خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٣ شعبان ١٤٤١ Tuesday, April 7, 2020
کد خبر: 261379
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۰۷:۱۶
شهدای جهاد علمی، الگوی جوانان ایرانی
نظام استکبار برای جلوگیری از پیشرفت علم و تکنولوژی برای جوانان ما الگوسازی می‌کند اما جوانان و دانشجویان ما شهدای جهاد علمی را الگوی خود قرار داده‌اند.
تشییع شهدا شهدای جهاد علمی، الگوی جوانان ایرانی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس مقاومت جام نیوز؛

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ محمدحسین نیکونژاد عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی درباره تاثیر برگزاری کنگره شهدای جهاد علمی گفت: شناخت ویژگی‌های شخصیتی شهدای جهاد علمی و درک شاخص های برتری آنان در میدان علم و تقوی، می‌تواند به پژوهشگران کمک کند تا با بهره‌گیری از این شناخت و قدم گذاشتن در جای پای آنان، جاده پیشرفت علم و تکنولوژی کشور را بدرستی طی کنند.

 

وی افزود: بزرگداشت این شهدا تجدید پیمانی است که حرکت دانشمندان کشور را در مسیر تعالی رتبه علمی ایران اسلامی شتاب بیشتری می‌بخشد.

 

مسئول حلقه های علمی بسیج اساتید کشور همچنین گفت: اگر چه نمایه سازی مقالات اساتید کشور در پایگاههای ISI بخشی از نظام رتبه بندی علمی کشور بر مبنای دستورالعمل های جهانی است اما فروزندگی نتایج حاصل از تلاش شهدای جهاد علمی نشان می‌دهد که علمی ارزشمند است که آثار آن کشور را از وابستگی نجات دهد و نتایج آن استقلال علمی کشور را بدنبال داشته باشد.

 

وی ادامه داد: برگزاری کنگره شهدای جهاد علمی و گرامیداشت حرکت جهادی این فرزانگان می‌تواند در تعیین شاخص‌های واقعی پیشرفت کشور و بومی سازی و کاربردی نمودن علوم و تکنولوژی در راستای نیازهای کشور کمک نماید.

 

نیکونژاد با بیان اینکه جوانان ما نیاز به شناخت الگوهای برتر دارند، گفت: متاسفانه نظام استکبار برای جلوگیری از پیشرفت علم و تکنولوژی در کشورها با مهارت خاصی برای جوانان ما در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و ... الگوسازی می‌کند.

 

مسئول حلقه های علمی بسیج اساتید کشور در ادامه افزود: شناخت خلوص نیت و تلاش جهادگونه این شهدا می تواند نقشه راه جوانان عزیز در حرکت به افق آینده را ترسیم نماید. قدردانی از شهدای جهاد علمی فرصتی است که جامعه علمی بالاخص نسل جدید متخصصین کشور با شناخت عظمت روح جهادی این عزیزان بتوانند گامهای بزرگ را بردارند و با شتاب بیشتری در قطع وابستگی های کشور تلاش کنند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی تصریح کرد: برگزاری این کنگره علاوه بر شناخت ابعاد مختلف شهدای جهاد علمی کشور می تواند ضرورت ساماندهی و شبکه سازی اساتید و دانشجویان کشور را جهت برداشتن گامهای اساسی در ارتقاء جایگاه علمی کشور به مسئولین نشان دهد.

 

نیکونژادتاکید کرد: ما نباید از تلاش استکبار جهانی در ساماندهی متخصصان و جوانان مستعدمان در شبکه جهانی و بهره برداری از تولیدات علمی آنان در مسیر نیازهای غرب غفلت کنیم.

 

وی افزود: امروز حرکت جهادگونه مسئولین علم و تکنولوژی کشور بالاخص در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری جهت شبکه سازی موضوعی و ساماندهی متخصصان دانشگاهها در رفع نیازهای کشور ضرورتی انکارناپذیر است و این کنگره می‌تواند تاکید مجددی باشد بر ضرورت تشکیل حلقه های علمی در موضوعات کاربردی بین اساتید و دانشجویان در دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور که خوشبختانه بخشی از این اقدام جهادی تاکنون در سازمان بسیج اساتید کشور انجام شده است و نیاز به حمایت بسیجی گونه وزرای محترم علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و همچنین شورای انقلاب فرهنگی و مسئولین مراکز صنعتی و تحقیقاتی کشور دارد.

 

کلیدواژه ها:
جهاد  |  فارس  |  شهدا  | 
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top