکه های وهابی؛ دینی یا سیاسی؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

جام دینی؛ شبکه های فارسی زبان وهابی در ابتدای تأسیس، تنها هدف خود را تبلیغ دین اسلام با محوریت مذهب اهل سنت معرفی نمودند که این مسأله هنوز نیز در برنامه های این شبکه ها و همچنین سایت های پشتیبانشان به چشم می خورد. مدیران و دست اندرکاران این شبکه ها در اوایل تأسیس، تمام هم و غم خود را بازخوانی و اصلاح اندیشه های دینی مسلمانان شیعه و سنی می نامیدند اما در ادامه، رسالت حقیقی و البته استعماری خود را فراموش نموده و امروزه بیشترین فعالیت شان را صرف مباحث سیاسی می نمایند.


استفاده مکرر این شبکه ها بخصوص شبکه وهابی کلمه فارسی، از عناصر وابسته سیاسی منافق و معلوم الحال و نیز مشارکت دادن اپوزیسیون همچون نوری زاده و دیگران در برنامه هایشان، خود دلیل واضحی بر مسأله فوق می باشد.

ورود این شبکه ها به مسایل سیاسی آن هم از نوع رسانه های استعماری همچون بی بی سی، به قدری واضح و روشن است که حتی مدتی است مناظره های دینی خود را با افراد کاملا سیاسی برگزار می نمایند.

گفتنی است شبکه های مذبور، همواره با نزدیک شدن فضای انتخابات در ایران به پیروی اربابان استعماری خویش از ماه ها قبل، ورود خود به مسایل سیاسی را بیشتر می نمایند.
قابل ذکر است که استفاده این شبکه ها از برنامه ها و افراد سیاسی به قدری زیاد است که ماهیت آنها را به یک شبکه سیاسی مبدل نموده است.
418

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top