|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 159557
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۵
اینترپل: حکم بازداشت متهمان ایرانی انفجار بوینس آیرس پابرجاست
رسانه عربی در یک نگاه
گزیده اخبار رسانه های عربی اینترپل: حکم بازداشت متهمان ایرانی انفجار بوینس آیرس پابرجاست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام بین الملل: روزنامه "القدس العربی" (Al-Quds Al-Arabi) چاپ لندنبه نقل ا خبرگزاری فرانسه (afp) آورده است: پلیس بین المللی "اینترپل" جمعه گذشته اعلام کرد که احکام بازداشت متهمین ایرانی به اتهام دست داشتن در انفجار مرکز یهودیان در شهر "بوینس آیرس" آرژانتین را به رغم تمایل ایران به همکاری در این باره، لغو نخواهد نمود و کماکان معتبر خواهد بود.

 

بنا بر این گزارش، وزیر خارجه آرژانتین که این پیام ارسالی اینترپل را قرائت می کرد گفت که به نظر اینترپل با وجود اینکه در تفاهم اخیر دو کشور تصمیم گرفته شد که کمسیون تحقیق مشترکی در این رابطه ایجاد شود، اما این تصمیم دلیلی برای لغو این احکام بازداشت نخواهد بود.

 

در موضوعی دیگر، روزنامه فرامنطقه ای عربستانی "الشرق الاوسط" (Alsharq Al-Awsat) در خبری نوشت: "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، مردم اسرائیل را مورد خطاب قرار داد و آنان را به یافتن راه حلی برای ایجاد صلحی پایدار با فلسطینیان و پایان دادن به این تنش فراخواند و تاکید کرد که دستیابی به صلح با فلسطینیان بهترین ضمانت برای امنیت اسرائیل خواهد بود.

 

به نوشته این روزنامه، در زمانی که اسرائیل در حال به رخ کشیدن موفقیت های خود در زمینه های تکنولوژی است، "موشیه معوز" مورخ اسرائیلی اقدام به مطرح کردن پیشنهادی کرد که از خلال آن "اوباما" را دعوت می کند به اسرائیل در پذیرش پیشنهاد صلحی عربی، که به توصیف وی بهترین راه حل ممکن است، کمک کند.

 

روزنامه "الحیات" (alhayat) نشریه دیگر سعودی منتشر شده در لندن نیز در خبری به نقل از روزنامه آمریکایی "لوس آنجلس تایمز" (Los Angeles Times) نوشت که سازمان اطلاعات و امنیت مرکزی آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات درباره گروه های اسلامی افراطی است تا در صورت نیاز به تواند آنان را در سوریه به وسیله هواپیماهای بدون سرنشینش مورد هدف قرار دهد.

 

روزنامه لبنانی "الاخبار" (al-akhbar) در خبری به موضوع فعالیت های برخی سلفی های افراطی در آلمان پرداخت و نوشت: "بهار سلفی" این بار دروازه های اروپارا در می نوردد وآلمانی که تلاش می کند خود را در بحران سوریه بی طرف نشان دهد و خود را در این بحران گرفتار نکند در این هفت تلاش کرد که به سرعت با هجوم "بهار سلفی" در سرزمین هایش مبارزه کند.

 

بنا بر نوشته این روزنامه، حرکتی سلفی با انتشار کتابچه ها و منشوراتی تحریک کننده که به صورت مجانی در آلمان توزیع می کند و لایحه ای از سیاستمداران آلمانی مخالف تسلیح مخالفان سوریه را برای ترور آماده کرده و در صدر این سیاستمدارن "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان قرار دارد.

 

به نظر می رسد حرکت سلفی های افراطی تنها در صیدای لبنان توسط "شیخ احمد الاسیر" به فعالیت خود ادامه نمی دهد و این بار "اسیریون" فعالیت خود را به آلمان هم رسانده اند.511

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top