|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 157114
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۶:۱۶
هجوم بی سابقه رسانه به واتیکان
استعفای غیر منتظره پاپ بندیکت شانزدهم که در 600 سال گذشته برای مسیحیان جهان بی سابقه بوده است باعث شد تا جلسات مخفیانه کاردینال برای انتخاب پاپ جدید تشکیل شود.
خبرنگاران در واتیکان هجوم بی سابقه رسانه به واتیکان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام دینی: به گزارش یورونیوز،کاردینالها کدام روحانی مسیحی را به عنوان پاپ جدید برخواهند گزید؟ این سوالی است که واتیکان مجدانه تلاش می کند تا آخرین لحظه انتخاب سربسته بماند. همین راز و سوال دوربین ها و خبرنگاران بسیاری را به واتیکان کشانده است.

 

ویویان لی از یک کانال تلویزیونی از نیویورک، موضوع انتخاب پاپ جدید را مایه علاقه خبرنگاران و کسانی می داند که به امور معنوی و سیاستهای جهانی علاقمندند. وی اضافه می کند که گزارشگرانی که به محل گزارش اعزام می شوند از اولین کسانی هستند که از کنه وقایع مطلع می شوند.

 

اما آیا پاپ جدید مردی رسانه ای خواهد بود؟ رونالدو سیلوا، خبرنگار برزیلی، با درنظر داشت این سوال می گوید:“عصر، عصر رسانه های 24 ساعته است و اگر چهره ای بداند چگونه ارتباط برقرار کند و از امکانات ارتباطاتی بهره جوید و به زبان دنیای مدرن سخن بگوید، می تواند باعث تغییر شود و با دیگران فرق داشته باشد.”

 

استعفای پاپ که در تاریخ 600 سال اخیر کلیسای کاتولیک بی سابقه بوده است با طرح این سوال که رهبر جدید کاتولیکهای جهان چه کسی خواهد بود، رسانه های بسیاری را به واتیکان کشانده است.

 

فابیان فارژ خبرنگار یورونیوز نیز که در واتیکان به سر می برد می گوید:“حضور رسانه ها در واتیکان پس از درگذشت ژان پل دوم بی سابقه است. شوک ناشی از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم و موضوع انتخاب پاپ جدید رسانه های دنیا را به جنب و جوش واداشته است، درست همانند ایام المپیک و جام جهانی که هر کانالی می خواهد بازیها را بطور زنده پوشش دهد.”

 

فیلم مربوط به خبر

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top