|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 156913
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۲۱:۴۹
نشان "ویژه" دولت به مشایی رسید
بی بی سی: بر اساس مصوبه دولت ایران، نشان فرهنگ و هنر از سوی دولت به کسانی اعطا می‌شود که "فکر، ذوق و احساس خود را در راه بیان مفاهیم ارزشمند اسلامی- انسانی و اشاعه فرهنگ" به کار گیرند.
مشایی نشان "ویژه" دولت به مشایی رسید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی به نقل از بی بی سی: دولت ایران تصویب کرده است که به اسفندیار رحیم مشایی، از چهره های سیاسی نزدیک به محمود احمدی نژاد نشان دولتی فرهنگ و هنر اعطا شود.
سخنگوی دولت ایران گفته است که این نشان به پاس خدمات فرهنگی آقای رحیم مشایی به او اهدا می شود.


بی بی سی افزود: بر اساس مصوبه دولت ایران، نشان فرهنگ و هنر از سوی دولت به کسانی اعطا می‌شود که "فکر، ذوق و احساس خود را در راه بیان مفاهیم ارزشمند اسلامی- انسانی و اشاعه فرهنگ" به کار گیرند.
همزمان با اعلام این خبر، آقای رحیم مشایی در پاسخ به خبرنگاران گفته از این تصمیم دولت اطلاع نداشته است.
اعطای نشان های دولتی معمولا پیش از اعلام رسمی، به اطلاع افراد می رسد تا درباره پذیرش یا رد آن تصمیم گیری کنند.

 

آقای رحیم مشایی در دولت اول آقای احمدی نژاد رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود اما در حال حاضر رئیس دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها است که ایران ریاست دوره ای آن را بر عهده دارد.
این سایت در ادامه می نویسد: جنبش غیرمتعهدها فاقد اساسنامه و دبیرخانه است اما محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران که ریاست دوره ای این سازمان را به نمایندگی از ایران بر عهده دارد، به تازگی آقای رحیم مشایی را به ریاست دبیرخانه این سازمان منصوب کرده است.

بی بی سی افزود: آقای رحیم مشایی پیش از این رئیس دفتر رئیس جمهور ایران بود. در آغاز دوره دوم ریاست جمهوری، آقای احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی را به معاون اولی خود منصوب کرد اما با مخالفت آیت الله علی خامنه ای رو به رو شد.
پس از انتشار نامه مکتوب آقای خامنه ای در مخالفت با معاون اولی آقای رحیم مشایی، او به ریاست دفتر رئیس جمهور منصوب شد. این انتصاب از سوی برخی از ناظران مسائل ایران اقدامی عمدی در مخالفت با نظر رهبر ایران تلقی شد.

آقای رحیم مشایی به دلیل گفته هایش درباره "دوستی مردم ایران و اسرائیل" و "پایان دوره اسلامگرایی" از جمله چهره های جنجالی دولت محمود احمدی نژاد است.


این سایت در ادامه خاطرنشان کرد: پس از کم شدن حمایت های حکومتی از آقای احمدی نژاد و دستگیری شماری از چهره های نزدیک به دولت و انتشار شایعاتی مبنی بر احتمال دستگیری آقای رحیم مشایی، حضور او در برابر انظار عمومی کم شد اما به تازگی و پس از سفر آقای احمدی نژاد به مصر، آقای رحیم مشایی حضوری مستمر در خبرهای مربوط به دولت ایران دارد.
از جمله دیدارهای او با مقام های خارجی در تالار مخصوص ملاقات های خارجی رئیس جمهور ایران در روزهای اخیر خبرساز بوده است.

 

بی بی سی در پایان می نویسد: محمود احمدی نژاد در جریان سخنرانی مراسم درختکاری که ابتدا با حضور نمایندگان کشورهای خارجی در یکی از تالارهای کاخ سعدآباد برگزار شد، جایگاه ویژه ای برای اسفندیار رحیم مشایی قائل شد و بعد از پایان اظهارات او سخنرانی کرد.
او در آغاز سخنرانی خود گفت "پس از صحبت‌های بسیار عمیق و پرمعنای برادر عزیزم آقای مشایی جایی برای صحبت‌های دیگران باقی نمی‌ماند."
تصاویری که از این مراسم انتشار یافت نشان می دهد که آقای رحیم مشایی، محل برگزاری جشن درختکاری را با خودروی رئیس جمهور ایران و به همراه او ترک کرده است.

 

105

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top