خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ الاثنين ٢٩ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, February 24, 2020
کد خبر: 208514
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۱ - ۱۹:۳۵
تصمیمات جدید خودرویی اتخاذ شد
نشست دبیران انجمن های خودروسازان و قطعه سازان و تعدادی از مدیران ارشد شرکت های خودروساز کشور با رئیس هیات عامل ایدرو به منظور بررسی راهکارهای مقابله با چالش های صنعت خودرو برگزار شد.
برترین خودروهای سال 2013 تصمیمات جدید خودرویی اتخاذ شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش مهر، این جلسه به دلیل نقش و جایگاه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به‌عنوان سازمان توسعه ایِ صنعتی و نیز سهامدار بزرگترین شرکت های خودروساز کشور در محل این سازمان برگزار شد و طی آن، رویدادهای اخیر صنعت خودرو که منجر به کاهش تولید محصولات این صنعت شده و موضوعاتی نظیر تامین ارز مورد نیاز صنعت خودرو و نحوه قیمت گذاری محصولات آن مورد بررسی قرار گرفت.

مدیران صنعت خودروی کشور برای تامین ارز مورد نیاز این صنعت اعلام آمادگی کردند مشروط بر این که در قیمت‌گذاری خودروها اصلاحات لازم صورت گرفته و نرخ حاشیه بازار برای محصولات این صنعت اعمال شود.

همچنین اعلام شد لازم است واردات خودرو از طریق ارز آزاد صورت گرفته و تعرفه جاری اعمال شود. بررسی بازار خودروی سایر کشورها نشان می دهد با وجود تسخیر عمده بازار این کشورها توسط برندهای ملی، راهکار تعیین قیمت خودرو مورد استفاده نبوده و لذا در جلسه پیشنهاد شد در بازار خودروی کشور نیز ضمن استفاده از تدابیر دیگر برای تنظیم بازار، در صورت ضرورت قیمت گذاری، از تمام ظرفیت های مفاد ماده 101 قانون برنامه پنجم توسعه استفاده شده و دولت مابه التفاوت قیمت مصوب و قیمت عادله را پرداخت کند.

همچنین بنا بر گزارش مذکور، در این جلسه وابستگی صنعت خودرو در شبکه تامین قطعات به سه بخش شامل قطعات 100درصد خارجی، قطعات با کسری ظرفیت داخلی و قطعاتی که از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند تقسیم بندی و مقرر شد خودروسازان نسبت به رفع کمبودهای موجود در این سه بخش اقدام کنند و سازمان گسترش نیز در چارچوب وظایف و ماموریت های خود، مشارکت لازم را در این فرایند صورت خواهد داد. 110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top