|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 157199
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۲۳:۵۷
قیمت خودرو باید ۵۰ درصدکاهش‌یابد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو گفت:قیمت خودرو باید بیش از این میزان کاهش یابد به طوریکه این کاهش قیمت باید حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد باشدو مردم انتظار برگشت قیمت‌ها به حالت اول را نداشته باشند.
خودرو قیمت خودرو باید ۵۰ درصدکاهش‌یابد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

علی علی‌لو در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور تصریح کرد: مهم‌ترین دستور کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته آینده، تشکیل کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان خواهد بود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره اینکه کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی جبران افزایش های اخیر در قیمت خودرو را نخواهد کرد، افزود: البته با توجه به تورم ناشی از افزایش نرخ ارز و همچنین تغییر مبنای قیمت گذاری از ارز مرجع ۱۲۲۶ به ارز مبادله ای با قیمت حدود ۲۵۰۰ ما هم انتظار بازگشت قیمت ها به حالت اول را نداریم.

وی در توضیح مطلب فوق ادامه داد: اما انتظار ما این است که قیمت ها بیش از حد معمول افزایش نیابد و همچنین مدیریت خودروسازان در شرایط فعلی چه تغییر وچه برنامه ای و چه تصمیمی دارند که خودرو به یکی از عوامل تورمی جامعه تبدیل نشود.

علی لو با بیان اینکه با توجه به رشد نرخ ارز افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصد قیمت خودور قابل قبول بود اظهارداشت: اما قیمت خودرو در شرایط فعلی بالغ بر ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو اضافه کرد: قیمت خودرو باید بیش از این میزان کاهش یابد به طوری که این کاهش قیمت باید حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد نسب به قیمت های فعلی باشد.

وی گفت: اخیرا مدیر یک شرکت خودروسازی اعلام کرده است که قیمت محصولات خود را یک تا سه میلیون تومان کاهش می‌دهد که این میزان کاهش اصلا منطقی نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درپایان درباره زمان تحقیق وتفحص از خودروسازان خاطرنشان کرد: کمیته تحقیق‌و تفحص از خودروسازان هفته آینده تشکیل می‌شود.110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top