خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١ Wednesday, October 23, 2019
کد خبر: 240306
نظرات: 77
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۷/۱۴ - ۲۱:۲۵
بی بی سی فارسی: ایران هم جعلی است!/ اظهارات کم نظیر مهاجراني در بي‌ بي‌ سي
عطاءالله مهاجرانی در گفت و گو با بي‌ بي‌ سي فارسی به سخنان نتانیاهو در مصاحبه با این شبکه انگلیسی پاسخ داد که در نوع خود و در این برهه از تاریخ جمهوری اسلامی کم نظیر بود.
بی بی سی مهاجرانی بی بی سی فارسی: ایران هم جعلی است!/ اظهارات کم نظیر مهاجراني در بي‌ بي‌ سي
به این مطلب امتیاز دهید
17% 83% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام، مصاحبه بخش فارسی شبکه بی بی سی انگلیس با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش های متفاوتی به همراه داشت.

 

سخنان نتانیاهو در این مصاحبه که مانند گذشته با اظهارات بی پایه و اساس علیه مردم ایران و جمهوری اسلامی همراه بود از سوی شبکه بی بی سی فارسی انگلیس که این روزها علیه مردم ایران به سمت صهیونیست ها تغییر جهت داده، مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

در بخشی از این بررسی ها عطاء الله مهاجرانی وزیر ارشاد دوران اصلاحات و لندن نشین فعلی نیز که به عنوان کارشناس و پژوهشگر به بخش خبری این شبکه دعوت شده بود با انتقاد از سخنان بی اساس نتانیاهو به نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاخت.

 

مهاجرانی بر خلاف نظر گردانندگان بی بی‌ سی فارسی با اشاره به نظر تحلیلگران که نتانیاهو را در این روزها منزوی و تنها معرفی کرده اند از سخنان ضعیف و بی‌محتوای وی به شدت انتقاد کرد.

 

 

دفاع مهاجرانی از ایران و جمهوری اسلامی و نقد سخنان بنیامین نتانیاهو البته گویا به مذاق بی بی سی خوش نیامد و مجری برنامه که گویا از لحن جدی و منطقی مهاجرانی متعجب بود، با این گفته که بالاخره ایران هم جعلی است، در قامت یک رسانه صهیونیستی در حمایت از اسرائیل ظاهر شد.

 

مهاجرانی در اثبات جعلی بودن اسرائیل به بی بی سی گفت: سند جعلی بودن آنها خود نخست وزیر اسرائیل است که (نتانیاهو) در کتاب خودش بر جعلی‌بودن رژیم صهیونیستی اشاره داشته است. و اینکه مرزهای ایران از هزاران سال پیش تا کنون بزرگ و کوچک شده‌ ولی هرگز ایران با خون و کشتار هویت خود را به دست نیاورده است. ملت ایران با مهاجرت قوم آریایی از شش هزار سال پیش شکل گرفته است.

 

مهاجرانی با اشاره به تکرار صد باره نام ایران و جمهوری اسلامی و مقامات ایران توسط نتانیاهو گفت: تعابیر نتانیاهو از این حکایت دارد که وی در روزگار خوبی به سر نمی برد.

 

ویدئو/ اظهارات مهاجرانی در بی بی سی فارسی

 

مهاجرانی در پاسخ به مجری بی بی سی که نتانیاهو گفته از ایران و تاریخ ایران شناخت دارد و خود را دانشجوی تاریخ ایران می‌داند و اگرچه به فارسی مسلط نیست اما تاریخ ایران را می‌شناسد، و در رژیم گذشته ایران با اسرائیل دوست بوده‌اند گفت: اطلاعات او بسیار اندک است و علت دوست داشتن رژیم شاه این بود که در قراردادی  1.4 میلیارد دلاری بنا بوده که با مبلغ هنگفتی ایران از اسرائیل کلاهک اتمی بخرد ولی طرف اسرائیل با خدعه و نیرنگ پول ایران را گرفت و هیچ چیزی در اختیار دولت ایران قرار نداد و ادعا کرد که آنها را سرکار گذاشته است.

 

مهاجرانی در ادامه با واکنش به ادعای نتانیاهو مبنی بر حمایت وی از دین یهود، با آوردن فرازهایی از تورات گفت: نخست‌وزیر مدعی اسرائیل نه‌تنها ایران و تاریخ ایران را نمی‌شناسد بلکه حتی دقت در آیات دین و آیین خود و تورات را نداشته و آنها را نخوانده است.

 

عطاء الله مهاجرانی در پاسخ به دلسوزی عوام‌فریبانه نخست‌وزیر رِژیم صهیونیستی از قتل ندا آقاسلطان،  با اشاره به قتل "محمد الدره" با شلیک مستقیم سرباز اسرائیلی مواجه شد.

 

وی در جواب به سخنان نتانیاهو علیه رئیس جمهور اسلامی ایران نیز گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهور قانونی و مورد حمایت قاطع مردم ایران است و با رأی بالا در انتخابات 24 خرداد انتخاب شده است و مواضع ایشان در نیویورک و مذاکرات ناشی از اراده ملت ایران است.

 

 

صوت/ اظهارات مهاجرانی در بی بی سی فارسی

 

یادآور می شویم که تلویزیون فارسی بی بی سی طی روزهای گذشته از طریق پخش مستقیم نطق ضد ایرانی  نخست وزیر صهیونیستی در صحن سازمان ملل و همچنین ترتیب دادن مصاحبه ای اختصاصی با وی، بار دیگر ثابت کرد که تأمین منافع اسرائیل را در رأس سیاست های خود قرار داده است.

 

این رسانه دولتی در هفته گذشته به تریبون اختصاصی رژیم اسرائیل تبدیل شد تا یاوه های بنیامین نتانیاهو را در میان مخاطبان فارسی زبان انعکاس حداکثری بدهد.

 

اما حکایت عطاء الله مهاجرانی که در سایه تسهیلات دولت انگلیس، به حلقه لندن نشینان پیوست از زوایای مختلف قابل تامل است.

 

عبارات غیر قابل انتظاری که در گفتگو با بی بی سی فارسی از زبان مهاجرانی که برگزیده پادشاه عربستان در مجموعه ای موسوم به مرکز جهانی گفتگوی ادیان است، شنیده شد، این سؤال را به اذهان متبادر می سازد که:

 

- عطاءالله مهاجرانی ظرف سال های گذشته چرا از بیان چنین اظهاراتی خودداری کرده بود؟

- آیا در این مدت رژیم اسرائیل مردم ایران را به حمله نظامی تهدید نکرده بود؟

- آیا در سالیان پیش بنیامین نتانیاهو از ادبیات محترمانه و مسالمت جویانه درباره ایران استفاده می کرد که مهاجرانی لازم ندیده بود واکنشی از خود نشان دهد؟

- آیا عِرق ملی وزیر ارشاد دولت اصلاحات خواب زمستانی را پشت سر گذاشته؟

- و سوال پایانی: با توجه به مصاحبه یاد شده، زمزمه هایی که در مورد تلاش عطاءالله مهاجرانی  برای بازگشت به ایران شنیده می شود، تا چه میزان به واقعیت نزدیک است؟!!!

 

101

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

مهاجرانی مرد خیلی بزرگی است

پاسخ

۱۱

۱۰

مهاجرانی انسان شایسته ای است.

پاسخ

۲۴

۱۰

هنوزم متأسفم که بعضی دلسوزیهای زمان وزارت آقای مهاجرانی را ندیده میگیرند
دقیقاً مانند آدمهایی رفتار میکنید که فقط بدیهای گذشته رو بیاد می آورند و خوبیها را فراموش میکنند...
آقای مهاجرانی را من هیچوقت مورد سرزنش قرار نمیدهم ... اینکه کسی در بی بی سی سخنرانی کند بشود دشمن جمهوری اسلامی ایران ... این یک توهمی است که ناشی از افراطگرایی است ... آقای مهاجرانی را من همیشه دوست داشتم ... حتی در زمانیکه ایشان وزیر بودند دلسوزیهای ایشان را کاملاً حس میکردم و امیدوار بودم که ایشان زمانی به ریاست جمهوری برسند ... دستهایی وجود دارد که با نهایت افراط گرایی دسد در دست هم داده اند که چهره های زمان اصلاحات را به هر نحوی از انحا تخریب کنند ... غافل از این هستند که هرچقدر از این چهره های نخبه و فرهنگی بد بگوئید ... بیشتر از همه خود را بد کرده و آنها را عزیزتر میکنید ... آقای مهاجرانی یک انسان واقع بین و روشن فکر است که نمیتوان در افکار و رفتارش فریب و نیرنگی دید ... این گفتار و سخنان ... خود واقعیه آقای مهاجرانی است.

پاسخ

۵۵

۸

فکر کنم میخواد برگرده ایران!!!

پاسخ

۱۴

۹

سپاهان ابرمافیا ایران ننگت باد

پاسخ

۰

۱

احسنت به مهاجراني.من دوستش ارم .باس برگرده وطن

پاسخ

۱

۱

مورد اخر صحیح است . بازگشت 2باره !!!

پاسخ

۰

۰

خیلی منطقی ومتین بود بی بی سی را شوکه کرد بسه

پاسخ

۱۲۰

۶

بی بی سی فارسی صهیونیسم نوکر اسرائیل

پاسخ

۸۱

۱۳

ایشون دارن زمینه بازگشت به ایران را فراهم میکنند!

پاسخ

۷۶

۲۷

آفرین بر مهاجرانی خوب جوابشو داد.

پاسخ

۱۳۰

۱۸

دمش گرم لااقل از پشت خنجر نزده

پاسخ

۶۷

۶

بابا ای ول به مهاجرانی آقا صبح بخیر!!!!!!!!!!

پاسخ

۶۳

۳۶

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top