|
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ الأحد ٩ صفر ١٤٤٢ Sunday, September 27, 2020
کد خبر: 157400
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۵:۴۵
حریم خصوصی فیس‌بوک عمومی‌ شده است
کاربران فیس بوک در سالهای ۲۰۰۹-۲۰۰٥ در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی محافظه کارتر بودند، ولی در سالهای ۲۰۱۰-۲۰۰۹ همراه با تغییر تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک، اطلاعات بیشتری به اشتراک گذاشته شده است.
فیس بوک حریم خصوصی فیس‌بوک عمومی‌ شده است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام علمی، تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه کارنیگ ملون نشان می دهد که کابران فیس بوک پیش از تغییرات در زمینه مخفی کردن پروفیل و تنظیم اشتراک گذاری دقت بیشتری به خرج داده ولی پس از تغییرات صورت گرفته در بخش حریم خصوصی، حساسیت کاربران در مورد "زندگی خصوصی" نیز کاهش پیدا کرده است.

 

بر اساس این تحقیقات، کاربران فیس بوک در سالهای ۲۰۰۹-۲۰۰٥ در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی محافظه کارتر بودند، ولی در سالهای ۲۰۱۰-۲۰۰۹ همراه با تغییر تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک، اطلاعات بیشتری به اشتراک گذاشته شده است.

 

آلساندرو آکوئیستی از محققین این پروژه، تاکید می کند که تغییرات در تنظیم حریم خصوصی باعث گردیده که تابوی موجود در اشتراک گذاری اطلاعات شخصی شکسته شود.

 

به گفته وی کابرانی که در زمینه اشتراک گذاری اطلاعات شخصی حساس بوده اند، با تغییرات انجام گرفته آگاهانه و یا ناآگاهانه اطلاعات بیشتری را به اشتراگ گذاشته و انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان داده اند.

 

این تحقیق بر روی ٥ هزار و ۷٦ کابر فیس بوک انجام گرفته است.

116

برترین ها

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top