|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 260013
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۵
تکلیف نمایندگانی که از تامین اجتماعی پاداش گرفتند، چه می شود؟
در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی قرار است، نام تعدادی از نمایندگانی که درسازمان تامین اجتماعی مسئولیت داشته و پرداخت این پاداش ها را مصوب کرده و بعضاً آن را دریافت کرده اند، علنی شود.
سازمان تأمین اجتماعی تکلیف نمایندگانی که از تامین اجتماعی پاداش گرفتند، چه می شود؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام به نقل از بولتن، در پی اخبار منتشره در مورد پاداش ها و حقوق های پرداختی به مدیران سازمان تامین اجتماعی، ابتدا این پرسش مطرح شده است که چرا این خبر این روزها مطرح شده و چه نوع مسائلی در رابطه با تامین اجتماعی و گزارش تحقیق و تفحص و مدیریت سازمان و بخش های آن وجود دارد که چنین اخباری مورد توجه قرار می گیرد و در این رابطه نیز روزگذشته  بولتن نیوز در خبری با عنوان "خبر پاداش مدیران تامین اجتماعی با چه هدفی منتشر شد، چرا به تخلفات بزرگ گذشته و حاشیه ها توجه نمی شود؟"  به تحلیل این موضوعات پرداخته است.


این روزها مطالبی  در این زمینه در راهروهای مجلس شنیده می شود. ازجمله این که در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی قرار است نام تعدادی از نمایندگانی که درسازمان تامین اجتماعی مسئولیت داشته و پرداخت این پاداش ها را مصوب کرده و بعضاً آن را دریافت کرده اند، علنی شود.


به طور مثال حضور یکی از نمایندگان که عضو هیات امناء سازمان تامین اجتماعی بوده  در این هیات می توانسته مستمسکی برای تجویز این گونه پرداخت ها در سازمان تامین اجتماعی و صندوق های خدمات درمانی و روستائیان و بازنشستگی باشد.

 

همچنین تعداد زیادی از نمایندگان فعلی و قبلی مجلس در مجموعه سازمان تامین اجتماعی و شرکت های تابعه طی چند سال اخیر حضور داشته اند و این قبیل پرداخت ها به آن ها نیز صورت گرفته  و قرار است در گزارش تحقیق و تفحص به این قبیل موارد پرداخته شود. همچنین نکته دیگری که مطرح شده  این است که علت عدم قرائت گزارش تحقیق و تفحص سازمان تامین اجتماعی در مرحله قبل نیز به همین علت بوده است.به طور مثال یکی از مواردی که احتمالا در این گزارش اشاره خواهد شد، این است که یکی از نمایندگان که علاوه بر نایب رئیسی یکی از کمیسیون های مجلس دوشغل موظفی و تمام وقت دیگر از جمله رئیس یک سازمان ملّی و رئیس یک فدراسیون ورزشی و عضو یک کمیته بین المللی ورزشی می باشد، 

در دو شرکت متعلق به سازمان تامین اجتماعی عضو هیات مدیره بوده و در یکی از این شرکت ها، بابت حضور دو ساعت در ماه و 24 ساعت در سال 80 میلیون پاداش گرفته و این رقم بدون در نظر گرفتن حق حضور میلیونی در شرکت موصوف و حق حضور و پاداش شرکت دیگر می باشد.

 

حال باید دید آیا تحقیق وتفحص اخیر هم به سرنوشت تحقیق و تفحص قبلی دچار می شود و آیا واقعاً پخش اخبار مربوط به پرداخت پاداش های مدیران سازمان فقط بخشی از پاداش ها و دریافت ها را شامل می شده و با انتشار و قرائت گزارش کامل، با مجلسی علیه مجلس مواجه خواهیم شد؟همچنین در مجلس شایع شده است که پخش خبر پاداش ها و مزایای مدیران سازمان تامین اجتماعی در واقع پاسخی است که بخشی از مجلس در دفاع از اعضای هیات مدیره فعلی و در جواب پاتک پخش اخبار مربوط به پاداش های اعضای هیات امنا و هیات مدیره سازمان در یک ماه پیش صورت داده است.

چرا عده ای در مجلس به دنبال حفظ همه یا تعدادی از اعضای هیات مدیره فعلی سازمان می باشند و در این زمینه به وزیرکار فشار می آورند و حال باید دید آیا مجلس در برخورد با تخلفات صورت پذیرفته یک طرفه عمل می کند و یا این که با همه متخلفین و... برخورد خواهد کرد. شایان ذکر این که بخش اصلی هیات مدیره فعلی سازمان از افراد مورد حمایت جبهه پایداری و از مدیران محصولی می باشند.

 

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top