|
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Friday, August 14, 2020
کد خبر: 156905
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۲۱:۲۹
نارضایتی مردم آمریکا از اوضاع اقتصادی کشور
 آنها چگونه جرأت می کنند از ما پول بخواهند، در حالیکه این سرمایه داران هستند که باید به ما پول بدهند.
 نارضایتی مردم آمریکا از اوضاع اقتصادی کشور
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام بین الملل: شبکه انگلیسی زبان "الجزیره" گزارش داد به رغم افزایش بی سابقه شاخص سهام در بورس ها، بسیاری از مردم آمریکا از اوضاع اقتصادی کشورشان ناراضی هستند و برای خود آینده مناسبی را نمی بینند.

به گزارش این شبکه، شاخص متوسط صنعتی "داوجونز" که در سال 2009 به پایین ترین حد خود در دوازده سال گذشته رسیده بود، اکنون به بیش از دو برابر افزایش یافته است. "کریستین سالامی"، خبرنگار الجزیره گزارش داد مردم فقیر آمریکا، اعتراض و خشم خود را از فعالیت شرکت های پردرآمد در این کشور اعلام کرده اند. آن دسته از مردم آمریکا که برای ادامه زندگی خود به دریافت حقوق بیکاری و کمک های دولت نیاز دارند، به شدت درباره کاهش خودکار بودجه واشنگتن نگران هستند و اعتراض خود را علنی کرده اند.آنها همینطور نگران کاهش بودجه دولت فدرال هستند که به معنای سخت تر شدن شرائط زندگی آنان نیز هست.

 


یکی از معترضان می گوید آنها چگونه جرأت می کنند از ما پول بخواهند، در حالیکه این سرمایه داران هستند که باید به ما پول بدهند.شهروندان کم درآمد آمریکایی می گویند اکنون بیش از هر زمان دیگری به کمک های دولت نیاز دارند. یکی دیگر از معترضان می گوید من بسیار وحشت کرده ام، چون از نهادهای دولتی برای پرداخت اجاره خود کمک دریافت می کردم. مرد سیاه پوست دیگری می گوید من نگران این هستم که خانه و بیمه درمانی خودم را از دست بدهم.


بسیاری از فعالان می گویند نه فقط پشتوانه های مالی بلکه اقشار متوسط در آمریکا رو به افول هستند. جِرمی ساندرز، از فعالانِ هوادار فرصت های مالی برابر می گوید اگر شرکت هایی مانند «وِرایزن» مالیات کافی بپردازند و سیاستمدران واشنگتن راه را برای گریز مالیاتی شرکت ها ببندند، آنگاه پول لازم برای پرداخت هزینه طرح های مهم دولت فدرال تأمین خواهد شد.

 

 

کریستِن سالومی، خبرنگار الجزیره ادامه داد که کاهش اخیر بودجه دولت آمریکا در زمانی صورت می گیرد که حقوق کارکنان در این کشور دچار رکوده است. در حالیکه بسیاری از شهروندان آمریکایی هنوز از مشکلات ناشی از بحران اقتصادی رنج می برند، سود شرکت های بزرگ این کشور رو به افزایش است. شاخص سهام در بورس وال استریت، روز سه شنبه به میزان بی سابقه ای افزایش یافت، اما تحلیلگران می گویند شرکت های آمریکایی که به واسطه افزایش بهره وری و بیکاری هزاران نفر سود سرشاری به دست آورده اند، هیچ گونه اقدامی برای افزایش حقوق کارکنان نمی کنند.
 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top