خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١ Wednesday, October 23, 2019
کد خبر: 146714
نظرات: 9
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۱۷
آیا امام خمینی وعده آب و برق مجانی داد؟ + فیلم و عکس
برنامه "روی خط" صدای آمریکا به تکرار چند باره دروغی تاریخی پرداخت؛ دروغی که هر سال به بهانه سالگرد انقلاب در این شبکه مطرح می شود و سپس به تحلیل آن می پردازند!
 آیا امام خمینی وعده آب و برق مجانی داد؟ + فیلم و عکس
به این مطلب امتیاز دهید
47.1% 52.9% بازدید

جام سیاسی؛ شبکه "صدای آمریکا" این روزها با تمام توان خود می کوشد، با دروغ های تاریخی و بزرگ نمایی برخی ضعف ها، سه دهه انقلاب اسلامی را به چالش بکشد.

در برنامه "روی خط" این شبکه با تأکید چند باره بر دروغ تاریخی آب و برق مجانی، از عملی نشدن وعده های امام خمینی(ره) سخن بگویند.

رؤیا ملکی، مجری برنامه گفت: «آن روزها اتفاقات خاصی افتاد. یکی از چیزهایی که در ذهن مردم مانده است و خیلی دست به دست می شود و من هم در صفحه فیس بوک گذاشته ام، سخنرانی آیت الله خمینی در بهشت زهراست که در بدو ورود، وعده هایی به مردم ایران داد.»

 

رؤیا ملکی

رؤیا ملکی

سپس سخنان امام خمینی(ره) پخش شد که ایشان می فرماید: «دل خوش نباشید که فقط مسکن می سازیم، آب و برق و اتوبوس را مجانی می کنیم. به این مقدار دل خوش نباشید؛ معنویات و روحیات شما را عظمت می دهیم.»

 

در حالی این دروغ تاریخی هر سال در شبکه های ماهواره ای تکرار می شود که اصل وعده آب و برق مجانی را سخنگوی دولت موقت(آقای عباس امیر انتظام) مطرح کرده است؛ البته برای اقشار کم درآمد.

این سخنان امام خمینی(ره) هم در 8 اسفند57 و نه 12 بهمن 57 ، در واکنش به سخنان سخنگوی دولت موقت از سوی امام مطرح شد. این که ملت فقط دلشان را به آب و برق مجانی و ...خوش نکنند؛ بلکه به پیشرفت معنویات توجه بیشتر نمایند.

 

عباس امیر انتظام

عباس امیر انتظام

هر سال این تحریف تاریخی مبتنی بر دو دروغ، در شبکه های ماهواره ای تکرار می شود:

  1. این سخنان در تاریخ 8 اسفند در مدرسه فیضیه از سوی امام بیان شده است، نه 12 بهمن در بهشت زهرا(س)
  2. آب و بوق مجانی را دولت موقت پیشنهاد داد نه امام خمینی(ره)

 

کیهان 57

 

در ادامه همین برنامه مخاطبی پرده از این دروغ صدای آمریکا برداشت و تصریح کرد: «احساس می کنم این موضوع سخنرانی امام درباره آب و برق مجانی به تحریف و دروغی تاریخی تبدیل شده است. این صحبت های امام خمینی مربوط به تاریخ 8 اسفند در مدرسه فیضیه است و هیچ ربطی به سخنان امام در 12 بهمن ندارد.  این سخنان امام، اشاره به تسهیلات و رفاه اقتصادی نیست، بیشتر توجه به معنویات است...این صحبت ها را ابتدا سخنگوی دولت موقت مطرح کرد و سخن امام جوابی به سخنان سخنگوی دولت است.»

 

مهشید ندیری، مجری روی خط که از پاسخ مستدل بیننده و دروغ شبکه اش دستپاچه شده بود، گفت: «اجازه بدهید سر این موضوع خیلی بحث نکنیم! به هر حال مردم حضور داشتند. این که آن سخنرانی کجا بوده است من هم متاسفانه نمی دانم؛ اما مطمئنم خیلی ها می دانند!»

 

کیهان

گفتنی است توجیهات مجری دستپاچه صدای آمریکا در صورتی پذیرفته است که این دروغ برای بار اول مطرح شده باشد؛ اما این شبکه هر سال به بهانه سالگرد انقلاب این دروغ را مطرح می کند.

444

فیلم مربوط به خبر

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

به نام خدا
ادعای این رسانه ها بر این است که امام خمینی(ره) در 12 بهمن 1357 حرف از آب و برق مجانی زده است و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز این قسمت از سخنرانی امام خمینی(ره) را سانسور نموده است و دیگر این فایل در دسترس نمی باشد. جالب این است در این کلیپ صدای آمریکا اگر به گوشه سمت چپ تصویر در قسمت بالا نگاه کنیم آرم شبکه جام جم که متعلق به جمهوری اسلامی ایران است ،نمایان می شود. مگر به ادعای این رسانه ها این سخنرانی سانسور نشده است؟ پس چرا یک رسانه داخلی اقدام به پخش این قسمت می کند؟ ( شبکه جام جم کار خود را از سال 1376 آغاز نموده است.)
مشخص است که غرض ورزی در این فیلم صورت گرفته است. فایل صوتی سخنرانی در 8 اسفند در مدرسه فیضیه بر روی این قطعه از فیلم مونتاژ شده است.
برای مقایسه می توانید فایل اصلی را از سایت های داخلی دانلود کنید و ببینید که امام در لحظه پخش این صحنه ها از غیر قانونی بودن سلطنت محمد رضا شاه و تعیین سرنوشت به دست خود ما حرف می زنند.

پاسخ

۸

۷

in filmi ke neveshtin kojast ke ma nemibinimesh.na danlodi na chizi

پاسخ

۰

۰

http://stream.jamnews.ir/jammediacomment/streams/jamnews/1359888194552mic.flv

پاسخ

۱۱

۶

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top