|
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Friday, August 14, 2020
کد خبر: 156894
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۵۵
بچه مدرسه ای ها و دیکتاتور مخوف/ فیلم زبان اصلی
اوکراين به دو بخش شرق روسی زبان و غرب ملی گرا و اوکراينی زبان تقسيم شده است. اين مرزبندی در رويکرد شهروندان نسبت به تاريخشان به وضوح قابل مشاهده است. دانش آموزان از «ژوزف استالين» مسئول مرگ سه ميليون اوکراينی در قحطی دهه ۱۹۳۰ چه می دانند؟
استالین بچه مدرسه ای ها و دیکتاتور مخوف/ فیلم زبان اصلی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

جام سیاسی به نقل از رادیوفردا (radiofarda)؛

 

اوکراين به دو بخش شرق روسی زبان و غرب ملی گرا و اوکراينی زبان تقسيم شده است. اين مرزبندی در رويکرد شهروندان نسبت به تاريخشان به وضوح قابل مشاهده است.

 

خبرنگار رادیو اروپای آزاد به سراغ بچه مدرسه ای های اوکراینی رفته تا ببیند آن ها از «ژوزف استالين» مسئول مرگ سه ميليون اوکراينی در قحطی دهه ۱۹۳۰، چه می دانند؟

 

پاسخ دانش آموزان اوکراينی بازتاب دهنده خط کشی سياسی حاکم بر آن کشور بود. در شهر "دونسک" که پیش تر "استالینو" نامیده می شد، دانش آموزان در مورد میراث استالین اطلاعات چندانی ندارند. یکی از دانش آموزان می گوید: آن زمان مردم کار و حقوق داشتند ولی سرکوب هم وجود داشت و قحطی نیز به طور غیرمستقیم نتیجه سیاست های استالین بود.

 

در "اودسا" که ۶۰ درصد جمعیت اوکراینی زبان هستند، دانش آموزان اطلاعات بیشتری در مورد استالین دارند. یکی از آن ها می گوید سرکوب استالین بسیار شدید بود و نباید از وی به عنوان قهرمان یاد کرد.

 

(فایل ویدیویی با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی)

 

102

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top