|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 156884
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۴۰
فروش خودرو تنها با نرخ محاسباتی
در پیش فروش علی‌الحساب نرخ خودرو قطعی نیست و در زمان تحویل تعیین می‌شود و متقاضی بر اساس سپرده‌ای که دارد، سود مشارکت دریافت می‌کند.
خودرو XL1   فروش خودرو تنها با نرخ محاسباتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

فارس: رئیس سازمان حمایت سه روش فروش خودرو توسط کارخانجات را تعیین کرد و گفت: قیمت‌گذاری خودرو از این به بعد نزدیک به نرخ محاسباتی و نه تجاری و بر اساس ارز مبادله‌ای صورت می‌گیرد.

جواد تقوی، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درمورد تخلف برخی نمایندگی‌ها در فروش خودرو اظهار داشت: ما با خودروساز‌ها تفاهم کرده‌ایم که فروش خودرو به این سه شکل فروش نقدی، پیش قطعی و پیش فروش علی‌الحساب اعمال شود.تقوی ادامه داد: هر گونه تخلف توسط مردم گزارش داده شود.

وی افزود: در پیش فروش علی‌الحساب نرخ خودرو قطعی نیست و در زمان تحویل تعیین می‌شود و متقاضی بر اساس سپرده‌ای که دارد، سود مشارکت دریافت می‌کند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در فروش نقدی و پیش فروش قطعی، نرخ قرارداد متقاضی ملاک است و اگر زمان تحویل قبل از اول اسفند 91 باشد، مشمول نرخ‌های سابق و بعد از اول اسفند مشمول نرخ‌های جدید است و اگر غیر از این اقدامی صورت گیرد، تخلف است.

وی افزود: این مذاکرات در حضور خودروسازان صورت گرفته و آنها از این موضوع تمکین کرده‌اند و اگر اتفاقی غیر از این رخ دهد، مردم به ما گزارش دهند.

تقوی همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص اینکه قیمت‌های بازار در حال حاضر ارزان تر از قیمت‌های کارخانجات است، گفت:ما منتظر دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری از سوی شورای رقابت هستیم.

رئیس سازمان حمایت گفت: شورای رقابت ضابطه‌گذاری و دستورالعمل قیمت‌گذاری را تعیین می‌کند، اما نرخ و قیمت توسط سازمان حمایت تعیین و ابلاغ می‌شود.

وی افزود:در این دستورالعمل که شورای رقابت آن را تعیین می‌کند، دوره زمانی و تغییرات قیمتی اعلام می‌شود.

110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top