|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 156640
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۰۷:۰۶
ستاره هايي كه در پرسپوليس ندرخشيدند
برخي از نفرات حاضر در ليست مازاد پرسپوليس مثل جواد كاظميان و شهاب گردان در تراكتور و سپاهان به مردان تاثيرگذار تيم‌هاي خود تبديل شده‌اند!
سوسا ستاره هايي كه در پرسپوليس ندرخشيدند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام ورزشي؛ وقتي تيمي مثل پرسپوليس با اين همه هوادار به جايگاهي كه «بايد» دست نمي‌يابد، بايد به يك‌سري عوامل توجه خاص كرد! در ليگ دوازدهم اگرچه اوضاع مالي ارتش سرخ «بد» نبود، اما نيمكت اين تيم خصوصا در نيم‌فصل اول سنگيني لازم را نداشت و همين سبب شد تا در پاره‌اي اوقات نفراتي وارد زمين شوند كه حضور يا عدم‌حضورشان در جمع قرمزها تفاوت چنداني نداشته باشد. تا اينجاي ليگ 29 بازيكن براي پرسپوليس مانوئل ژوزه و يحيي گل‌محمدي به ميدان آمده‌اند كه حاصل كارشان رسيدن پرسپوليس به پله ششم ليگ بوده است. شايد با زير ذره‌بين قرار دادن برخي از اين نفرات كه به دلايل مختلف كمتر فرصت حضور در ميدان را پيدا كرده‌اند، بتوان به پاسخ اين پرسش رسيد كه آيا پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات عملكرد درستي داشته است؟


البته در اين ميان ستاره‌هايي مثل مهدي مهدوي‌كيا و علي كريمي نيز به ناچار وارد ليست ما شده‌اند، آن هم به خاطر محروميت‌ها و مصدوميت‌هايي كه داشته‌اند. جالب اينكه برخي از نفرات حاضر در ليست مازاد پرسپوليس مثل جواد كاظميان و شهاب گردان در تراكتور و سپاهان به مردان تاثيرگذار تيم‌هاي خود تبديل شده‌اند!


* مهدي مهدوي‌كيا (موشك مصدوم)
مهدي را نمي‌توان در ليست بازيكنان كم‌اثر پرسپوليس قرار داد. با اين حال كج‌سليقگي مانوئل در چند بازي نيم‌فصل اول و سپس مصدوميت موشك سابق هامبورگ در نيم‌فصل دوم سبب شد تا اين هافبك باتجربه تا اينجاي فصل 12 بازي ليگ را به طور كامل از دست بدهد. كاپيتان ارتش سرخ در نيم‌فصل دوم فقط 92 دقيقه مقابل نفت آبادان، فجر و استقلال بازي كرد.


* علي كريمي (جادويي كه افاقه نكرد!)
جادوگر پرسپوليس اين فصل يا به خاطر دعواهاي پرتغالي كادرفني تيم‌ملي و سرمربي پرسپوليس از بازي براي تيمش در نيم‌فصل اول محروم بود يا اينكه به خاطر مصدوميت فرصت هنرنمايي براي پرسپوليس را نداشت. هافبك تكنيكي قرمزها در نيم‌فصل اول هفت بار پيراهن پرسپوليس را در بازي برابر نفت آبادان، فجر، گهر، صبا، داماش، استقلال و فولاد بر تن كرد كه حاصل ثبت يك پيروزي، سه تساوي و سه شكست بود اما در نيم‌فصل دوم بالاخره جادوگر گل اول فصلش را در دقيقه چهار بازي با نفت آبادان در هفته هجدهم وارد دروازه حبيب دهقاني كرد. كريمي در نيم‌فصل دوم سه بازي براي پرسپوليس انجام داد كه نتيجه تساوي 2-2 و صفر- صفر برابر نفت و صبا و شكست دادن 2 بر صفر فجر در شيراز بود.


* سامان آقازماني (ديواري كه ژوزه روي آن يادگاري ننوشت)
براي پرسپوليس در نيم‌فصل اول 9 بار به ميدان آمد اما هيچ وقت هافبكي نبود كه مانوئل روي ديوارش براي خراب كردن ديوار هافبك‌هاي حريف يادگاري بنويسيد. سامان در نيم‌فصل دوم به راه‌آهن رفت و اتفاقا بيشتر از پرسپوليس مورد توجه قرار گرفت.


* جواد كاظميان (مشكل از آب و هوا بود؟)
وقتي در بازي اول فصل در دقيقه 85 جاي كريم انصاري‌فر را گرفت و چهار دقيقه بعد نفت در آبادان گل زد تا پرسپوليس قدم اولش در ليگ را محكم بردارد به نظر رسيد فصلي رويايي را در ليگ دوازدهم براي جواد كاظميان انتظار بكشيم. با اين حال مهاجم قرمزها اگرچه 11مرتبه ديگر براي ارتش سرخ به زمين آمد اما ديگر گلي نزد. البته جواد در نيم‌فصل دوم به تراكتور رفت و اتفاقا در ليگ براي تبريزي‌ها چهار گل زد آن‌هم در شرايطي كه فقط 470دقيقه بازي كرد. كاظميان هرچه در پرسپوليس موفق نبود در تبريز به مهره‌اي ارزشمند تبديل شد. نمي‌دانيم شايد آب و هواي تبريز به جوادي كه گاه صداي تماشاگران پرسپوليس را درمي‌آورد، ساخته است!


* محمدرضا خانزاده (خانزاده به دنبال گرفتن جاي بنگر)
اين روزها تلاش مي‌كند تا بلكه توانايي‌هايش را در خط دفاع پرسپوليس نشان دهد. محمدرضا در نيم‌فصل اول فقط سه‌بار براي پرسپوليس به ميدان آمد. در نيم‌فصل دوم هم تا اينجاي كار همين اتفاق افتاده است! شايد محروميت بنگر سبب شود تا اين مدافع جوان به جايگاهي قابل تامل در پرسپوليس دست پيدا كند!


* شهاب گردان (ضررش به پرسپوليس رسيد، منفعتش به سپاهان!)
گردان در پرسپوليس بعد از انجام سه بازي به يك‌ نيمكت‌نشين تبديل شد. حتي شعار برخي تماشاگران كه از مانوئل مي‌خواستند شهاب را از روي نيمكت بلند كند هم فايده‌اي به حالش نداشت. نيلسون برزيلي به اين راحتي‌ها دل از سنگر پرسپوليس نمي‌كند! گردان در نيم‌فصل اول پنج مرتبه درون دروازه قرمزها قرار گرفت تا هشت گل بخورد و ديگر حتي خواب رسيدن به تيم ملي را هم نبيند. شهاب در نيم‌فصل دوم به سپاهان پيوست تا دوباره از نظر روحي، رواني احيا شود. دريافت 7گل در 10 بازي براي او يك شروع دوباره بود. به عبارت ساده‌تر خريد گردان در ليگ دوازدهم هرچه براي پرسپوليس كم‌خاصيت بود و پرهزينه براي سپاهان پرمنفعت بود و سودآور!


* حميدرضا علي‌عسگر (پاي تبعيدي به گل باز شد)
در 4 بازي اول فصل به ميدان آمد اما وقتي شايعه شد با استقلال وارد مذاكره شده تا در نيم‌فصل لباس آبي بپوشد به نيمكت دوخته شد. علي عسگر كيفيت گذشته را نداشت و در نهايت به اندازه 3 بازي و نصفي! براي پرسپوليس به ميدان آمد! تبعيدي پرسپوليس در نيم‌فصل دوم به راه‌آهن رفت تا براي علي دايي بازي كند كه اتفاقا در اين بين يك گل هم به پيكان زد.


* روبرتو سوسا (با لبخند رفت!)
اين هافبك دفاعي پرتغالي بازيكن بدي نبود اما بعد از انجام دو بازي براي پرسپوليس در ايستگاه سوم بازي‌ها فقط 34 دقيقه مقابل گهر دوام آورد و مصدوم شد! سوسا خيلي دوستانه قراردادش را با پرسپوليسي‌ها فسخ كرد اما پولش را هم گرفت تا با لبخند تهران را ترك كند و البته پس از آن بود دست پرسپوليس تا آخر نيم‌فصل براي جذب يك هافبك دفاعي خوب در پوست گردو ماند!


* ايمون زايد (مردي كه در 600 ثانيه تا آخر عمرش محبوب شد)
مهاجمي كه فصل قبل در عرض 10دقيقه 3گل به استقلال زد و توانست در 600 ثانيه به چهره محبوب تماشاگران پرسپوليس تبديل شود؛ در نيم‌فصل اول مقابل صبا (16دقيقه) داماش (90 دقيقه) فولاد (28دقيقه) نفت تهران (20دقيقه) سپاهان (27 دقيقه) و سايپا(17 دقيقه) به ميدان آمد و گلي نزد. ايمون نيم‌فصل تمام نشده از پرسپوليس رفت تا در نيم‌فصل دوم براي پرويز مظلومي در آلومينيوم هرمزگان بازي كند!


زايد در بندر 353 دقيقه بازي كرد و يك گل 3 امتيازي به سايپا زد! يعني پرسپوليسي‌ها از نداشتن ايمون ناراحتند؟!


* مهرزاد معدنچي (به او اعتماد نشد حتي يك دقيقه)
به راستي چرا پرسپوليس با مهرزاد معدنچي قرارداد بست؟ هافبك چپي كه تا هفته بيست‌وهشتم ليگ فقط 190 دقيقه بازي كرده يكي از نفراتي است كه گوشه‌اي از ليست پرسپوليس را اشغال كرده است!


جالب اينكه نه مانوئل در نيم‌فصل اول به معدنچي اعتقادي داشت و نه يحيي گل‌محمدي در نيم‌فصل دوم! البته خوزه پرتغالي در جريان سه بازي هفته‌هاي هشتم، نهم و دهم مقابل نفت تهران، سپاهان و آلومينيوم به او بازي داد اما يحيي يك دقيقه هم به مهرزاد اعتماد نكرد!


* عادل كلاه‌كج (به پرسپوليس گل زد و پرسپوليسي شد!)
عادل كلاه‌كج در نيم‌فصل اول 700 دقيقه براي سپاهان بازي كرد و يك گل هم به پرسپوليس زد! شايد همان يك گل سبب شد تا گل‌محمدي بخواهد در نيم‌فصل دوم اين بازيكن را به تهران بياورد! كلاه‌كج از وقتي به پرسپوليس آمد در 5 بازي آن هم نصف و نيمه وارد زمين شد كه حاصل 187 دقيقه بازي كردن و در نهايت مورد غضب واقع شدن بود! آن هم به‌خاطر اين‌كه ظاهرا از زندگي در هتل خسته شده بود و از اين بابت به سرپرست تيم شكايت كرد!


* روح الله سيف‌اللهي (هافبكي كه به حقش نرسيد)
در هفته پنجم نيم‌فصل اول براي اولين‌ و آخرين‌بار در ليست اصلي پرسپوليس قرار گرفت و مقابل داماش نمايشي قابل تقدير داشت. منتهي فقط يك بار ديگر در ايستگاه هفدهم بازي‌ها 20 دقيقه برابر تراكتور به زمين آمد و اين انتهاي كوچه بن‌بست آرزوهاي او در پرسپوليس بود. اين‌كه چرا اين هافبك ديگر مورد توجه كادر فني قرمزها قرار نگرفت، پرسشي است كه پاسخش روشن نيست!


* افشين اسماعيل‌زاده (افشين 45 دقيقه‌اي به تاريخ پيوست!)
در اولين بازي فصل با تشخيص مانوئل برابر نفت تهران به يكي از نفرات اصلي پرسپوليس تبديل شد تا حداقل تماشاگران قرمزدوست تفاوت را احساس كنند! اسماعيل‌زاده فقط 45 دقيقه در روز اول بازي‌ها، ليگ برتر را تجربه كرد و به تاريخ پيوست!

 

برای مشاهده سایر اخبار جام ورزشی کلیک نمایید.

109

خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top