|
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ الاثنين ٢٤ رجب ١٤٤٢ Monday, March 8, 2021
کد خبر: 156803
نظرات: 10
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۶
تاکتیک های شیعه ستیزی وهابیت
وهابیت با حمایت دلارهای نفتی عربستان و با استفاده از شبکه های ماهواره ای با تمام تلاش به اسم دین برای خدمت به دشمنان دین به جنگ عقاید مسلمانان آمده است.
ملک عبدالله. اوباما تاکتیک های شیعه ستیزی وهابیت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

جام دینی: جامعه اسلامی ایران پس سال ها از سلطه طاغوت با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و حاکمیت جمهوری اسلامی، تحولی اساسی در عرصه مبارزات سیاسی در سطح جهان بوجود آورد و توجه هزاران انسان سر گشته و تشنه معنویت و معارف حقه اسلام ناب را در سراسر جهان به خود جلب کرد.

 

انسان های سر خورده از ایسم ها و مکتب های شرقی و غربی، ملل مستعضف به تفکر اسلامی- انقلابی ، گسترش روز افزون مراکز شیعی در سراسر جهان، رشد نهضت های ضد استکباری و هویت بخشی به مبارزات ملل مسلمان بر اساس مبانی اسلامی و...موجب نگرانی روز افزون سران کفر و سردمداران استکبار گردید و در راستای کنترل و مهار نمودن حرکت روز افزون موج اسلامی خواهی و بازگشت به هویت اسلامی، انواع توطئه ها، طرح ها و برنامه ها را پیش بینی و اجرا نمودند.

 

در میان نقش آفرینان مبارزه با این بیداری اسلامی و ایجاد شکاف بین مسلمین در مقابل دشمن مشترک، جریان ضاله وهابیت است. اصلی ترین هدف این جریان مبارزه تمام عیار با شیعه و شیعه گری است. وهابیت در این مسیر همگام و هماهنگ با استکبار جهانی در راستای جلوگیری و تضعیف رشد و گرایش جهانی به شیعه رویکرد هایی را برای خود طراحی و پی گیری می كنند كه به نمونه هایی از این موراد به اختصار اشاره می شود:

 

انتساب شیعیان به یهود
وهابیون برای این كه شیعه را دینی معرفی كنند كه ساخته دست یهودیان بوده است. آنان در این راستا صدها جلد كتب، جزوه، مقاله چاپ و بین مسلمانان جهان منتشر كرده اند.
كتاب "تبدید الظلام و تنبیه النیام الی خطر الشیعه و التشیع علی المسلمین و الاسلام" نوشته آقای"ابراهیم الجبهان" كه با هزینه نهادهای وهابی تدوین و در تیراژ گسترده منتشر شده است، در همین راستا می باشد و هر ساله میلیون ها نسخه از آن در سراسر جهان به زبان های مختلف توزیع می شود.

هدف اصلی نویسنده در این کتاب این است که ثابت کنند این که شیعه دینی است که توسط یهودیان ایجاد شده است.

 

كافر معرفی كردن شیعه
وهابیون شیعیان را به دلیل اعتقاد به امامت و اینکه پیامبر (ص) جامعه تازه تاسیس اسلامی را بدون امام، راهبر و رهبر نگذاشته است، کافر معرفی می کنند و اینکه به مواردی همچون توسل ،شفاعت و... که برگرفته از آیات و روایات و جزء معتقدات اسلامی است، اعتقاد دارند مشرک هستند.

 

انتساب برخی از بزرگان وعلماء شیعی به وهابیت
گرایش روز افزون پیروان ادیان مختلف به شیعه موجب شده وهابیون نیز در مجلات و سایت های منسوب به این فرقه هر از چند گاه ادعا كنند كه فلان عالم و یا شخصیت شیعه، وهابی شده است. وقتی به این سایت ها مراجعه می شود تنها اسامی و عناوین تعداد افراد بی نام و نشان و یا برخی از افراد منحرفی که دارای مسئله حاد بوده اند، ذكر شده است.


نا امن کردن مراکز و مراسم مذهبی شیعیان
وهابیت با پی بردن به نقش سازنده اجتماعات دینی ،مذهبی شیعی با هدف نا امن کردن مساجد، حسینیه ها، هیئت های عزاداری، نمازهای جمعه شیعیان، زیارتگاه های ائمه (ع) و امام زادگان ،تا کنون صدها نفر از شیعیان بی گناه را در این مراکز مقدس به شهادت رسانده اند.

 

تشكیل گروه های تبلیغی و جهادی علیه شیعیان
وهابیت با جذب وشناسایی برخی از افراد سست عنصر و دارای پرونده های قضایی و مطرود از خانواده و جامعه و همچنین تندروهای جاهل به آموزش وسازماندهی آنها در قالب گروه های محارب و ترویست علیه شیعیان استفاده می کنند که گروهک جندالشیطان از جمله دستاوردهای ترویستی است از مدت ها قبل توسط عبدالمالک ریگی ایجاد شده است.

 

تهییج افکار اهل سنت علیه شیعیان
راهبران این جریان در فضایی دیگر با استفاده از عوامل فریب خورده و تندرو از میان شیعیان با طرح مسائل اختلافی وتوهین به مقدسات اهل سنت تلاش در آتش افروزی وتهییج افکار اهل سنت علیه شیعیان دارند.
از سوی دیگر با جمع آوری مطالب بی اساس و ضعیف از کتب بی نام و نشان و غیر معتبر شیعه و ترویج آن در بین اهل سنت بعنوان اعتقادت شیعیان ،بهانه ای برای دست آویزی وهابیت برای آتش افروزی را فراهم می کنند .

 

رشد شیعه هراسی در جهان اسلام
رشد و گرایش جهانی به مذهب شیعه و مطرح شدن شیعه بعنوان مذهبی جامع و کامل که دارای سیستم حکومتی خود می باشد و توانسته در معادلات سیاسی بین الملل خود را مطرح نماید، موجب شده که وهابیون آن را بعنوان تهدیدی جدی علیه خود تلقی و در این راستا طرح شیعه هراسی را با هدف تحریک احساسات اهل سنت و متحد نمودن آنان علیه شیعه را مطرح نماید.
شیخ محمّد مغراوی از نویسندگان مشهور وهّابی عربستان میگوید: باگسترش مذهب تشیّع در میان جوان های مشرق زمین، بیم آن را دارم كه این فرهنگ در میان جوان های مغرب زمین نیز گسترده شود.

اقتباس از فرقان
 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

عکسه خیلی با مسمی است

پاسخ

۲

۰

خوبه که یک مقاله خوبی هم دیدم

پاسخ

۰

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top