|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 157495
نظرات: 25
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۰۷:۲۶
نظر مردم آمریکا نسبت به ایران
بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ در مورد 22 کشور که در صدر اخبار رسانه های جهان قرار دارند، ٨٧ درصد مردم آمریکا نظر خوشایندی نسبت به ایران ندارند.
آمریکا نظر مردم آمریکا نسبت به ایران
به این مطلب امتیاز دهید
57.1% 42.9% بازدید

جام سیاسی؛ سایت صدای آمریکا(VOA) نوشت: «نتایج نظرسنجی جدید موسسه پژوهشی گالوپ حاکی از آن است که مردم آمریکا ایران را نامساعدترین کشور دنیا می دانند. شرکت کنندگان در نظرسنجی در مورد ٢٢ کشور اظهارنظر کرده بودند و بر این اساس ٨٧ درصد مردم آمریکا نظر خوشایندی نسبت به ایران ندارند. در مقابل، ۸۰ درصد از مردم آمریکا نسبت به بریتانیا، آلمان، ژاپن و کانادا نظر مثبتی داشتند.»

 

براساس جدیدترین نظرسنجی موسسه گالوپ که روز پنجشنبه (٧ مارس) منتشر شد، مردم آمریکا از بین کشورهایی که مرتب نام آن ها در اخبار مطرح می شوند، نسبت به ایران نگاهی بسیار منفی دارند.

 

نظرسنجی که بخش امور جهانی گالوپ آن را از ٧ تا ١٠ فوریه سال جاری انجام داد، تصویری از طرز فکر و تلقی مردم آمریکا در قبال کشورهایی ارائه کرد که نام آن ها اغلب در صدر اخبار رسانه ها قرار داد. از بین ٢٢ کشوری که نام آن ها در این نظرسنجی گنجانده شده بود، ایران (با ۹ درصد نظر مثبت و مساعد) در بین کشورهای منطقه خاورمیانه در پایین ترین رده قرار داشت و به این ترتیب عراق، افغانستان، سرزمین های فلسطینی و سوریه وضعیتی بهتر از ایران دارند.

 

دیدگاه منفی شرکت کنندگان در نظرسنجی نسبت به ایران که ٨۷ درصد ارزیابی شده است، حتی از کره شمالی (٨۴ درصد) و پاکستان (٨١ درصد) نیز بدتر است. پژوهش ادامه دار گالوپ علت چنین دیدگاهی را [که تحت تاثیر رسانه ها شکل گرفته است] با توسعه برنامه اتمی تهران مرتبط می داند و بر پایه این تصور، مردم آمریکا این برنامه تسلیحاتی را تهدیدی برای سیاست خارجی ایالات متحده تلقی می کنند.

 

مردم آمریکا نسبت به اسرائیل (۶۶ درصد) نظر مساعدی داشته و محبوبیت اسرائیل حتی از مکزیک (۴۷ درصد) و روسیه (۴١ درصد) بیشتر بود، اما مردم آمریکا در مقایسه با اسرائیل، نسبت به هند (۶٨ درصد) نظر مساعدتری داشتند. نتایج تحقیق موسسه گالوپ حاکی از این واقعیت است که مردم آمریکا در مورد درگیری طولانی اسرائیل با تشکیلات خودگردان فلسطینی هوادار سرسخت اسرائیل هستند و احتمالاً به همین دلیل است که تشکیلات خودگردان فلسطینی در این نظرسنجی از رتبه پایین تری برخوردار شده است.

 

ارقام نظرسنجی گالوپ نشان می دهند که مردم آمریکا نسبت به کشورهای انگلیسی زبان (همچون کانادا و بریتانیا) و حکومت های دموکراتیکی که دارای نظام اقتصادی شبیه ایالات متحده (مثل ژاپن و آلمان) هستند، نظر بسیار مثبتی دارند.

 

نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ بر اساس مصاحبه های تلفنی تنظیم شده است. با افراد شرکت کننده سنین بین ۱٨ سال و بالاتر که در ۵٠ ایالت آمریکا و ناحیه کلمبیا اقامت دارند، به صورت شانسی و غیرانتخابی تماس گرفته شده بود.106

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

اهمیتی نداره مگه بیکارید والا به خدا

پاسخ

۳

۲

زنده باد حکومت پارسی و اسلامی ایران

پاسخ

۹

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top