|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 156966
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۳۹
گروگان گیری ۲۰ صلح بان سازمان ملل توسط شورشیان سوری
شورشیان مسلح سوریه گفته‌اند که اگر عقب‌نشینی نیروهای دولتی تا ۲۴ ساعت آینده صورت نگیرد، با گروگان‌ها همانند زندانیان رفتار خواهند کرد. آنها معتقدند نیروهای سازمان ملل با نیروهای امنیتی و نظامی سوریه همکاری کرده‌اند.
صلح بان.نیروهای خافظ صلح گروگان گیری ۲۰ صلح بان سازمان ملل توسط شورشیان سوری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی: سایت دویچه وله نوشت: «شورشیان مسلح در سوریه گروهی متشکل از ۲۰ نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در ارتفاعات جولان را گروگان گرفتند. شورای امنیت سازمان ملل این گروگان‌گیری را به‌شدت محکوم کرد و خواستار آزادی فوری آن‌ها شد.»

 

شورشیان سوری روز چهارشنبه (۱۶ اسفند/۶ مارس) با انتشار ویدئویی در اینترنت از عملیات گروگان‌گیری نیروهای حافظ صلح‌سازمان ملل متحد در بلندی‌های جولان خبر دادند. گفته می‌شود بیش از ۲۰ نفر از صلح‌بانان به اسارت آنها درآمده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروگان‌گیرها که از منطقه درعا در جنوب سوریه هستند، می‌گویند تا زمانی که نیروهای نظامی دولت بشار اسد از این منطقه عقب‌نشینی نکنند، این گروگان‌ها را آزاد نخواهند کرد.

 

شورشیان مسلح سوریه گفته‌اند که اگر عقب‌نشینی نیروهای دولتی تا ۲۴ ساعت آینده صورت نگیرد، با گروگان‌ها همانند زندانیان رفتار خواهند کرد. آنها معتقدند نیروهای سازمان ملل با نیروهای امنیتی و نظامی سوریه همکاری کرده‌اند.

 

هنوز از ملیت صلح‌بانانی که به گروگان گرفته شده‌اند اطلاعات دقیقی منتشر نشده، اما سازمان نظارت بر حقوق بشر در سوریه که با مخالفان در تماس است، اعلام کرده که آنها فیلیپینی هستند.

 

در دو سالی که از آغاز بحران سیاسی در سوریه می‌گذرد، این گروگان‌گیری بزرگ‌ترین تهدید علیه نیروهای سازمان ملل متحد در این کشور بوده است.

 

این اتفاق درست در روزی رخ داد که بریتانیا اعلام کرد کمک‌های خود به مخالفان سوری را افزایش خواهد داد و اتحادیه عرب هم با چراغ سبز نشان دادن به اعضای خود، زمینه را برای مسلح‌تر کردن آنها فراهم کرد.

 

اتحادیه عرب روز چهارشنبه (۱۶ اسفند/۶ مارس) بزرگترین جبهه مخالفان، "ائتلاف ملی سوریه" را به‌عنوان نماینده مردم این کشور به عضویت خود پذیرفت.

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد گروگان‌گیری نیروهای حافظ صلح توسط شورشیان سوری را به‌شدت محکوم کرد و خواستار آزادی فوری آن‌ها شد.

 

به گزارش خبرگزاری آلمان، شورای امنیت سازمان ملل یک نشست فوری در این رابطه تشکیل داد و هروه لاتسوس، معاون دبیرکل سازمان ملل با ارائه گزارشی، این شورا را در جریان گروگان‌گیری قرار داد.

 

در بیانیه شورای امنیت آمده که این گروگان‌گیری کار "عناصر مسلح اپوزیسیون سوریه" بوده است. پیش از آن سازمان ملل اعلام کرده بود که حدود ۳۰ رزمنده سوری صلح‌بانان را به گروگان گرفته‌اند.

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top