|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 156692
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۴
نام کشور ایران در بین ۱۲ ارسال کننده بزرگ هرزنامه
شاید اکثر هرزنامه های دنیا ساخت آمریکا نباشند ولی بیشتر آنها از کامپیوترهای کاربران آمریکایی ارسال می شوند. برای اولین بار نیز نام کشور ایران در بین ۱۲ ارسال کننده بزرگ هرزنامه قرار گرفته است.
هرزنامه نام کشور ایران در بین ۱۲ ارسال کننده بزرگ هرزنامه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام گیشه؛

براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت امنیتی Sophos، کشور آمریکا دوباره جایگاه اول را در بین کشورهای جهان بعنوان بزرگترین ارسال کننده هرزنامه (Spam) کسب کرده و در سه ماهه گذشته نزدیک به یک پنجم از هرزنامه های جهان از طریق کامپیوترهای موجود در خاک آمریکا به اقصی نقاط جهان ارسال شده اند.

 

در مقایسه با گزارش قبلی شرکت Sophos، کشور هند از جایگاه اول به سوم تنزل کرده و کشور چین به رتبه دوم در فهرست ۱۲ کشور بزرگ ارسال کننده هرزنامه رسیده است.

USA    ۱۸٫۳%

China    ۸٫۲%


India    ۴٫۲%


Peru    ۴٫۰%


France    ۳٫۴%


S. Korea    ۳٫۴%


Italy    ۳٫۴%


Taiwan    ۲٫۹%


Russia    ۲٫۹%


Spain    ۲٫۸%


Germany    ۲٫۷%


Iran    ۲٫۶%


Other    ۴۱٫۱%

کشور ایران نیز با ۶/۲ درصد از کل هرزنامه های ارسال شده در جهان، رتبه ۱۲ را کسب کرده و برای اولین بار وارد این جدول ۱۲ تایی شده است.

 

اگر از نظر قاره های جهان این مقایسه را انجام دهیم، قاره آسیا همچنان رتبه اول را بعنوان بزرگترین ارسال کننده هرزنامه دارد و قاره آمریکای شمالی فقط در جایگاه سوم است. قاره اروپا جلوتر از آمریکا، در رتبه دوم قرار می گیرد.

 

Asia    ۳۶٫۶%


Europe    ۲۷٫۵%


North America    ۲۲٫۰%


South America    ۱۰٫۹%


Africa    ۲٫۶%


Other    ۰٫۴%

البته باید یادآور شد که این ارقام و رتبه بندی مربوط به تعداد ارسال هرزنامه ها است و به هیچ عنوان نشان دهنده میزان تولید و ساخت هرزنامه در این کشورها نمی باشد.

 

به نقل از شبکه گستر، کامپیوترهای آسیب پذیر که به درستی تنظیم نشده اند و یا با استفاده از انواع بدافزارها، از راه دور تحت کنترل افراد بیگانه در آمده اند، منابع ارسال هرزنامه ها بشمار می آیند. اقدامی که اغلب کاربران و صاحبان آن کامپیوترها از آن بی خبر هستند./ آی تی اس ان

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top