|
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٤ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 22, 2020
کد خبر: 157409
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۸ - ۲۱:۰۷
سرنوشت مشکوک ۱۳۰۰ میلیارد تومان عیدی گم شده بازنشستگان
با توجه به آنکه حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی در کشور وجود دارد و به هر نفر بطور ثابت حداکثر مبلغ ۴۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان عیدی پرداخت می‌شود، رقم مورد نیاز برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی اندکی کمتر از ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
عیدی پول اسکناس شمردن پول  سرنوشت مشکوک ۱۳۰۰ میلیارد تومان عیدی گم شده بازنشستگان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

علیرضا رخشنده معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در حالی سه شنبهٔ هفته جاری (۱۵ اسفند ماه) از پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان «‌ بابت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی» به بانک خبر داد که طبق محاسبهٔ گروه كارگری ایلنا تنها رقمی نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت عیدی تمامی بازنشستگان مورد نیاز است.

به گزارش ایلنا، با توجه به آنکه حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی در کشور وجود دارد و به هر نفر بطور ثابت حداکثر مبلغ ۴۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان عیدی پرداخت می‌شود، رقم مورد نیاز برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی اندکی کمتر از ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

با یک محاسبهٔ سرانگشتی مشخص می‌شود فاصلهٔ فاحش ۱۳۰۰ میلیارد تومانی میان رقم مورد نیاز برای پرداخت عیدی  و مبلغ اختصاص داده شده برای این موضوع وجود دارد.

در همین رابطه رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی می‌گوید: شاید ۱۳۰۰ میلیارد تومانی که مضاف بر میزان لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی به بانک‌ها پرداخت شده برای افزایش حقوق سال آینده در نظر گرفته شده است.

علی اکبر خبازها ادامه می‌دهد: در کنار این موضوع بحث همسان سازی سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی با حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری وجود دارد که بایستی مبلغی نزدیک به ۱۱۶۳ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شود. شاید آقای رخشنده به صورت کلی صحبت کرده‌اند اما باید در مورد این موضوع جوابگو باشند.

همچنین دبیر کانون بازنشستگان مشهد با «شک برانگیز» خواندن این موضوع اظهار می‌کند: ممکن است این مبلغ علاوه بر عیدی مطالبهٔ همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را نیز شامل شود.

سید حسین رسولی معتقد است: البته همسان سازی نیاز به قانون و فرمول خاصی دارد که هنوز مشخص نشده است و پرداخت این مبلغ به بانک مساله‌ای شک بر انگیز است که توضیح مسئولان را می‌طلبد.

به نظر می‌رسد با توجه به حجم مبلغ پرداخت شده به بانک و صحبت‌های معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی که پرداخت این مبلغ را «بابت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی» عنوان کرده است لازم باشد تا مسئولان سازمان تامین اجتماعی نسبت به سرنوشت ۱۳۰۰ میلیارد تومان اضافه پرداخت شده پاسخگو باشند تا جای هیچ گونه شک و شبهه‌ای باقی نماند.110

کلیدواژه ها:
عیدی  | 
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top