|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 157465
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۷:۱۲
انتقاد تند روسیه از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا
ویتالی چرکین نماینده روسیه در سازمان ملل از تحریم‌های امریکایی علیه ایران بر سر برنامه انرژی هسته‌ای تهران انتقاد کرده و این تحریم‌ها را «غیر سازنده» خوانده است.
روسیه. چرکین انتقاد تند روسیه از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی به نقل از پرس تی وی: چرکین در سخنانی در شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک امریکا گفت دیپلماسی تنها راه حل مسئله انرژی اتمی ایران به شمار می‌آید.

ویتالی چرکین تاکید کرد که تحریم های اعمال شده علیه ایران، دیگر کشورهای خارجی را نیز در بر می‌گیرد و این مسئله نقض قوانین بین المللی به شمار می‌آید.

 

امریکا، رژیم اسرائیل و برخی از متحدان آنها بارها ایران را به دنبال کردن اهداف نظامی ‌در برنامه انرژی هسته ای خود متهم کرده‌اند. امریکا و متحدان اروپایی اش همچنین با استناد به این ادعاهای بی پایه و اساس، تاکنون چندین دور تحریم های یک جانبه علیه ایران اعمال کرده‌اند.

 

در همین حال ايران ضمن رد اين ادعاها، همواره تاکيد کرده است به عنوان يکي از امضاکنندگان متعهد پيمان منع گسترش تسليحات اتمي (ان پی تی) و يکي از اعضاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، از حق استفاده از فن ‌آوري هسته‌اي براي دستيابي به اهداف صلح‌آميز برخوردار است.

 

افزون بر اين نمايندگان آژانس بين المللي انرژي اتمي چندين بار از تاسيسات اتمي ايران بازديد کرده‌، اما هيچ مدرکي دال بر انحراف در برنامه هسته اي ايران نيافته‌اند.

105

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top