|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 157451
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۷:۱۳
صادرات بنزین ایران مهر تاییدی براقتدار کشور در عرصه های بین المللی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بنزین تولیدی در کشور از کیفیت و استانداردهای بین المللی برخوردار است که این امر توان تولید کشور را در عرصه های بین المللی نشان می دهد.
نفت صادرات بنزین ایران مهر تاییدی براقتدار کشور در عرصه های بین المللی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

سیدمهدی موسی نژاد در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در مورد صادرات بنزین توسط ایران گفت: در عرف بین الملل و معادلات موجود و نیز در شرایط خاص این نحوه معادلات وجود دارد و خبر صادرات بنزین ایران به رغم همه تحریم‌ها که بر روابط تجاری کشورحاکم شده، صحیح است.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه  این است که بنزین‌هایی که صادر شده‌اند همه بنزین‌ های تولید داخل و از نوعی است که در جایگاه‌ های کشور عرضه می‌شود که این موضوع نشان از کیفیت و استاندارد بنزین در حال عرضه و توان بالای تولید بنزین در کشور است و باید این شکل از صادرات استمرار داشته باشد.

موسی‌نژاد تاکید کرد: صادرات فرآورده های نفتی سبب کاهش بیکاری و افزایش تولید در کشور را به دنبال دارد همچنین موجب می شود نیاز کشور به واردات کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: کاهش میزان صادرات نفتی به این معنی نیست که تحریم ها باعث این موضوع شده است بلکه این بدان معناست که ما از خام فروشی این نعمت خدادادی جلوگیری کنیم.

موسی نژاد اضافه کرد: مسئولان کشور ما براي مهار اصلاح الگوي مصرف تلاش هاي ارزنده اي را داشتند، اما هنوز هم کافي نيست. بايد عزم جدي براي توسعه اقتصاد ملي فراهم شود.

نماینده مردم بوشهر و دشتستان در رابطه با برگزاری اجلاس وزرای نفت و انرژی کشور‌های اکو اظهار داشت: مطمئنا برگزاری اجلاس کشور‌های اکو و مخصوصا در زمینه نفت و انرژی، ثمرات فراوانی برای کشور خواهد داشت و ایران باید در این اجلاس‌ها حضور داشته باشد تا حوزه‌ی مشترکی با کشور‌های اکو ایجاد کند.

وی اضافه کرد:  با کشورهای اکو، علاوه برحوزه‌ نفت و انرژی باید در قالب‌ها و حوزه‌های دیگر هم اجلاس‌هایی صورت پذیرد و بی‌شک این همفکری‌ها و رایزنی به سود کشور ما خواهد بود، و اگر در این مسیر متوجه شویم که احتمال آسیب رسانی به منافع ملی ما وجود دارد باید روش و مسیر حرکتی خود را تغییر دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور ایران در اجلاس‌های جهانی و بین المللی، خصوصا در این شرایط که تبلیغات به گونه ای است که کشور‌ها و رسانه های غربی تلاش در منزوی نشان دادن ایران را دارند، امری واجب و اقدام به آن را نیازمند به دقت نظر بیشتر می‌کند.110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top