|
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ الأحد ٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 17, 2021
کد خبر: 157378
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۰۰
یورونیوز: پولدار ترین مرد جهان اعلام شد/ تصویر
مجله آمریکایی فوربز فهرستی از ثروتمندترین افراد دنیا را منتشر کرد.
 پولدار ترین مرد جهان یورونیوز: پولدار ترین مرد جهان اعلام شد/ تصویر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

یورونیوز: یک مکزیکی پولدار ترین مرد جهان اعلام شد.

مجله آمریکایی فوربز فهرستی از ثروتمندترین افراد دنیا را منتشر کرد.


 

در جدیدترین فهرست ثروتمندترین افراد جهان، نام بیش از هزار و 400 میلیاردر از جمله 33 میلیاردر عرب نیز به چشم می خورد.

 

"كارلوس سلیم" لبنانی الاصل مكزیكی با ثروتی معادل 73 میلیارد دلار و با افزایشی چهار میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته میلادی، برای چهارمین سال پیاپی ثروتمندترین مرد جهان لقب گرفت.

بر اساس جدیدترین فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله "فوربس"، "بیل گیتس"، بنیانگذار و رئیس شرکت آمریکایی "مایکروسافت" نیز  با ثروتی معادل 67 میلیارد دلار و با افزایشی شش میلیارد دلاری نسبت به سال 2012 میلادی، همچنان در جایگاه دوم میلیاردرهای جهان قرار دارد.

در همین حال، "آمانسیو اورتگا"، بنیانگذار اسپانیایی مارك معتبر "زارا" با ثروتی معادل 57 میلیارد دلار و افزایش چشمگیر 19.5 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته میلادی، در جدیدترین فهرست ثروتمندترین افراد جهان دو پله صعود کرده و سومین مرد ثروتمند دنیا می باشد، در حالی که جایگاه چهارم فهرست جدید نیز در اختیار "وارن بافت"، میلیاردر آمریكایی قرار گرفته که با ثروتی معادل 53.5 میلیارد دلار و افزایشی 9.5 میلیارد دلاری نسبت به سال 2012 میلادی، یک رتبه تنزل پیدا کرده و برای نخستین بار از سال 2000 میلادی در میان سه ثروتمند نخست جهان قرار نگرفت.

 

بر اساس فهرست سال 2013 میلادی ثروتمندترین افراد جهان، "لیلیان بتانكور"، سهامدار فرانسوی شرکت "اورآل" با ثروتی معادل 30 میلیارد دلار و "كریستی والتون"، وارث آمریكایی فروشگاه های زنجیره ای "وال مارت" نیز با ثروتی معادل 28.2 میلیارد دلار، به ترتیب ثروتمندترین و دومین زن ثروتمند جهان به شمار می آیند.

این در حالی است که فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2013 میلادی شاهد افزایشی 16 درصدی تعداد میلیاردها نسبت به سال گذشته بود، جایی که با در بر گرفتن اسامی هزار و 426 میلیاردر، رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت رساند.

در حالی که ثروت مجموع تمامی میلیاردرهای جهان در سال 2013 میلادی با افزایشی 800 میلیارد دلاری نسبت به سال 2012 میلادی، به پنج تریلیون و 400 میلیارد دلار رسیده، میانگین ثروت هر کدام از این هزار و 426 میلیاردر نیز با افزایشی سه درصدی نسبت به سال گذشته میلادی، به سه میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است.

در همین حال، فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2013 میلادی شاهد ورود 210 میلیاردر جدید بود و تعداد زنان میلیاردر جهان نیز با افزایشی 34 نفری نسبت به فهرست سال گذشته میلادی، به 138 میلیاردر رسید.

در مورد میلیاردرهای مناطق مختلف جهان نیز باید گفت که آمریکا با 442 میلیاردر در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2013 میلادی، در رده نخست قرار دارد و کشورهای آسیا و اقیانوسیه، کشورهای اروپایی، کشورهای آمريكای لاتين و در پایان کشورهای منطقه خاور میانه با 103 میلياردر به ترتیب در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

در میان 103 میلیاردر کشورهای منطقه خاور میانه نیز، 33 میلياردر عرب از شش کشور مختلف به چشم می خورند که در مجموع ثروتی بالغ بر 93 میلیارد و 650 میلیون دلار دارند.

در میان کشورهای عرب نیز، عربستان با 9 میلیاردر در جدیدترین فهرست ثروتمندترین افراد جهان، از این لحاظ پیشتاز است و شاهزاده "الولید بن طلال آل سعود"، برادرزاده ملک "عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود"، پادشاه این کشور نیز با ثروتی بالغ بر 20 میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان عرب و در رده 26 ثروتمندین افراد جهان قرار دارد.

در حالی که لبنان و مصر هر کدام با شش میلیاردر، كويت با پنج میلیاردر، امارات با چهار میلیاردر و مراکش نیز با سه میلیاردر در رتبه های دوم تا ششم فهرست کشورهای عرب دارای بیشترین تعداد میلیاردر قرار دارند، شهروندان 16 کشور دیگر جهان عرب جایی در این فهرست ندارند.

نکته جالب در مورد میلیاردرهای جهان عرب این است که تعداد زیادی از آنها از یک خانواده هستند، جایی که شش میلیاردر لبنانی از دو خانواده "میقاتی" و "الحریری" و چهار میلیاردر اماراتی از دو خانواده "الفطيم" و "الغرير" بوده، سه تن از میلیاردرهای مصری از خانواده "ساويرس" و دو تن دیگر از خانواده "منصور" و پنج تن از میلیاردرهای کویتی نیز از دو خانواده "الخرافی" و "الغانم" می باشند، در حالی که تنها سه میلیاردر مراکشی و میلیاردرهای عربستانی از خانواده های مختلفی هستند.

110
  

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top