|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 157084
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۵
شرح حال نامزد جانشینی پاپ
تا کنون پاپ سیاه پوستی بعنوان رهبر مسیحیان جهان انتخاب نشده است.آیا این بار شیوه آپارتاید گونه مجمع واتیکان برای انتخاب پاپ جدید شکسته خواهد شد؟
پاپ شرح حال نامزد جانشینی پاپ
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام دینی:یکی از کاردینال های که در مجمع عمومی پاپ جدید صحبت وی بر سر زبان ها است پاپ سیاهپوستی از کشور آفریقایی غنا است. هر چند که تا کنون سیاهپوستی به این سمت نرسیده است.

به گزارش یورونویز، پیتر تورکسون در سال ۱۹۴۸ میلادی در روستای واسا نسوتا در غرب کشور آفریقایی غنا متولد شد. او با نه برادر و خواهر خود در کلبه ای با دو اتاق بزرگ شد.

اطرافیان، او را بعنوان پسری سرزنده به یاد می آورند که گیتار می نواخت و عکس جمع می کرد. پدرش، نجاری کاتولیک و مادرش از پیروان کلیسای متودیک بود. یکی از عموهایش نیز مسلمان بود. او سیزده سال داشت که تصمیم گرفت به صومعه سنت ترزا در روستای آمیسانو بپیوندد.

در آنجا، پیتر تورکسون به مرحله ای از دانش دینی رسید که برای مطالعه فلسفه و الهیات راهی ایالت نیویورک آمریکا شد تا در صومعه سنت آنتونی هادسون و در دانشگاه آلبانی در آن ایالت تحصیل کند.

او در سال ۱۹۷۵ میلادی به سمت کشیشی رسید و سپس برای تدریس به صومعه سنت ترزا در کشورش غنا بازگشت.

کشیش اودارتی لامپتی، معاون رئیس این صومعه می گوید: “همه ما کشیش ها و طلبه های جوان می خواستیم بیشتر پای خطابه او بنشینیم.” او می افزاید که فروتنی و بلاغت پیتر تورکسون، او را از دیگران متمایز می کرد.

تورکسون طبق فرمان پاپ ژان پل دوم بعنوان اسقف تعیین گردید، او بسرعت تبدیل به صدایی برای کاتولیک های آفریقا شد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی، پاپ ژان پل دوم او را به مقام کاردینالی منصوب کرد. او دو سال بعد، عضو مجمع کاردینالهایی بود که پاپ بندیکت شانزدهم را انتخاب می کرد.

در سال ۲۰۰۹، پاپ بندیکت شانزدهم، کاردینال تورکسون را بعنوان رییس شورای عدالت و صلح واتیکان منصوب کرد. با این حال، این کاردینال ۶۴ ساله اخیرا پس از آنکه همجنسگرایی را یک رفتار عمدتا غربی توصیف کرد و آن را هموزن سوء استفاده جنسی از کودکان نامید، مورد انتقاد قرار گرفت، همینطور وقتی که از افزایش جمعیت مسلمانان مهاجر در اروپای کاتولیک ابراز نگرانی کرد.
 

فیلم مربوط به خبر

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top