خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ١١ شعبان ١٤٤١ Sunday, April 5, 2020
کد خبر: 261315
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۷:۱۱
تشکیل کمیته واتیکان برای مقابله با تعرض به کودکان
این تیم تحقیقاتی متشکل از 8 کاردینال واتیکان است که پاپ با آن‌ها گفت‌وگوهای لازم را برای آغاز تصمیمی در رابطه با رسوایی‌ها آغاز کرده است.
واتیکان تشکیل کمیته واتیکان برای مقابله با تعرض به کودکان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز؛

رهبر کاتولیک‌های جهان، پاپ فرانچسکو، برای جلوگیری از رسوایی‌های اخلاقی در واتیکان کمیته ویژه‌ای را برای محافظت از کودکان و مقابله با سوءاستفاده‌های رفتاری از آنان تشکیل داد.

 

ایران نوشت: رهبر کاتولیک‌های جهان، پاپ فرانچسکو، برای جلوگیری از رسوایی‌های اخلاقی در واتیکان کمیته ویژه‌ای را برای محافظت از کودکان و مقابله با سوءاستفاده‌های رفتاری از آنان تشکیل داد.

 

به گزارش رسانه‌ها، این نخستین گام پاپ در راستای جلوگیری از رسوایی‌های اخلاقی در واتیکان بوده است.

 

شان اومالی، کاردینال کلیسای کاتولیک بوستون در این ارتباط می‌گوید: مسئولیت‌های این کمیته بررسی برنامه‌های کنونی برای محافظت از کودکان و ارائه پیشنهادهایی در رابطه با راهکارهای تازه جهت جلوگیری از چنین رسوایی‌هایی بوده است.

 

این تیم تحقیقاتی متشکل از 8 کاردینال واتیکان است که پاپ با آن‌ها گفت‌وگوهای لازم را برای آغاز تصمیمی در رابطه با رسوایی‌ها آغاز کرده است.

 

طی سال‌های اخیر ارتباط کشیش‌های کاتولیک با کودکان و سوءاستفاده از آن‌ها باعث شده واتیکان تاکنون صدها میلیون دلار غرامت در سراسر جهان بپردازد. با این حال واتیکان به دلیل خودداری از انتشار جزئیات پرونده‌هایی در این رابطه مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

اومالی در این ارتباط افزود: روحانیون کلیسا باید آموزش‌های لازم را در پیشگیری از این خطرات داشته باشند. ما سعی داریم شبکه کشیش‌های بدرفتار را سرکوب کنیم و به جنایات گذشته پایان دهیم. تنها اقدامات قاطع می‌تواند در این راستا چاره‌ساز باشد.

 

کلیدواژه ها:
جهان  |  واتیکان  |  ایران  | 
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top