|
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 15, 2020
کد خبر: 157103
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۰
ناکامی اعراب در دادن کرسی سوریه به مخالفان/ چراغ سبز برای ارسال سلاح به شورشیان
وزرای خارجه اتحادیه عرب در نشست قاهره که پشت درهای بسته برگزار شد، شرکت کنندگان توافق کردند که ائتلاف ملی معارضان سوریه را به عنوان تنها نماینده قانونی ملت سوریه به رسمیت بشناسند.
ناکامی اعراب در دادن کرسی سوریه به مخالفان/ چراغ سبز برای ارسال سلاح به شورشیان ناکامی اعراب در دادن کرسی سوریه به مخالفان/ چراغ سبز برای ارسال سلاح به شورشیان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام بین الملل: شبکه العربیه (Al Arabiya) در خبری عنوان داشت: بر اساس پیش نویس بیانیه نشست روز گذشته  وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره که پشت درهای بسته برگزار شد، شرکت کنندگان توافق کردند که ائتلاف ملی معارضان سوریه را به عنوان تنها نماینده قانونی ملت سوریه به رسمیت بشناسند.

 

 

بنا بر این گزارش، شورای وزارتی اتحادیه عرب همچنین از ائتلاف معارضان خواست یک هیئت اجرایی برای ایفای نقش این کشور در اتحادیه عرب و شرکت در نشست های آن تشکیل دهند به نحوی که این هیئت در نشست آتی دوحه حضور یابد تا زمانی که دولتی که مسئولیت های حکومتی در سوریه را برعهده بگیرد روی کار آید.

 

نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب نیز در کنفرانس مشترکی با وزیر خارجه مصر اعلام کرد که ائتلاف مخالفان سوریه فعلا آمادگی به عهده گرفتن کرسی سوریه در اتحادبه عرب را ندارد.

 

در این کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد اتحادیه عرب حق هر کشور در ارائه کمکهای نظامی به مخالفان سوری را تایید می کند.

 

دبیرکل اتحادیه عرب با نادیده گرفتن نقش منفی برخی رژیمهای عربی در کنار ترکیه و غربی ها در ادامه بحران و ناامنی در سوریه گفت اوضاع سوریه بی نهایت بد است و هیچ روزنه امیدی وجود ندارد.

 

اما وی در عین حال اعلام کرد تنها راه حل بحران سوریه، راه حل سیاسی است.

 

فیلم مربوط به خبر

 

نبیل العربی با وجود درخواست از مخالفان سوری برای اشغال کرسی سوریه در نشست دوحه در عین حال اذعان کرد ائتلاف مخالفان سوری در حال حاضر شرایط تحویل گرفتن کرسی سوریه در اتحادیه عرب را ندارد.

 

قرار بود در این جلسه وزرای امور خارجه قطر و مصر و رئیس اتحادیه عرب سرنوشت کرسی سوریه را در اتحادیه تعیین کنند و در مورد واگذاری کرسی سوریه به ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه تصمیم گیری کنند.511

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top