خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ السبت ٢٢ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 18, 2020
کد خبر: 208543
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۱ - ۱۸:۵۳
ماشین‌های ظرفشویی سلامتی شما تهدید می کند
تحقیقات نشان می‌دهد که ماشین‌های ظرفشویی خانگی که برای تمیز کردن ظروف به کار می‌رود بستر مناسبی برای رشد گونه قارچ‌های بیماری‌زا هستند.
ظرفشویی ماشین‌های ظرفشویی سلامتی شما تهدید می کند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

حدیث هفته/ رسول اكرم صلى الله عليه و آله: مرد، سرپرست خانواده است و درباره آنان از او سؤال مى شود و زن، سرپرست خانه شوهرش و فرزندان اوست و درباره آنان از وى سؤال مى شود.

جام خانواده؛

 

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که گویی نگرانی نسبت به جرم‌های روی دیواره ماشین ظرفشویی کافی نیست و این قارچ‌های بیماری‌زا در ماشین ظرفشویی شما همچنان در کمین هستند.

 

آشنایی با بایدها و نبایدهای ماشین‌ظرفشویی

براساس نتایج دو تحقیق مختلف که یکی دو سال پیش و یکی چند روز پیش انجام شده، رطوبت بالا و محیط قلیایی ظرفشویی‌ها بستر مناسبی برای رشد قارچ‌های بیماری‌زا در ماشین‌های ظرفشویی اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا، استرالیا و آمریکای شمالی و جنوبی است.

 

این تحقیق به طور خاص نشان می‌دهد که قارچ‌های Exophiala، Rhodotorula و Candida parapsilosis که به آن‌ها مخمرهای سیاه، قرمز و سفید گفته می‌شود در ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد.

در تحقیق انجام شده در سال 2011 مشخص شده است که 62 درصد ماشین‌های ظرفشویی آزمایش شده دارای قارچ‌های بیماری زا هستند و 56 درصد آن‌ها دربرگیرنده قارچ Exophiala dermatitidis و Exophiala phaeomuriformis است. تحقیقات اخیر نیز نشان می‌دهد که این قارچ‌ها بیشتر در قسمت درز در ماشین ظرفشویی مستقر شده‌اند.

 

یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید: نکته اصلی اینجاست که گونه‌های قارچ‌های بیماری‌زا به ندرت در طبیعت مشاهده می‌شود اما تعداد آن‌ها در ماشین‌های ظرفشویی بسیار بالا است.

 

قارچ‌ها با آزاد کردن هاگ‌ها تولید مثل می‌کنند، این هاگ‌ها با استنشاق وارد ریه می‌شود که موجب عفونت‌های بدنی می‌شود. افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند و افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند بیش از سایرین در معرض این خطر قرار دارند. اما ضرورتی برای نگرانی افراد سالم وجود ندارد.

 

همشهری/ 2007

«برای مشاهده  جدیدترین اخبار جذاب و خواندنی کلیک کنید»

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top