|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 157431
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۶:۳۴
سخنان آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران
آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی سخنان آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام گیشه؛

وی یکی از این مناسبت‌ها را دیدار روز گذشته رئیس و اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سخنانی مهمی را ایراد کردند که توصیه می‌کنم تمام بیانات این دیدار را به دقت مورد توجه و عمل قرار دهید.

 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران اظهار داشت: نکته اول که رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان مورد توجه قرار دادند، ‌ضرورت نگاه بلندمدت در مسیر حرکت به سوی آرمان‌ها و اهداف اسلامی است.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود:‌ ما باید نگاه بلندمدت داشته باشیم تا به آرمان‌ها و اهداف اسلامی برسیم و نباید مقطعی نگاه کنیم؛ جهان‌بینی می‌گوید اگر می‌ خواهید حکمت الهی را در تمام هستی ببینید، باید تمام اتفاقات را با هم ببینید.

 

وی تصریح کرد: اگر در جایی گرفتار شدید، نباید تنها آن نقطه را ببینید بلکه تمام عالم هستی را باید در کنار یکدیگر مشاهده کنید.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید کردند که برای رسیدن به اهداف بلند و آرمان‌های اسلامی باید نگاه بلندمدت حاکم باشد.

 

وی بر همین اساس متذکر شد: مدیران باید ریز شوند و برای هر زمانی و هر روزی برنامه‌ای را در نظر بگیرند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای این مجلس تصریح کرد: ایمان به اسلام، عزم راسخ، تکیه به مردم و حفظ و تقویت روحیه امید از عوامل اصلی حرکت رو به جلو و استمرار برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ و عبور از موانع مقطعی از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: باید سختی‌های مقطعی را با ایمان به اسلام، تکیه به مردم و حفظ و تقویت روحیه امید پشت سر گذاشت؛ اینطور نباشد که اگر فشاری وارد آمد، ضعف در فرد و جامعه به وجود آید.

 

وی اضافه کرد: ما اگر می‌ خواهیم به جلو برویم و موفقیت‌های بزر‌گ‌تری نصیب‌مان شود، باید از این سختی‌های مقطعی بگذریم و آنها را پشت‌سر بگذاریم.

 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت:‌ مقام معظم رهبری به این نکته اشاره کردند که اگر در دوران مبارزه چنین نگاهی حاکم نبود، به طور حتم مبارزات به پیروزی منتج نمی‌شد و نگاه بلند امام سازنده این پیروزی بود.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: قرآن به این نکته اشاره می‌‌کند زمانی که دشمن به سر شما می‌ریزد، منافقین مضطرب می‌شوند و می‌گویند ما را فریب داده‌اند، ما را دعوت به دین کرده‌اند اما قرآن از گروه دیگری نیز نام می‌برد.

 

وی تصریح کرد: مردان خدا زمانی که با دشمن مواجه می‌شوند، می‌گویند ما همین انتظار را داشتیم؛ ما برای رسیدن به کمالات باید این سختی‌ها و دشواری‌ها را پشت سر بگذاریم و سختی‌‌ها نه تنها آنها را سست نمی‌کند بلکه ایمان آنها را قوی‌تر می‌کند.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی متذکر شد: اگر در دوران مبارزه چنین نگاه بلندمدتی وجود نداشت، قطعا آن مبارزه به شکست منتهی می‌شد؛ امام بزرگوار با ایمان و استقامت و امید به آینده سرانجام مبارزه را با تمام سختی‌های خود به پیروزی رساند.

 

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری بر این نکته تصریح کردند که شرایط موجود از شرایط دوران مبارزه پیچیده‌تر است و در این شرایط باید از نگاه‌های کوتاه‌مدت و مقطعی دوری جست.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ‌حفظ و تقویت روحیه امید از دیگر نکاتی بود که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت؛ ایشان تاکید کردند باید دائما در کوره امید دمیده شود که نشانه‌های آن فراوان است.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: ‌استمرار موفقیت‌های روزافزون ملت ایران، عظمت کنونی ملت ایران در دنیای اسلام، تسلط گفتمان دینی در کشور، پیشرفت‌های وسیع علمی و فناوری، نفوذ سیاسی بین المللی نظام اسلامی از دستاوردهای شگرفی است که باید به عنوان نشانه‌های امید شناخت.

 

وی ادامه داد: قبل از انقلاب یا در ابتدای پیروزی این توفیقات غیر قابل تصور بود؛ همچنین سراسیمگی و عصبانیت دشمن نشان‌دهنده پیشرفت نظام اسلامی است.

 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در زمان پیامبر اسلام هر زمان که ایشان به موفقیت می‌رسیدند، شدت عمل بیشتری نشان می‌دادند، تصریح کرد: این مسأله را یک سند قوی برای سخنان مقام معظم رهبری باید بدانیم و بشناسیم.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در مورد تحریم‌ها نیز فرمودند بهانه تحریم‌ها به ظاهر موضوع هسته‌ای است اما هدف اصلی تحریم‌ها چیز دیگری است؛ هدف اصلی قرار دادن مردم در مقابل نظام اسلامی است.

 

وی خاطرنشان کرد: امید غربی‌ها این بود که با فشار آوردن به مردم آنها در مقابل نظام قرار بگیرند اما حضور مردم در 22 بهمن مردم به نظام و اسلام پایبندند و با مشت محکم بر دهان تمام آنها کوبیدند.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: رهبر معظم انقلاب سخنان بلیغ و جامعی در مورد انتخابات و لزوم بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان و پرشور بودن انتخابات داشتند.

 

وی تصریح کرد: ایشان به این نکته تاکید داشتند که مشکلات اقتصادی برخی از مشکلات ناشی از تحریم‌ها و برخی سوء‌مدیریت‌ها و سیاست‌هاست؛ نکته اینجاست که این مشکلات قابل حل است.

 

«مقام معظم رهبری فرمودند من به مسئولان برای حل مشکل گرانی توصیه مؤکد کردم و منتظر این هستم که گزارش دهند چه کرده‌اند».

 

امام جمعه موقت تهران گفت: نتیجه تحریم‌ها بازگشت به خود و جوشش از درون است؛ همان‌گونه که در مورد اورانیوم 20 درصد مورد نیاز بود اتفاق افتاد.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: خوشبختانه آنها که ملت ایران را مورد تحریم قرار داده‌اند، گرفتار مشکلات اقتصادی به مراتب‌ سنگین‌تر و غیر قابل حل‌تر هستند و علاوه بر مشکلات اقتصادی خود، گرفتار مشکلات تحریم‌های ایران شده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: این درحالی است که آنها برای مشکلات خود راه‌حل ندارند اما ما برای این مشکلات راه حل داریم.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سال جدید، گفت: انتظار می‌رود ملت فهیم ایران از اسراف خودداری کنند و با توجه به مصادف‌بودن ایام فروردین با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، این ایام رنگ و بوی ابراز ارادت به اهل بیت بگیرد.

 

وی در مورد مراسم موسوم به چهارشنبه‌سوری نیز تصریح کرد: ما اینقدر در ایران مفاخر داریم که به آنها افتخار می‌کنیم و ارزش‌های ایرانی زیاد است؛ من فکر نمی‌کنم نیازی باشد برای چنین مراسمی ادعای افتخار کنیم که محصولی غیر از کور شدن و احیاناً نابود شدن ندارد.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی از والدین خواست که فرزندان خود را هدایت کنند و به نیروی انتظامی نیز توصیه کرد که برای کاهش تبعات برگزاری مراسم موسوم به چهارشنبه سوری به فکر چاره باشد.

 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران درباره کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز اظهار داشت: کمیته امداد چه قبل از پیروزی و چه بعد از پیروزی خدمات چشمگیری داشته است.

 

وی همچنین مسأله درخت‌کاری و اهمیت‌دادن به محیط زیست و جلوگیری از نابودی محیط زیست را مسأله بسیار مهمی دانست و گفت: به محیط زیست لطمه زدن به معنای خیانت به انسان‌هاست.

 

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین سالروز تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی و انفجار در نمازجمعه و همچنین شهادت شهیدان باکری را گرامی داشت.

 

وی به پیام مقام معظم رهبری به کنگره 7 هزار شهید زن نیز اشاره کرد و در ادامه از شهادت 205 نفر از شیعیان در پاکستان ابراز تأسف و با خانواده‌های آنها ابراز همدردی کرد.

 

امام جمعه موقت تهران در پایان سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام را گرامی داشت و تأکید کرد این نهاد خدمات فراوانی به خانواده شهدا داشته که قابل تقدیر است.

خبرگزاری فارس

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top