خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ السبت ٢٢ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 18, 2020
کد خبر: 208562
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۲ - ۰۸:۲۰
قربانی۱۹ساله جنبش گزی پارک ترکیه /عکس
مرگ یک جوان ۱۹ ساله در اعتراضات ضد دولتی در شهر اسکی شهیر ترکیه توجه رسانه های این کشور را به خود جلب کرده است.
علی اسماعیل کُرکماز قربانی۱۹ساله جنبش گزی پارک ترکیه /عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

جام حوادث؛

«علی اسماعیل کُرکماز» دانشجوی ۱۹ ساله رشته زبان انگلیسی در دانشگاه "آناتولی" سه شنبه هفته پیش در جریان ناآرامی ها و تظاهرات اعتراضی علیه دولت هنگامی که در اثر استنشاق گاز فلفل پلیس حالش بد می شود به درون کوچه ای می دود و بنا به گفته شاهدان عینی در داخل کوچه ۴ یا ۵ نفر ناشناس او را مضروب می کنند که در اثر ضربه و خونریزی مغزی به بیمارستان منتقل می شود.

پزشکان بیمارستان در ابتدا پس از معاینه علی به او می گویند اتفاقی برایش نیفتاده و وی را مرخص می کنند ولی پس از اینکه علی به خانه اش می رود و می خوابد، حالش بدتر می شود و بار دیگر به بیمارستان منتقل می شود. نتیجه آزمایشها نشان می دهد وی به شدت از ناحیه مغزی دچار خونریزی درونی شده است.

علی اسماعیل پس از بستری شدن در روز ۴ ژوئن (دو روز پس از مضروب شدن) در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار می گیرد ولی عمل جراحی نیز سبب بازگشت سلامت او نمی شود و در نهایت وی روز گذشته در بیمارستان جان می سپارد.

مرگ علی اسماعیل سبب ایجاد یک موج گسترده در شبکه های اجتماعی مخالفان دولت ترکیه شده است و بسیاری از صفحه های فیسبوک و توییتر مخالفان عکس او را گذاشته و اعلام کرده اند برای تشییع جنازه او به شهر " اسکی شهیر" در استان " هاتای" (اسکندورن) ترکیه می روند.

مرگ علی اسماعیل کرکماز موجی از نارضایتی و محکومیت را در پی داشته است و تجمعاتی در اعتراض به مرگ این جوان ۱۹ ساله علیه خوشنت های پلیس ترکیه در شهر اسکی شهیر و دیگر شهرهای ترکیه صورت گرفته است.

پیش از علی اسماعیل نیز ۵ تن دیگر از شهروندان ترکیه در جریان ناآرامی های یک ماه گذشته این کشور و تظاهرات اعتراضی علیه دولت اردوغان که به بهانه تخریب پارکی در میدان تقسیم استانبول آغاز شد، کشته شدند.
 

پدر و مادر علی اسماعیل در مقابل بیمارستان و در حال حمل تابوت فرزند شان

ابنا

خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top