|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 156750
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۴
تعطیلی مدارس قرآنی
به دنبال کشته شدن 9 دانش آموز در آتش سوزی یک مدرسه قرآنی در سنگال، رئیس جمهوری این کشور از تعطیل شدن تمامی مدارس قرآنی فاقد استانداردهای لازم خبر داد.
رئیس جمهور سنگال تعطیلی مدارس قرآنی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام دینی: اسکای نیوز عربی، "ماكی سال"، رئیس جمهوری سنگال اعلام کرد که دولت این کشور تمامی مدارس آموزش قرآن فاقد استانداردهای بهداشتی لازم را خواهد بست.رئیس جمهوری سنگال با اشاره به حادثه آتش سوزی در یک مدرسه آموزش قرآن در شهر "داکار"، پایتخت این کشور و کشته شدن 9 دانش آموز بر اثر آن، اظهار کرد که تمامی دانش آموزان قربانی هفت تا 12 ساله بوده اند.

"ماكی سال" که به همراه شمار زیادی از اعضای دولت سنگال از مکان وقوع حادثه آتش سوزی بازدید کرد، ضمن اعلام اینکه تمامی مدارس آموزش قرآن فاقد استانداردهای بهداشتی لازم تعطیل خواهند شد، تاکید کرد که تمامی دانش آموزان این مدارس نیز نزد خانواده هایشان از بازگردانده می شوند.

لازم به ذکر است که دست کم دانش آموزان قربانی حادثه شب یک شنبه مدرسه قرآنی محله "مدینه" پایتخت سنگال، به همراه دانش آموزان دیگری مشغول یادگیری قرآن کریم بوده و در این مدارس نیز اقامت می کردند.

این در حالی است که یک منبع سنگالی روز یک شنبه اعلام کرده بود که نزدیک به 40 دانش آموز کم سن و سال در یکی از اتاق های مدرسه قرآنی محله "مدینه" حضور داشته اند، جایی که آتش سوزی به دلایل نامشخصی آغاز شد.

در همین حال، "اوا ماری کولسک"، وزیر بهداشت سنگال در گفت و گو با یک رادیوی خصوصی این کشور اظهار کرده بود: این یک فاجعه دردناک است و سخن گفتن از مرگ این تعداد از کودکانی که اجساد آنها نیز قابل شناسایی نیست، بهت آور است.

"خلیفه سال"، شهردار شهر "داکار" نیز با اشاره به مسئله رعایت معیارهای ساخت و ساز در این شهر، تصریح کرده بود: محله "مدینه" از بالاترین نرخ اجاره منازل در شهر "داکار" برخوردار است، اما نیروهای آتش نشانی حتی نتوانستند مسیری را برای دسترسی به مکان وقوع آتش سوزی پیدا کنند، چرا که مردم در همه جا اقدام به ساخت و ساز کرده اند.

 


 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top