|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 156819
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۵
قدردانی علی لاریجانی از تلاش های قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به شهردار تهران، گفت: اگر شما بتوانید در زمان شهرداری خود مشکل آلودگی هوای تهران را حل کنید نام نیک دیگری بر جای خواهید گذاشت.
علی لاریجانی قدردانی علی لاریجانی از تلاش های قالیباف
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام گیشه؛

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم جشن درختکاری و افتتاح 2 هزار و 300 هکتار جنگل کاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران، در هفته منابع طبیعی اظهار داشت: تاکنون اقدامات خوبی برای رفع برخی مشکلات شهری، ساخت تونل و فضای سبز در شهر تهران انجام شده است، این اقدامات در غرب و شرق تهران محسوس است اما در کل وضع فضای سبز تهران مناسب نیست.

 

وی ضمن تقدیر از فعالیت های مدیرعامل سازمان پارک ها طی سالیان گذشته در خصوص توسعه فضای سبز گفت: از شورای شهر تهران نیز که به موضوع فضای سبز توجه کرده و در بودجه شهرداری برای آن اهمیت قایل شده نیز قدردانی می کنم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از دکتر قالیباف نیز تشکر می کنم که انصافا همت خوبی برای حل مشکلات شهر تهران اعم از ترافیک ، احداث بزرگراه ها و تونل ها دارد که با سرعت بالا به انجام می رسد. امروز نیز شاهدیم که در زمینه توسعه فضای سبز در غرب و شرق و نقاط مختلف شهر تهران تلاش خوبی انجام می دهند.

 

وی با بیان اینکه وضعیت فضای سبز تهران رو به بهبود است، گفت: اما نیاز به یک همت بزرگتری داریم. چرا که در سالهای اخیر به خاطر رشد قیمت زمین در بخشی از فضاهای شهر تهران شاهد ساخت آپارتمان ها بوده ایم.

 

لاریجانی با اشاره به اینکه در برخی کشورها قوانین سنگینی برای قطع درختان و تخریب جنگل ها وجود دارد، افزود: البته در خصوص ایجاد فضای سبز و قطع درختان و جنگل ها قوانین زیادی وجود دارد و اشکال تسریع در اجرای این قوانین است.

 

رئیس مجلس با بیان اینکه قانون جامع منابع طبیعی در دستور کار پارلمان قرار دارد، تصریح کرد: گفت: در این قانون مجازات سنگینی برای قطع درختان و تخریب جنگل کاری در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین یکی دیگر از مشکلات اصلی تهران را هوای آلوده خواند و گفت: هوای آلوده یک غصه برای کشور شده است، چند تئوری مانند انتقال کارخانه ها و حتی انتقال پایتخت برای رفع این مشکل مطرح بود اما هیچ کدام انجام نشد.

 

لاریجانی دلیل انجام نگرفتن اینگونه طرح ها را نبود یک متولی خاص خواند و اظهار داشت: برای رفع مشکلات شهری همه دستگاه ها باید همکاری کنند و یکی از راهکارهای مهم رفع آلودگی جلوگیری از تولید آلاینده ها است.

 

نماینده قم در مجلس گفت: بسیاری از کشورها در دنیا بیشتر از تهران در دل خود کارخانه دارند اما برای جلوگیری از آلودگی هوای شهرشان تدبیر اندیشیده اند، اما در تهران تنها در خصوص رفع این مشکلات حرف زده می شود و باید مکانیزم خاصی برای رفع این مشکلات در نظر گرفت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتما باید متولی روشنی برای تدبیر اینگونه مسائل مشخص شود، گفت: شورای شهر و شهردار محترم تهران برای تصویب یک قانون جهت رفع مشکل آلودگی هوا لایحه ای را از طریق شورای عالی استانها به مجلس بدهند.

 

وی با بیان اینکه مشکل آلودگی تهران به جایی رسیده است که باید علاج شود، گفت: اگر آقای قالیباف در تهران بتواند این مشکل را در زمان شهردار بودنش حل کند نام نیک دیگری از خود به جای خواهد گذاشت./ شفاف

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top