|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 156889
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۵۱
آيت‌الله وحيد خراساني، درس خود را تعطیل کرد
آیا واقعا حرمت رییس‌جمهور آمریکا و ملکه انگلیس با آن کسانی که تحت ستم حکام حلقه به گوش آنان دست و پا می‌زنند و از کمترین حقوق انسانی محرومند برابر است؟ آیا رواست که تمام ثروت یک کشور در اختیار یک خانواده باشد و عده‌ای سال‌ها بدون محاکمه در زندان‌های آن کشور از حقوق انسانی محروم باشند؟
آیت الله وحید آيت‌الله وحيد خراساني، درس خود را تعطیل کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام گیشه؛

آیت‌الله العظمی وحیدخراسانی با اعلام تعطیلی درس خویش در روز شنبه آینده در اعتراض به کشتار شیعیان پاکستان و بحرین و سکوت مجامع جهانی گفت: با کشتار شیعیان در پاکستان و بحرین، آبرویی برای سازمان ملل و طرفداران حقوق بشر در آمریکا و اروپا ‌نمانده است.

 

آیت‌الله العظمی وحیدخراسانی صبح روز چهارشنبه در درس تفسیر خود با اشاره به رخداد کشتار مردان و زنان و کودکان در پاکستان و بحرین از این کار خود به ‌خدمتی ناچیز به عزیزانی که مظلومانه به جرم انتساب به اهل بیت پیامبر به شهادت رسیدند، یاد کردند و درس روز شنبه را تعطیل اعلام نمود.

 

آیت‌الله وحیدخراسانی با اشاره به موادی از اعلامیه حقوق بشر تصریح کرد: بنا بر این اعلامیه، همه انسان‌ها در حرمت و حقوق برابرند؛ چه رییس جمهور آمریکا و چه یک زن روستایی در پاکستان. آیا واقعا حرمت رییس جمهور آمریکا و ملکه انگلیس با آن کسانی که تحت ستم حکام حلقه به گوش آنان دست و پا می‌زنند و از کمترین حقوق انسانی محرومند، برابر است؟

 

آیا رواست که همه ثروت یک کشور در اختیار یک خانواده باشد و برخی سال‌ها بدون محاکمه در زندان‌های آن کشور از حقوق انسانی محروم باشند؟

 

آیت‌الله وحیدخراسانی با اشاره به ادعای منشور ملل متحد در مورد اینکه برای نخستین بار چنین مطالبی به صورت قانون در‌آمده، افزود: امیرالمومنین (ع) که تمام دارایی ممالک اسلامی در اختیارش بود، هنگام افطار به نان جو و نمک بسنده می‌کرد. مقداری که از بیت‌المال به فرزندش، سبط اکبر پیامبر داد سه دینار بود و‌‌ همان مقدار را به یک حبشی سیاه پوست عطا کرد؛ این حقوق بشر است یا آنچه شما ادعا می‌کنید؟

 

آیت‌الله وحیدخراسانی بیان کرد: اولین مظلوم و رادمرد عالم بشریت، پیراهنی را که برای خدمتگزار خود خرید، گران‌تر از پیراهنی بود که برای خود خرید و هنگامی که آن خدمتگزار خواست ‌پیراهن بهتر را به حضرت بدهد، فرمود: تو جوان هستی و بر من عمری گذشت مراعات حال تو اولی است. این است حقوق بشر یا آنچه در سازمان ملل جریان دارد؟ پایه گذار حقوق بشر، شما سازمان‌های بین المللی هستید که در مقابل کشتار کودکان و زنان سکوت کرده‌اید، یا آن کسی که تا پیرمرد نصرانی را در حال گدایی دید، فرمود: تا زمانی که جوان بود از او کار کشیدید و به پیری که رسید، ر‌هایش کردید؟ و برایش از بیت‌المال حقوق تعیین کرد./ تابناک

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top