|
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Friday, August 14, 2020
کد خبر: 157151
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۹:۱۸
بی بی سی چه می خواهد؟
دکتر علی لاریجانی بی بی سی چه می خواهد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتارهای بی‌بی‌سی و انگلیسی‌ها نشان می‌دهد که آنها تقلیل و تخریب جایگاه ولایت فقیه را نشانه‌گیری کرده‌ و می‌خواهند بگویند که دیگر کلام رهبری در جامعه ایران خاتمه دهنده نیست، گفت: در فراز و فرودهایی که جامعه داشته، ولایت فقیه توانسته کشور را سامان دهد و نیروها را تجمیع کند ولی وقتی آن را تخریب می‌کنند، آراء متعدد می‌شود و کشور دچار اختلاف خواهد شد.

 

علی لاریجانی در همایش دفاع ملی، دفاع همه جانبه که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: دفاع همه‌جانبه یک امر معقول برای همه کشورها بوده و البته بسط و قبضی در موضوعات و مولفه‌های آن مطرح است.

 

گزیده سخنان لاریجانی به این شرح است:

طبیعی است که دشمن از تمام ابزارها و امکانات در تهاجم یا دفاع نظامی بهره می‌گیرد اما به دلیل آن که استخدام برخی ابزارها احتیاج به برنامه‌ریزی قبلی دارد، هر زمان که نیاز داشته باشیم، نمی‌توان از تئوری همه جانبه بهره برد و احتیاج به برنامه‌ریزی قبلی دارد.

 

موضوع تهاجم یک ابزار در دست کشورها برای فشار وارد کردن به حریف است و بنابراین می‌توان چنین ارزیابی کرد که دفاع از یک کشور هم جنبه نظامی دارد، هم فرهنگی و سیاسی.

کشورهایی که تصور می‌کنند موضوع دفاع یک امر تک بعدی است، در بزنگاه‌ها دچار مشکل خواهند شد و موضوع دفاع همه جانبه برای همه کشورها مطرح است و اختصاص به ما ندارد و بنابراین در این شرایط کشورهایی پیروز هستند که مسئولان آنها از قبل به چنین موضوعی اندیشیده باشند.

 

ما باید آمادگی‌هامان را نشان دهیم تا حریف دست به تحرک نزند.

باید موضوع تهاجم رادر حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سیال بدانیم و متوجه باشیم که در این عرصه‌ها سوت آغاز جنگ را اعلام نمی‌کنند.

در یک دهه قبل این گونه جا افتاده بود که باید یک مدیریت جهانی را پذیرفت و حتی عده‌ای از نخبگان جهان در زمان بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا بیانیه‌ای ارائه کردند که در آن تاکید شده بود ارزش‌های مسلط بر جهان امروز همان ارزش‌های فرهنگی آمریکاست و به گونه‌ای نظریه پایان تاریخ را مطرح کردند.

 

باید موضوع دفاع نظامی همواره روی میز ما باشد و تصور نکنیم اگر آنها حمله نظامی را در اولویت اول خود قرار نمی‌دهند، ما نیز به موضوع دفاع دقت نداشته باشیم. این امر مصداق خواب آلودگی است و باید بپذیریم که حریف از راه‌های مختلف به دنبال سد کردن ملت ایران است که یکی از راه‌های مبارزه، تقویت قدرت نظامی است که عامل فشار بر دشمن می‌شود.

گاهی افراد حزب‌اللهی را انسان‌های متعصب خطاب می‌کند در حالی که تعصب در برخی امور درست ایراد ندارد و انسان مسلکی باید تعصب داشته باشد.

آدم‌های هرهری مسلک دچار مشکل هستند، جلال آل احمد معتقد بود یکی از مشکلات جریان‌های روز در کشورهای منطقه مانند ایران هرهری مسلکی بودن آنها است در صورتی که اگر در امور متقن تعصب وجود داشته باشد، امر ممدوحی است ولی تعصب در امور بلاوجه مشکل دارد.

 

برخی لاابالی‌گری را با شل‌دینی و هرهری مسلکی مساوی می‌کنند و همچنین به دنبال کاهش نقش علما و روحانیت هستند.

قبل از انقلاب چنین تصوری وجود داشت که باید از علما به صورت ابزاری استفاده کرد و بنی‌صدر نیز در کتاب خود به این نکته اشاره داشت که به دلیل آن که روحانیت نهادمند شده، قدرت تحرک ندارد و باید از او عبور کرد زیرا ساختارمند شده است.

 رفتارهای بی‌بی‌سی و انگلیسی‌ها نشان می‌دهد که آنها تقلیل و تخریب جایگاه ولایت فقیه را نشانه‌گیری کرده‌اند.

در فراز و فرودهایی که جامعه داشته، ولایت فقیه توانسته کشور را سامان دهد و نیروها را تجمیع کند ولی وقتی آن را تخریب می‌کنند، آراء متعدد می‌شود و کشور دچار اختلاف خواهد شد.

 

(با اشاره به رویکرد بی‌بی‌سی مبنی بر این که دیگر کلام رهبری در جامعه ایران خاتمه دهنده نیست) آنها به دنبال تقلیل این جایگاه هستند و با توجه به این که ولایت فقیه عنصر مهم پایداری کشور ما است، همواره غرب از این شگرد استفاده کرده است.

دشمن به دنبال کاهش رشد اقتصادی کشور ماست و البته مدیران استراتژی در داخل باید به این موضوع توجه کند که اگر نرخ رشد کاهش پیدا کرد، بدانیم در این زمینه ضعف داریم و تئوری روشنی در این زمینه دنبال نمی‌شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی مجلس

111

 

برای مشاهده اخبار انتخاباتی جام اینجا کلیک کنید

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top