|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 180940
نظرات: 46
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳ - ۰۴:۲۶
رمزگشایی از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی
پيش از اين با محاسبه شرايطي که مي‌دانستيم از نگاه آقاي رفسنجاني پنهان نيست پيش‌بيني کرده بوديم ايشان نامزد نمي‌شود ولي فاکتورهاي ديگري که به برخي از آنها اشاره شد در ميدان محاسبات وي قرار گرفت و ايشان را در معرض يک شکست قطعي و غيرقابل اجتناب ديگر قرار داد.
حضور علی اکبر هاشمی رفسنجانی در آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری  رمزگشایی از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی
به این مطلب امتیاز دهید
31% 69% بازدید

حسین شریعتمداری  در "یادداشت روز" امروز کیهان با عنوان "ماشاءالله‌،‌ حزب‌الله... " به تحلیل چرایی حضور هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات پرداخت:


1- آوردگاه «جمل» است. آتش جنگ فرو نشسته و امير مؤمنان عليه‌السلام در حالي که چشم فتنه را کور کرده‌اند، با تأسف به کشته شدگان سپاه فريب مي‌نگرند و در وصف جنگ‌افروزان فتنه‌گر که بعد از آنهمه رجزخواني و خط و نشان کشيدن‌ها به سختي شکست خورده و به خاک مذلت افتاده‌اند مي‌فرمايند؛


«و قد ارعدوا و ابرقوا و مع هذين الامرين الفشل ولسنا نرعد حتي نوقع و‌لانسيل حتي نمطر... اصحاب فتنه جمل چون رعد غريدند و مثل برق جرقه زده و از جاي برآمدند اما، علي‌رغم آنهمه لاف گزاف، هنگام کارزار، ناتوان و ترسان بودند و از هم گسيخته و پراکنده شدند، ولي ما، خروش برنمي‌داريم مگر آن که دست به عمل مي‌زنيم و هرگز نمي‌باريم مگر آن که سيل به راه مي‌ اندازيم».


حضرت پيش از آغاز جنگ و هنگامي که پرچم را به دست فرزندش محمد حنفيه مي‌سپرد، خطاب به او فرموده بود؛ «اگر کوه‌ها از جاي کنده شدند، تو بر جاي خويش بمان، دندان‌ها را بر هم بفشار، جمجمه‌ات را به خدا بسپار، پاي بر زمين کوب و چشم به دور دست‌هاي سپاه دشمن بدوز، بيم به خود راه مده و بدان که پيروزي از جانب خداست».

 


2- بعد از ثبت‌نام آقاي هاشمي رفسنجاني به عنوان نامزد انتخابات رياست‌‌جمهوري يازدهم، که متأسفانه در قاب مشترک اصحاب فتنه و حلقه انحرافي صورت پذيرفت، رسانه‌ها و مقامات خارجي و دنباله‌هاي داخلي آنها در اقدامي هماهنگ و مانند دهها مورد مشابه ديگر، صدا به هلهله بلند کردند و صفحات اول روزنامه‌ها و خروجي سايت‌ها را از اين توهم انباشتند که چه نشسته‌ايد؟! کار نظام و انقلاب تمام شد! و حزب‌الله مي‌رود که خانه‌نشيني پيشه کند! و...


اين همه هياهو در حالي است که وقتي به صحنه نگاه مي‌کني به وضوح مي‌بيني که هيچ اتفاق تازه‌اي نيفتاده است. آمريکا به عنوان حامي رسماً اعلام شده ائتلاف فتنه و انحراف، همان آمريکاست که به قول هفته‌نامه «ويکلي استاندارد» تمامي رؤساي جمهور آمريکا از کارتر تا اوباما در يک نقطه با امام خميني(ره) به اشتراک نظر رسيده‌اند و آن، اين که «آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند». مردم، همان مردم هستند که فتنه آمريکايي- اسرائيلي88 -جنگ احزاب- را علي‌رغم آنهمه برنامه‌ريزي بيروني و ائتلاف همه دشمنان داخلي و خارجي به ديوار بصيرت 9 دي کوبيدند. همان‌ها که بعد از آنهمه رجزخواني مشترک دشمنان بيروني و دروني، حماسه بي‌نظير 22 بهمن را آفريدند. همان مردمي که با وجود تحريم انتخابات مجلس نهم از سوي مدعيان اصلاحات، به مراتب بيشتر و گسترده‌تر از انتخابات‌هاي قبلي پاي صندوق‌هاي رأي آمدند و...


و اما، اصحاب فتنه و حلقه انحرافي نيز همان‌ها هستند که بودند و تاکنون هرچه کوشيده‌اند و خروشيده‌اند، راه به جايي نبرده و در نهايت اعتراف کرده‌اند که براي «هيچ» بيهوده به خود پيچيده‌اند! بنابراين چه فاکتور جديدي به ائتلاف فتنه و انحراف اضافه شده است که تاکنون نبوده است؟! اگر پاسخ «هيچ» است- که هست- بي‌ترديد اين همه سر و صداي مشترک بيروني و داخلي نيز براي هيچ است. نيست؟!

 


3- اکنون بايد پرسيد حضور آقاي هاشمي رفسنجاني در قاب نامزد مشترک فتنه و انحراف چه تغييري مي‌تواند در معادلات قبلي اين دو جريان ايجاد کند؟ و چه ارزش افزوده‌اي براي اين ائتلاف بي‌ارزش در پي خواهد داشت؟ مگر جناب هاشمي بيرون از جبهه مدعي اصلاحات طرفداران ديگري هم دارد؟ پاسخ منفي است يعني کساني که از آقاي هاشمي طرفداري مي‌کنند همان‌ها هستند که پيش‌‌از‌‌اين و طي چند سال گذشته در ميان طرفداران و حاميان فتنه و انحراف حضور داشته‌اند بنابراين آقاي رفسنجاني جمع جديدي را به طيف ياد شده اضافه نکرده و نمي‌کند که اينهمه هياهو براي آن قابل اعتناء باشد. مگر مدعيان اصلاحات بارها اعلام نکرده‌اند که هاشمي رفسنجاني سردار بي سپاه است؟! و مگر کارگزاران و مدعيان اصلاحات قبل از اين با يکديگر در ائتلاف نبوده‌اند که حالا پيوند آنان، يک حرکت و اتفاق جديد تلقي شود؟! و به قول کودکانه يکي از اصحاب فتنه، نامزدي هاشمي به منزله «انفجار بمب در ميان اصولگرايان»! باشد؟!... خب! با اين حساب بايد پرسيد، آن اتفاق مهمي! که دشمنان بيروني و ائتلاف مشترک فتنه و انحراف در بوق و کرنا کرده‌اند چيست؟!

 


4- حالا به اين نکته مي‌رسيم که وقتي نامزدي آقاي رفسنجاني هيچ تغيير جديدي در جبهه فرو ريخته و ائتلاف مشترک فتنه و انحراف پديد نمي‌آورد، اصرار فتنه‌گران براي نامزدي ايشان با چه هدف و منظوري صورت پذيرفته است؟ پاسخ به اين سؤال اگرچه فصل جداگانه‌اي مي‌طلبد ولي در اين مختصر به دو نکته اشاره مي‌کنيم.


الف: برخي از مدعيان اصلاحات و چند رسانه بيگانه طي همين 48 ساعت گذشته با صراحت اعلام کرده‌اند نبايد انتظار داشت که نامزدي آقاي رفسنجاني، پايگاه از دست رفته جبهه اصلاحات را به آنان بازگرداند چرا که هاشمي يک بار در همين ميدان حضور داشته و نگاه مردم به ايشان با اندکي تفاوت همان نگاه به اصلاح‌طلبان است ولي نامزدي آقاي رفسنجاني- به قول بي‌بي‌سي- مي‌تواند پوششي براي فعاليت انتخاباتي اصلاح‌طلبان باشد و زمينه‌اي براي بازگشت آنها به درون حلقه نظام فراهم آورد. ولي از اين فرصت- به گفته تحليلگر راديو فردا- نبايد انتظار تجديد حيات اصلاح‌طلبان را داشت.


ب: و اما، اکنون به خبري اشاره مي‌کنيم که مي‌دانيم جناب هاشمي رفسنجاني مي‌تواند با تحقيق و بررسي دقيق از صحت آن اطمينان حاصل کند. تحقيق در اين زمينه براي ايشان دشوار نيست.
آقاي خاتمي بعد از اصرار آقاي هاشمي براي کانديدا شدن به چند تن از افراد بسيار نزديک خود مي‌گويد؛ آقاي رفسنجاني مي‌داند که شوراي نگهبان صلاحيت مرا رد مي‌کند و قصد دارد بعد از رد صلاحيت من، بدون آن که هزينه‌اي پرداخته باشد، آراي اصلاح‌طلبان را به صندوق کانديداي تحت فرمان خود منتقل کند. خاتمي مي‌گويد؛ نامزد مورد نظر او هم راي نمي‌آورد ولي شکست وي به حساب هاشمي نوشته نمي‌شود و هاشمي مي‌تواند کماکان منتقد شرايط کنوني باقي بماند بي آن که جايگاه خود را به راي مردم گذاشته باشد. در همين حال و هوا، جلسه‌اي در «...» تشکيل مي‌شود. در اين جلسه آقاي «م» پيشنهاد مي‌کند مي‌توانيم با اين توضيح- بخوانيد ترفند و توجيه- که خرابکاري‌هاي احمدي‌نژاد باعث رويگرداني مردم از ايشان شده است و فرصت براي نامزدي آقاي هاشمي فراهم است و... توافق هاشمي را براي کانديداتوري جلب کنيم و تاکيد مي‌کند که اگرچه آقاي هاشمي فاقد پايگاه مردمي است و شکست مي‌خورد ولي اين شکست به حساب اصلاح‌طلبان نوشته نمي‌شود، چرا که هيچکس هاشمي را اصلاح‌طلب نمي‌داند! و سابقه همراهي او با نظام را فراموش نمي‌کند. در پي همين تصميم است که از يکسو آقاي خاتمي روي نامزدي آقاي هاشمي اصرار مي‌ورزد و سخن «کاش هاشمي مي‌آمد» او در رسانه‌هاي داخلي و خارجي بازتاب گسترده داده مي‌شود و از سوي ديگر برخي از افراد مطرح در همين طيف ماموريت مي‌يابند که تاکيد ‌کنند هاشمي همان عاليجناب سرخپوش است!... و بدين ترتيب بار ديگر آقاي هاشمي به عنوان «پل» در اختيار مدعيان اصلاحات قرار مي‌گيرد. يعني همان‌ها که بيشترين اهانت‌ها را عليه وي روا‌داشته بودند و هرگز از آن همه اهانت و دشمني ابراز پشيماني نکرده و نمي‌کنند!

 

پيش از اين با محاسبه شرايطي که مي‌دانستيم از نگاه آقاي رفسنجاني پنهان نيست پيش‌بيني کرده بوديم ايشان نامزد نمي‌شود ولي فاکتورهاي ديگري که به برخي از آنها اشاره شد در ميدان محاسبات وي قرار گرفت و ايشان را در معرض يک شکست قطعي و غيرقابل اجتناب ديگر قرار داد.

 


5- در اين ميان پيوند حلقه انحرافي با اصحاب فتنه نيز در فريب جناب هاشمي بي‌تاثير نبوده است. توضيح آن که حلقه انحرافي به پايان عمر خود رسيده است و با خاتمه دولت احمدي‌نژاد، بايد از قطاري که بي بليت سوار آن شده بود پياده شود. بنابراين حلقه انحرافي براي ادامه حيات خود چاره‌اي جز پيوند با يک جريان سياسي ديگر نداشت. اما براي ائتلاف با اصحاب فتنه مانند هر معامله ديگري پاي داد و ستد در ميان است. حلقه انحرافي اگرچه هويت ندارد ولي دست گشاده‌اي بر رانت قدرت و ثروت دارد. و اين همان امتيازي است که به اصحاب فتنه داده است و از سوي ديگر اصحاب فتنه در مقابل برخورداري از رانت قدرت و ثروت حلقه انحرافي، اين حلقه را در بازي بعدي مي‌پذيرد. حضور غيرقانوني آقاي احمدي‌نژاد در جريان ثبت نام مشايي و اعلام حمايت از وي که علي‌رغم اعتراض‌هاي فراوان صورت گرفت در همين بستر قابل ارزيابي است. آقاي احمدي‌نژاد با اين اقدام انتحاري خود به اصحاب‌فتنه پيام مي‌دهد که براي تنش‌آفريني و فتنه‌انگيزي آماده است و مي‌توانند روي قانون‌گريزي و ساختارشکني حلقه انحرافي حساب باز کنند. پيام‌هاي پنهاني رد‌و‌بدل شده بماند براي فرصتي ديگر.

 


6- تنها تغيير قابل توجه در صورت مسئله اين روزها، حضور پرشورتر از هميشه در انتخابات رياست جمهوري يازدهم است، چرا که از يکسو مردم در مشاهده همراهي و همخواني بيگانگان با اصحاب فتنه و انحراف، انگيزه قوي‌تري براي حضور در انتخابات يافته‌اند و از سوي ديگر حضور همه سليقه‌ها، آراي انبوه‌تري را به صندوق‌ها سرازير مي‌کند.
و بالاخره اصحاب فتنه و انحراف مي‌دانند و آزموده‌اند که اگر بار ديگر خيال فتنه و آشوب در سر داشته باشند، حزب‌الله يعني همان مردم پاکباخته حتي به اندازه چند ساعت نيز به آنها امان نمي‌دهند و به قول مولايشان حضرت امير عليه‌السلام، وقتي نوبت باريدن به آنها مي‌رسد، سيل به راه مي‌اندازند. به اعتراف واشنگتن‌پست، فدائيان رهبر ايران- حضرت آقا- از چند هزار کيلومتر فاصله بحران سوريه را مديريت مي‌کنند و در لبنان و فلسطين حضور دارند. نبايد مقابله اين نيروي عظيم با آشوب‌هاي داخلي را ناديده گرفت... ياد مرحوم حاج بخشي به‌خير، گوش کنيد! هنوز فريادش طنين‌انداز است که؛ ماشاءالله، حزب‌الله.

 

105

برای مشاهده اخبار انتخاباتی جام اینجا کلیک کنید

 

خبرهای داغ
مشاهده نظرات

مردم نیازی به یک خفته ی تازه بیدار شده ندارند فاءزه

پاسخ

۰

۰

شریعتمداری بروووووووووووووووووووووووووووووووو جلو ......

پاسخ

۶

۳

۰

۱

۰

۰

۱

۰

افراطیهایی چون ... جزئ خوارج متعصبند.

پاسخ

۹

۱

تواین موقعیت بااوضاع خراب اقتصادی و اجتماعی امثال هاشمی ها بایستی بیایند تااوضاع را سروسامان بدهند
...
مردم مابیدار وفهیم هستند دیگر احساساتی شدن بس است باید واقعیت ها رادیدودیگر تخریب چهره های انقلابی و کسانی که زحمت این انقلاب رو کشیدند بس است چرا اینقدر قدرنشناس هستیدازنظر روانشاسی اگر شما به بهترین آدم 18باربگید بدهستی و ازاوانتقاد کنید به این باورمی رسد که او بدترین آدم است همین هاشمی که تواین چندسال اینقدر تخریب شد وبرسرفرزندانش چکار نیاوردند ولی لب به سخن و انتقادازهیچ کس بازنکرد فقط خون دل خورد ووالسلام
بنده هم که این مطالب رادرج کردم ازهیچ کسی طرفداری نمی کنم وسنگ کسی به سینه نمی زنم چون انسان شیرخام خورده است و احتمال لغزش و سستی از سوی هرکسی وجود دارد ولی کسانی که توان کارکردن دارند و ته دلشون به انقلاب است بزارید کارکنند و تشویق و حمایت همیشه بیشتر ازتنبیه و سرزنش خواب داده است اگر واقعا دوستدار وطرفدار این نظام و انقلاب هستید خواهشا از مسیر تخریب دیگران و نکوهش کردن همدیگر خارج شوید وهمیشه اون نیمه پرلیوان راببینید

پاسخ

۹

۴

اراجیف این اقادرموردهرشخص پشیزی ارزش ندارد.

پاسخ

۲۱

۶

چند نکته مهم درباره نظرات منتشر شده:
1) توجه داشته باشید که ما برای هر انتخابی معیاری داریم و این معیار تا زمانی که باقی باشه از او شخص مورد نظر هم حمایت میکنیم. تو انتخابات 88 تمامی معیارهای نظام اسلامی و انقلابی که حضرت آقا هم رو اونا تاکید داشتند در شخص آقای احمدی نژاد وجود داشت (و انصافا هم در دولت نهم عالی کار کرد). حالا که از اون معیار ها فاصله گرفته ماهم ازش انتقاد میکنیم. ما، هم به حمایت بی دریغ خودمون در سال 88 از احمدی نژاد افتخار میکنیم و هم از انتقاد هایی که الآن به اون وارد میکنیم احساس سربلندی داریم. اون چیزی که برای ما مهمه وجود معیار های لازم و نبود سوء سابقه است. پس نباید به ما اشکال بشه که چرا اون موقع اینقدر از احمدی نژاد حمایت کردید که حالا نمیتونید جمعش کنید! چون ما در هر زمانی وظیفه ای داریم... باید اقتضائات زمان رو درک کرد...
2) یک شبهه تاریخی در مورد آقای هاشمی رفسنجانی مطرح شده و همه جا دارن جار میزنند که امام امت در وصف ایشون فرمودند : "هاشمی زنده است تا نهضت زنده است". در حالی که اگه به صحیفه امام مراجعه کنید جمله رو جور دیگه ای میبیند که غیر از این جمله است. امام ره بعد از ترور نافرجام آقای هاشمی پیغامی برای ایشون فرستادند (کما اینکه برای دیگران هم میفرستادند) و تو اون پیغام گفتند : هاشمی زنده است "چون" نهضت زنده است!(صحیفه امام جلد 7 صفحه 495). از این جمله چی میشه فهمید؟ این جمله یعنی اینکه تا وقتی یه نهضت زنده هست، کسانی که "برای اون نهضت تلاش میکنند" نیز همیشه زنده هستند هرچند از نظر فیزیکی حذف بشند! حالا سوال اینجاست که آیا آقای هاشمی همواره در خدمت آرمان های این نهضت بودند؟ آیا گذشته پرسابقه خودشون رو تا به الآن رسوندند تا ما بگیم هاشمی زنده است چون نهضت زنده است؟ ایشون چقدر در مسیر ولایت بودند؟ چرا بی بی سی و مسعود رجوی خونخوار (بنابر نقلی که از شبکه منافقین شده) از کاندیدا توری ایشون حمایت کردند؟ (و امام امت فرمودند روزی که دشمنان از خط ما تعریف کنند آن روز، روز بدبختی ماست!). فتنه 88 که یادتون نرفته؟ دیگه کاملا معلوم شده که قضیه خیلی فراتر از دعوای دو کاندیدا بوده، بلکه دعوا بر سر اصل اسلام بود و بس! توهین به عکس امام، مقابله به مثل با تظاهر کنندگان روز قدس و سردادن شعارهای ساختار شکن به نفع اسرائیل، توهین به قلب تپنده ملت ایران یعنی حضرت سیدالشهداء علیه السلام، و از این قبیل اعمال که ماهیت پلید فتنه گران رو آشکار کرد، این اتفاقات که یادتون نرفته؟؟ اما مواضع آقای هاشمی در قبال این اتفاقات شوم چی بود؟ دریغ از حتی یک کلمه اعتراض و موضع گیری! این رفتارها، ایشون رو به تکیه گاهی برای فتنه گران حرامی تبدیل کرد که هنوز هم همین طوره. ...
چرا در حالی که رهبری معظم انقلاب صراحتا فرمودند که من در مورد ورود اشخاص به انتخابات، نه نفیا و نه اثباتا نظری نمیدم، باز آقای هاشمی برای ورودش به انتخابات از رهبری مایه گذاشت؟ چرا ایشون هنوز که هنوزه به دون هیچ دلیل معتبری صحت انتخابات رو زیر سوال میبره؟ و از همه مهمتر ایشون به چه جراتی گفت که ما با اسرائیل سر جنگ نداریم؟؟؟
...
تقابل با اسرائیل و مستکبران عالم یکی از ارکان این نظامه، حالا ایشون به چه مجوزی به خودش اجازه میده با این حرف سخیف دل رسانه های صهیونیستی رو شاد و اونا رو به اتحاد ایران و اسرائیل امیدوار کنه و دل دوستان رو هم پر از خون کنه؟؟ آقایونی که به امثال آقای شریعتمداری گیر میدن که چرا اینجوری درباره آقای هاشمی حرف میزنید و حتی یکیشون خواستار محاکمه ایشون شده بود خوبه که این چیزا رو هم مد نظر داشته باشند!!!
همه اینایی که گفتیم نقد عقاید آقای هاشمی بود، اما از نظر اقتصادی هم باید گفت دولتی که تورم 50 درصدی رو تجربه کرده قطعا نمیتونه کاری برای این مملکت انجام بده، ایشون اگه خیلی دلش برای اقتصاد مملکت سوخته بره جلوی ... های رانت خوار و رشوه خوار... رو بگیره (که به گفته وزیر اطلاعات، چندین جرم امتنیتی و اقتصادی مسلم به ... وارده). خواهشا تو نظر دهی تون مصالح نظام رو مد نظر قرا بدین نه مصالح اشخاص رو که مولا علی علیه السلام به حق فرمودند : حق را بشناس تا اهلش را بشناسی و بدانید که حق با اشخاص سنجیده نمیشوند بلکه اشخاص با حق سنجیده میشوند...
خدایا ظهور مهدی ما را برسان...

پاسخ

۵

۱۰

هاشمی 100%شریعتمداری میلرزد

پاسخ

۲

۰

این آقای شریعتمداری هم یک روز با اینه روز دیگه با اون یکی. آقا بزار اثر اون گند حمایت افراطی قبلی شما از بین بره بعد اینقدر مطمئن اظهار نظر کنید. مردم که انقدر کور و کر نیستن هر چی شما بنویسی باور کنن.

پاسخ

۴۶

۸

۲

۵

۶

۲

۵

۴

۰

۰

خاک تو سر این ... بی دین با این اراجیفش

پاسخ

۳۹

۱۰

ادرود بر هاشمی. ننگ بر شریعتمدارى

پاسخ

۵۷

۱۴

مرگ بر ...

پاسخ

۱۴

۷

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top