|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 156813
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۲۱
نمایشگاهی از جنون برخی زنان به کفش
در نمایشگاه «علاقه شدید و بیش از حد به کفش» مجموعه ای از نمونه های بسیار افراطی از انواع کفش ها با پاشنه های بسیار بلند، به نمایش گذاشته شده اند.
کفش های عجیب نمایشگاهی از جنون برخی زنان به کفش
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

جام فرهنگی؛ سایت صدای آمریکا نوشت: در نمایشگاه «علاقه شدید و بیش از حد به کفش» که به تازگی در موزه مد نیویورک برگزار شد، مجموعه ای از نمونه های بسیار افراطی از انواع کفش ها با پاشنه های بسیار بلند، ساخت طراحان سرشناس و معروف و با قیمت هایی که سربه آسمان می زنند، به نمایش گذاشته شده اند.

 

والری استیل، مدیر و طراح ارشد موزه در «موسسه مد فن آوری» در نیویورک می گوید «کفش جایگاه بسیاری ویژه ای در تخیل خانم ها دارد».

 

خانم استیل می گوید: «کفش های پاشنه بلندی که به صاحب آن احساس قدرت، زیبایی و جایگاه یک قهرمان المپیک را می دهد و با تخیل و تصور استثنایی به زیبایی طراحی شده اند، در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند».

 

او درباره جنون برخی زنان و تخیلات آنها با کفش ها می افزاید: «کیف ها هم از بعضی جنبه های چنین جذابیتی برخوردار هستند، اما کفش از جایگاه بسیار خاص و خوشایندتری برخوردار است. بسیاری از زنانی که من با آن ها صحبت کرده ام می گویند گویی کفش ها با آن ها حرف می زنند. آن ها می گویند مرا بخر و با خود به خانه ببر. کفش برعکس پوشاک و لباس شکل و فرم دارند، ساختار ویژه ای دارند و بعضی از زنان می گویند اهمیتی ندارد اگر پس از خرید از این کفش ها زیاد استفاده نکنند. آن ها می گویند می توانیم کفش ها را روی میز بگذاریم و فقط آن ها را ستایش کنیم. من فکر می کنم کفش نوعی ویژگی برای بسیاری از خانم ها دارد، آن ها مثل مینیاتورهای کوچکی از یک اثر هنری هستند».

 

موزه مد نیویورک نمونه هایی از کفش های ساخت طراحان معروف و سرشناسی همچون پرادا و شانل و نیز طراحان جوان و نوظهور کشورهای اروپایی، ایالات متحده و ژاپن را ارائه کرده است که نمایانگر محبوبیت فزاینده کفش های طراحان معروفی بوده که به اوج خود رسید.

 

خانم استیل می گوید «تعداد زیادی از زنان طی ده سال گذشته به کفش های ساخت معروفترین طراحان جهان علاقه مند شده اند، در حالی که یک دهه پیش این علاقه شدید و اعتیاد به خرید کفش فقط مخصوص نیویورک و یک منطقه خاصی بود. امروزه همه کریستیان لوبوتین و مانولو بلانیک را می شناسند. بنابراین در این نمایشگاه ما به پدیده علاقه شدید و اعتیاد به خرید کفش در قرن بیست و یکم می پردازیم و نشان می دهیم که چطور نقش کفش از یک ابزار تزئینی ویژه پوشیدن به یک روایت اصلی مد بدل شده است».

 

استیل می گوید «با وجودی که همه اقشار زنان کفش هایی با پاشنه های بسیار بلند می پوشند اما خیلی از آن ها فقط آن ها را در کمد نگه می دارند. بیشتر خانم ها با کفش پاشنه ده دوازده سانتی در کوچه و خیابان راه نمی روند.»

 

او خاطرنشان می کند: «حتی در عربستان سعودی و کشورهای خاورمیانه که خانم ها رعایت حجاب و پوشش اسلامی را می کنند، علاقه و توجه به کفش کمتر از سایر نقاط جهان نیست. فقط پوشیدن این نوع کفش ها در اماکن عمومی معمول نیست و در مهمانی های زنانه و در حریم خصوصی پوشیده می شوند».

 

خیال انگیزترین کفش هایی که در نمایشگاه موزه مد نیویورک به نمایش درآمده اند بیشتر شبیه کفش های نمایش های تئاتر هستند. بعضی از کفش ها شبیه اسلحه و بعضی دیگر نوک تیز و مثل شاخ کرگدن طراحی شده اند. یک کفش پاشنه بلند ساخته طراح شانل شبیه یک تفنگ ساخته شده که نوک پیستول آن رو به پایین است.

 

دشواری و طراحی بسیار سخت این نوع کفش ها بخشی از چالش است و فقط یک اراده قدرتمند و توان فیزیکی برتر می تواند این کفش ها را به پا کند و روی آن ها راه برود و فقط اقشار بسیار ثروتمند می توانند هزاران دلار صرف کلکسیون کفش هایی کنند که فقط به درد نمایش می خورند و پوشیدن آن ها عملی نیست.

 

کفش هایی که بسیار بسیار بلند هستند اما اصلاً پاشنه ندارند، از جمله ابداعات جدیدی هستند که تنها تعداد معدودی تمایل دارند آن ها را بپوشند.

 

خانم والری استیل می گوید پیش از پوشیدن یک جفت از این نوع کفش ها برای مهمانی افتتاح نمایشگاه موزه مد نیویورک هفته ها با ورزش و تمرین خود را برای پوشیدن آن ها آماده کرده بود اما فقط نیم ساعت توانست آن ها را تحمل کند.

 

 

 

خبرهای داغ
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top