خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ السبت ٢٢ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 18, 2020
کد خبر: 208516
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۱ - ۱۷:۱۷
انتقاد شدید آمریکا از ایران و سوریه/ ایران انصراف داد
برای انتخاب 14 عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نوامبر آینده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک رای گیری خواهد شد.
سازمان ملل انتقاد شدید آمریکا از ایران و سوریه/ ایران انصراف داد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


ایران از کاندیداتوری عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انصراف داد.

به گزارش رویترز، همچنین اقدامات سوریه برای کاندیداتوری و کسب کرسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز با انتقاداتی از سوی آمریکا و اسرائیل روبه رو شد.

 

به نوشته عصر ایران  برای انتخاب 14 عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نوامبر آینده در مجمع عمومی  سازمان ملل متحد در نیویورک رای گیری خواهد شد.

در این رای گیری، کشورها از 5 قاره برای کسب 14 کرسی این شورا رقابت خواهند. این اعضای جدید به مدت سه سال از ژانویه 2014 به مدت سه سال در این شورا عضویت خواهد داشت.

شورای حقوق بشر 47 عضو دارد و مقر آن در شهر ژنو سوئیس است.

 

پیش از این شماری از دیپلمات ها در سازمان ملل متحد گفته بودند که از گروه آسیا هفت کشور شامل چین، ایران، اردن، مالدیو، عربستان سعودی، سوریه و ویتنام برای کسب چهار کرسی در شورای حقوق بشر کاندیدا هستند.

با این حال سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد که کشورش از کاندیداتوری عضویت در شورای حقوق بشر، انصراف داد.

او دلیلی برای این موضوع بیان نکرد و تنها گفت: عقب نشینی از کاندیداتوری، رفتاری معمول و عادی در همه سازمان های منطقه ای سازمان ملل متحد است.

 

این در حالی است که یک روز قبل از این، "روزماری دیکارلو" سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد به شدت از کاندیداتوری ایران و سوریه برای عضویت در شورای حقوق بشر انتقاد کرده و گفته بود: این دو کشور پیرو و هوادار شورای حقوق بشر سازمان ملل نیستند.

 

دیکارلو افزود: تلاش های ایران و سوریه برای عضویت در شورای حقوق بشر با توجه به وظایف این شورا برای بررسی نقض حقوق بشر در این دو کشور ، پرونده های ایران و سوریه در زمینه نقض حقوق بشر مناسب نیست.

 

101

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top