|
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ شوّال ١٤٤١ Friday, June 5, 2020
کد خبر: 260985
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ - ۱۳:۵۳
بررسی تحریم‌های جدید ضد ایرانی در سنا
سنای امریکا تحریم‌های جدید علیه ایران را بررسی می‌کند
تحریم بررسی تحریم‌های جدید ضد ایرانی در سنا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از رویترز، به‌رغم توافق هسته‌اي ميان ايران و پنج عضو دايم شوراي امنيت به علاوه آلمان، سناتورهاي امريکايي سرگرم بررسي اين موضوع هستند که آيا به تحريم‌هاي جديد عليه ايران راي بدهند يا نه.


رهبران سه کميته سناي امريکا در نامه‌اي از مقام‌هاي اطلاعاتي اين کشور خواسته‌اند تا به طور منظم آن‌ها را از اين موضوع مطلع کنند که آيا دور جديدي از تحريم‌ها عليه ايران مي‌تواند مذاکرات بر سر برنامه انرژي هسته‌اي اين کشور را از مسير خود منحرف کند يا نه.

 

در اين نامه که براي جيمز کلپر، مدير اداره اطلاعات ملي امريکا ارسال شد، خواسته شده است تا ۲۱ دسامبر در اين باره گزارشي تهيه شود.

 

در اين نامه که روز جمعه ( ۱۵ آذر) نوشته شده است، کميته‌هاي بانکداري، اطلاعاتي و خدمات نيروهاي مسلح سناي امريکا از جامعه اطلاعاتي اين کشور مي‌خواهند تا هر ۴۵ روز که از ۳۰ ژانويه شروع مي‌شود، به آن‌ها در اين باره گزارش دهند.

 

درحالي که دولت باراک اوباما از کنگره خواسته است تا راي گيري درباره اعمال تحريم‌هاي جديد ضد ايراني را به تعويق بياندازند، مقام‌هاي رسمي کاخ سفيد قرار است هفته آينده براي شهادت علني در کنگره حاضر شوند.

 

جان کري، وزير امورخارجه امريکا عصر سه شنبه براي گزارش‌دهي درباره توافق هسته اي با ايران در مقابل کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان امريکا حاضر مي‌شود .اين درحالي است که ديويد کوهن از مقام‌هاي رسمي وزارت دارايي امريکا و وندي شرمن از مقام‌هاي رسمي وزارت خارجه امريکا که رهبري هيات امريکايي را در مذاکرات هسته‌اي با ايران در ژنو برعهده داشتند نيز براي اداي شهادت در مقابل کميته بانکداري سنا حاضر خواهند شد.

 

در حال حاضر،مجلس نمايندگان تحت کنترل جمهوريخواهان تحريم‌هاي جديد عليه ايران را با ۴۰۰ راي موافق در مقابل ۲۰ راي مخالف تصويب کرده است . اين درحالي است که بررسي نسخه‌اي از اين لايحه در سنا بايد ابتدا در کميته بانکداري انجام شود.

 

در راستاي بخشي از توافق موقت ميان ايران و گروه ۱+۵ که ۲۴ نوامبر در ژنو امضا شد، امريکا و متحدانش متعهد شدند در ازاي موافقت ايران با محدود کردن بخش‌هايي از فعاليت‌هاي هسته‌اي‌اش ،از اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران به مدت شش ماه خودداري کنند.

با اين وجود کاخ سفيد مي‌گويد، با قدرت به اعمال تحريم‌ها عليه ايران در شش ماه آينده ادامه خواهد داد.

 

در همين حال مجله « تايم » هفته گذشته گزارش داد، امريکا و اسرائيل قصد دارند در تلاش براي تهديد ايران در اواخر دوره شش ماهه توافق موقت ميان ايران و شش قدرت دنيا، يک رزمايش نظامي مشترک برگزار کنند./پرس تی وی/110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top