|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 157214
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۰:۲۵
باید تفرقه و اختلافات موجود را تمام کنیم!
پزشکیان: امیدوارم در اندک فرصت باقی مانده شرایط تغییر کند و همه فاکتورهای لازم برای انتخابات مورد توجه قرار بگیرند، چرا که در غیر اینصورت باید منتظر هزینه باشیم.
پزشکیان باید تفرقه و اختلافات موجود را تمام کنیم!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


انتخابات ریاست جمهوری در شرایطی به روز برگزاری نزدیک می‌شود که در خصوص چگونگی حضور جریان‌های مختلف در آن تردیدهای زیادی وجود دارد. مسعود پزشکیان با گفتن اینکه «با حضور جریانهای مختلف می‌توانیم ادعا کنیم که انتخاباتی پرشور و براساس اصول تعیین شده برگزار کرده‌ایم.» به اهمیت حضور همه سلیقه‌ها در انتخابات تاکید می‌کند.

 

گفتگو با نماینده تبریز در مجلس در خصوص مباحث انتخاباتی و همچنین فضای سیاسی روز:

 

فضای انتخاباتی را در سه ماه مانده به انتخابات چطور تحلیل می‌کنید؟

انتخابات سال ۹۲ به دلیل شرایط داخلی و همچنین بین المللی کشور اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل برای برگزاری انتخاباتی سالم باید همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم شرایط را برای حضور جدی همه سلیقه‌های سیاسی فراهم کنیم.

البته ظاهرا این مهم ناشدنی است.

 

اینکه شرایط چطور است، یک بحثی است و اینکه باید چه شرایطی را فراهم آورد، موضوعی دیگر. نکته مشخص و قابل توجه این است که هم اصولگرا‌ها و هم اصلاحات باید بتوانند با قدرت وارد انتخابات شوند و در فضایی رقابتی با یکدیگر برای در اختیار گرفتن دولت با هم رقابت کنند.

 

شرایط فعلی چقدر با شرایطی که به زعم شما ایده آل انتخابات است، نزدیک است؟

هیچ.

 

هیچ؟

بله؛ متاسفانه وضعیتی به وجود آمده است که مشخص است همه سلیقه‌ها نمی‌توانند فرصت حضور در انتخابات را به دست بیاورند. این در حالی است که همه دنیا توجه ویژه‌ای به انتخابات جمهوری اسلامی دارد و به همین دلیل بر همه واجب است با رفتارهای منطقی کاری کنیم تا انتخابات را با کمترین حرف و حدیث ممکن برگزار کنیم.


اما مشاهدات فعلی نشانگر این است که نباید امید چندانی داشته باشیم. این یک واقعیت تلح است که هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند. امیدوارم در اندک فرصت باقی مانده شرایط تغییر کند و همه فاکتورهای لازم برای انتخابات مورد توجه قرار بگیرند، چرا که در غیر اینصورت باید منتظر هزینه باشیم.

 

چه هزینه‌هایی؟

ضرر مشخص اش این خواهد بود که مشارکت پایین می‌آید. واقعا در شرایط حساس فعلی مشارکت بالا، نیازی جدی است و به همین دلیل چهره‌های سیاسی نگران این هستند که مبادا با بدرفتاری‌های افرادی که در سیاست هستند، رای‌های کمتری نسبت به قبل به صندوق‌ها ریخته شود.

 

به نظر من برای اینکه بتوانیم مشکلات را به کمترین حالت ممکن خود برسانیم، در قدم اول باید تفرقه و اختلافات موجود را تمام کنیم. چرا که اختلاف بین مسؤلان به مانند سمی کشنده می‌تواند عمل کند. واقعا نمی‌دانم چرا با وجود هزینه‌های معلوم فضای تنش، برخی اصرار دارند که روز به روز به تنش‌های موجود را بیشتر کنند و به این فکر نمی‌کنند که ادامه چنین روندی چه نتایجی خواهد داشت.

 

چاره کار چیست، چه باید کرد؟

باید به هم احترام بگذاریم و همدیگر را تحمل کنیم. اگر بتوانیم با تکیه بر منطق در کنار هم فعالیت کنیم، بی‌شک خیلی از مشکلات کم می‌شود و مردم دیگر تا به این حد سختی نخواهند کشید.

 

مشکل اصلی کجاست؟

مشکل اصلی گروهی است که قدرت و توان دارند و تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهد دیگران را به رسمیت بشناسند.

 

عصر ایران

101

برای مشاهده اخبار انتخاباتی جام اینجا کلیک کنید

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top