خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١ Friday, April 3, 2020
کد خبر: 261178
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ - ۲۲:۱۸
هزینه مصرف کننده در آمریکا افزایش یافت
هزینه مصرف کننده در آمریکا طی اکتبر افزایش یافت اما فشارهای تورمی ضعیف باقی ماند و بانک مرکزی این کشور را برای تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه محتاط کرد.
آمریکا1. فقر در آمریکا هزینه مصرف کننده در آمریکا افزایش یافت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که هزینه مصرف کننده در مقایسه با رشد 0.2 درصد در سپتامبر، 0.3 درصد در اکتبر افزایش پیدا کرد.

 

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که هزینه مصرف کننده که حدود 70 درصد از فعالیت اقتصادی آمریکا را تشکیل می‌دهد، 0.2 درصد در اکتبر رشد می‌کند.

 

هزینه مصرف کننده بر مبنای تطبیق یافته با تورم، 0.3 درصد در اکتبر افزایش یافت که بزرگ‌ترین رشد از مارس به این سو محسوب می‌شود.

 

با این همه شاخص قیمت برای هزینه مصرف کننده ثابت بود و تنها 0.1 درصد در سه ماه پیاپی رشد کرده است. قیمت‌ها طی 12 ماه گذشته 0.7 درصد رشد کرده که کمترین افزایش از اکتبر سال 2009 به حساب می‌آید. این شاخص در سپتامبر 0.9 درصد رشد کرده بود.

 

شاخص قیمت مصرف کننده بدون در نظر گرفتن غذا و انرژی، برای چهارمین ماه پیاپی 0.1 درصد رشد کرد. قیمت‌های مبنا 1.1 درصد در اکتبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالاتر بودند.

 

شاخص‌های تورم همچنان پایین‌تر از هدف دو درصد بانک مرکزی آمریکا هستند و زمینه را برای تداوم برنامه خرید ماهانه 85 میلیارد دلار اوراق قرضه که به منظور تقویت رشد اقتصادی انجام می‌گیرد، تقویت می‌کنند.

 

درآمد شخصی در اکتبر 0.1 درصد کاهش یافت که نخستین کاهش از ژانویه محسوب می‌شود در حالیکه در سپتامبر 0.5 درصد رشد داشت. /ایسنا/110

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

http://media.jamnews.ir/comments/jamnews/1386583149323mic.flv

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top