خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ الأحد ٢٣ جمادى الأولى ١٤٤١ Sunday, January 19, 2020
کد خبر: 208580
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۴/۲۲ - ۰۷:۰۵
بهای انواع برنج‌های مازندران
رئیس اداره روابط عمومی و سخنگوی سازمان جهادکشاورزی مازندران، قیمت انواع برنج تولیدی استان را اعلام کرد.
برنج بهای انواع برنج‌های مازندران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

جهان: به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مهدی خلیلی قیمت عمده فروشی انواع برنج تولیدی استان به تفکیک ارقام محلی و پرمحصول در هفته منتهی به پایان نیمه اول تیرماه سال جاری را اعلام کرد.

 

وی افزود: قیمت انواع طارم محلی بین ۷۰ تا ۶۵ هزار ریال، طارم هاشمی ۶۸ هزار تا ۶۴ هزار ریال، بی‌نام ۶۵ هزار تا ۶۰ هزار ریال، خزر ۵۵ هزار تا ۵۲ هزار ریال، شیرودی ۵۲ تا ۵۰ هزار ریال، فجر ۵۵ هزار تا ۵۲ ریال، ندا و قیمت نعمت بین ۴۹ هزار تا ۴۷ هزار ریال اعلام شد.

 

* مبارزه بلاست برگ شالیزارهای مازندران

در خبر دیگر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی، حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی مازندران از مبارزه با بلاست برگ در سطح ۱۹ هزار و ۶۵۶ هکتار اراضی شالیزاری مازندران خبر داد.

 

وی افزود: مبارزه بیولوژیک علیه نسل اول کرم‌ساقه‌خوار در بیش از ۳۰ هزار و ۵۶۳ هکتار و نسل دوم کرم ساقه‌خوار در سطح ۳۸ هزار و ۲۶۷ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد.

وی اظهار داشت: با اعلام ظهور خوشه در شهرستان‌های استان و طی هفته جاری نخستین برداشت برنج در چند منطقه مرکزی استان انجام می‌پذیرد.

 

این مسئول تصریح کرد: اگر چه شرایط جوی اوایل اردیبهشت و افزایش درجه حرارت موجب ایجاد استرس و تنش خشکی در شالیزارها شده اما با توجه به بارش‌های پراکنده و رگباری ماه‌های خرداد و اوایل تیر در استان وضعیت سبز شالیزارها مطلوب ارزیابی می‌شود.

 

عنایتی با اشاره به شرایط رویشی و سیکل کاشت حدود ۷۰ روز در استان از دهه سوم فروردین تا اواسط تیر وضعیت رشدی از پنجه‌زنی تا ساقه‌دهی، گلدهی و ظهور خوشه در شالیزارها را مطلوب عنوان داشت و به کشاورزان شالیکار توصیه کرد بر این اساس، انجام عملیات زراعی وجین، مصرف کودهای سرک ریز مغذی‌ها و تناوب آبیاری ضروری است.

 

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی مازندران با اشاره به مبارزه بیولوژیک علیه نسل اول و دوم کرم ساقه‌خوار به ترتیب در بیش از ۳۰ هزار و ۵۶۳ هکتار و ۳۸ هزار و ۲۶۷ هکتار، مبارزه شیمیایی علیه نسل اول این آفت در ۳۵ هزار و ۱۲۴ هکتار، مبارزه بلاست برگی در ۱۹ هزار و ۶۵۶ هکتار و علیه سایر بیماری‌ها را در بیش از ۴ هزار و ۵۴۱ هکتار اعلام کرد.

 

وی ادامه داد: در شهرستان‌های استان عملیات بذرپاشی و خزانه‌گیری از رقم طارم جهت نشا مجدد در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ارقام مختلف برنج در هفته اخیر نیز مانند چند هفته قبل تفاوت چندانی نداشته است، افزود: برنج ارقام محلی بین ۶۲ هزار تا ۵۸ هزار ریال و ارقام پرمحصول فجر و خزر ۵۶ هزار تا ۵۴ هزار ریال و ندا و نعمت ۵۰ هزار تا ۴۸ هزار ریال و رقم شیرودی بین ۵۴ هزار تا ۵۲ هزار ریال در شالیکوبی‌ها به صورت عمده به فروش می‌رسد.

 

وی گفت: سطح زیر کشت اراضی شالیزاری مازندران در سال جاری بالغ بر ۲۲۱ هزار هکتار است. 110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top